Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, ha...

Hogyan dolgozzam fel, ha kiderülne hogy a fiam homoszexuális?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 15:30
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
88%

Tartsd szem előtt, hogy az ő választása és az ő élete.Ő így boldog.

Ha igazán szereted, elfogadod és támogatod.

2009. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
92%
Úgysem tehetsz ellene semmit, ő akkor is a te fiad marad és támogatnod kell őt. Feldolgozni nem hiszem h lehet, max beletörődni.
2009. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
61%

Ha ebben a helyzetben lennek, mint amiben te vagy most, oszinte barataimmal, baratnoimmel beszelgetnek rola. Nagyon jo erzes az embernek, ha elmondhatja masnak, de csak igazi baratoknak ami a szivet, lelket nyomja.

Aztan felkeresnek egy jo pszichologust, es kernem a segitseget. Ha kell jarnek hozza tobbszor is, hiszen ezt egyedul feldolgozni nem lehet egy anyanak!

Aztan vennek errol szolo konyveket is, es azokbol is tanulnek, hogyan kuzdjek meg ezzel a nehezseggel.

Igy kivulallokent, de anyakent ennyi jutott eszembe.

Mennyi idos a fiad?

2009. júl. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
90%
Gondolj arra pillanatra is, mikor megszületett, mikor gyerekként gondoztad és gondolj bele abba, hogy mindezen mit változtat a melegsége. Semmit. Ő ugyanúgy a te kis fiad. A homoszexualitás pedig nem betegség és a te életednek szinte semmilyen szegmensére nincs hatása a fiad nemi identitásának, mert ez mindenki magánügye. Annyiból érint, hogy lehet, hogy tőle nem lesznek unokák pl., de ezt is el lehet fogadni, ha arra gondolsz, hogy így ő boldog és nagyon boldogtalan lenne egy nő mellett, mert kényszer lenne az egész. Gondolom, hogy egy meleg férfinek egy nővel összeházasodni olyan érzés, mint egy nem meleg férfinek egy másik férfivel (direkt nem nőt írtam, mert mi azért ezt könnyebben vesszük)..szóval neki az lenne a természetellenes.
2009. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
94%

Ha rögtön nem is, de idővel úgyis beletörődsz.

Semmiképpen ne támadd Őt, az a legrosszabb, amit tehetsz.

Nem tudom milyen idős a fiad, de tény, hogy mostanában sok a divat-homo, így ha fiatal még az is megeshet, hogy később visszatér a normális énjéhez.

Áll úgy hozzá, hogy ez az Ő élete és azt kezd vele, amit akar. Mást nem tehetsz, csak elfogadhatod.

2009. júl. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
88%
Úgy, hogy szem előtt tartod, hogy a homoszexualitás úgyanúgy nem egyéni döntés kérdése, mint a heteroszexualitás. Ha úgy kezeled magadban a kérdést, hogy ő ezt úgy választotta, akkor sokkal nehezebb lesz elfogadnod.
2009. júl. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
17 éves. Köszönöm, hogy nem b...-tok.!
2009. júl. 2. 15:50
 8/48 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem választás, hanem így született. Ez már a méhben kialakul, és ebben a korban már biztosra vehető a dolog. Ahogy a kamaszok 12 éves koruk körül kezdenek el érdeklődni a másik nem iránt, ők is kb. akkor már rájönnek hogy mi a helyzet. Nekem is fiam van, szerintem ez egyáltalán nem ciki, én nagyon szeretem a melegeket, és egyáltalán nem zavarna, ha lenne, nem sírnék, nem törnék össze, nem hiszem, hogy emiatt szakemberhez fordulnék. Ez neki amúgy is nehezebb menet lesz, pláne ha vidéki, mert ott aztán nehéz partnert találni, kisebb a választék. Mindenképpen támogasd!
2009. júl. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
82%
Mit kell ezen feldolgozni? Öcsém is meleg. Ez nálunk senkit nem döbbentett meg, senki nem rohant miatta sírva pszichológushoz, nincs ebben semmi különös, elég sok homoszexuális van a világon.
2009. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
91%
Semmiképpen ne bátsd ezért a fiadat, egyszerűen nem tehet róla. Ettől nem változik semmi a kettőtök kapcsolatában. Ugyanúgy a fiad marad, te pedig az édesanyja. Idővel megbékélsz majd vele meglátod!
2009. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!