Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én elfogadom magam olyannak...

Ha én elfogadom magam olyannak, amilyen vagyok, akkor más miért nem tud?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig tartottam magam rondának, mert van rajtam kb. 10 kg felesleg. Most már, némi szakértői segítséggel és kemény munkával el fogadom magam olyannak, amilyen vagyok. Jól érzem magam a bőrömben, így, ahogy vagyok. Tudok mosolyogni az emberekre, van önbizalmam. De mégsem fogad el még mindig senki.

Még mi kellene, hogy találjak valakit? Ugyanis ezzel a hozzáállással sem tudok senkit találni, és folyamatosan kapom az olyan megjegyzéseket, hogy mit akarsz tőlem, te kövér disznó? És ezt olyan férfitól is megkaptam, aki vagy 30 kilóval volt nálam kövérebb, szóval előbb talán tükörbe kellett volna néznie. Olyan férfi pedig még nem volt az elmúlt 4 évben, aki magától akart volna megismerkedni velem. Akivel meg én akartam, attól általában kaptam valami megjegyzést, aztán ennyi. Amit évek alatt sikerült helyreállítanunk, azt ezek a megjegyzések nagyon hamar tönkre tudják tenni.

Egyszerűen már nem tudom mit csináljak? Mindenki csak a vasággyal együtt 40 kilós lányokkal akar ismerkedni? Azt reméltem, hogyha el tudom fogadni én saját magamat olyannak, amilyen vagyok, akkor ezt észre is fogják venni, és el tudnak fogadni, de nem. Tudom, hogy ez önsajnálat, de sírni tudnék, amikor látok 120 kilós, ízléstelenül öltözött lányokat férfival kézenfogva. Mit csinálok rosszul?


2012. ápr. 26. 12:52
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

"Hidd el,ha képes vagy megszeretni és elfogadni magad,akkor az arcodon is látszani fog,az emberek már messziről fogják rajtad látni, hogy milyen jónő vagy"



Hihi ezt én írtam:P


Amúgy 172cm és 75kiló szerintem k*rvára messze van a kövér disznótól! Ha tudnád én mennyi vagyok a 163cm magasságomhoz(igaz nem nézek ki elvileg nem nézek ki annyi kilónak,mint amennyi vagyok!)


Szerintem nemcsak elfogadni kell magad, hanem tényleg szeretni is.Kívül és belül.Valami azt súgja, hogy azért még teljesen nem sikerült magadat elfogadnod. Ja és elég sz*r, hogy férfi már mondott rád olyat, hogy "kövér disznó".Eszméletlen, hogy milyen emberek vannak. Kerüld el az unszimpatikus palikat. Tuti van olyan,aki téged gyönyörűnek lát és nemcsak elfogadna, hanem igazán szeretne és tisztelne is!!!

2012. ápr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Őszinte bocsánat a plagizálásért. De olyan jól megfogalmaztad, azt amit akartam írni.


Amúgy lehet, hogy túl sokat vártam. Mert abban reménykedtem, hogy ha én már elfogadom magam és szeretem a kinézetem, azt majd úgymond díjazzák a környezetemben is. De ez mégsem következett be. Mert sajnos még így is fényévekre vagyok a média által a férfiakba sulykolt ideáltól. És hát nem nagyon látnak messzebb az orruknál. :)


És hát nagyon nehéz elkerüli az ilyen bunkó pasikat, mint aki ezt a megjegyzést tette, mert őt nem fogom férfinak nevezni.

2012. ápr. 26. 13:53
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj, örülök, hogy tetszett az a hsz-em :)

Tényleg nem értelek,172/75el... Rossz emberekkel találkoztál eddig,ill rossz környezetben.... Szívesen megnéznék rólad egyébként egy képet!


24N

2012. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Hat éve nem készült rólam, csak igazolványkép. Azon meg nem látszik semmi, ezért nem tettem fel képet.
2012. ápr. 26. 14:05
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egészből az jön le, hogy amíg szerinted a súlyod a legnagyobb probléma, addig az emberek felé inkább az, hogy görcsösen akarsz magad mellé valakit. AZ egy dolog, h azzal indokolják, hogy kövér vagy( ilyen adatokkal amúgy nem hinném), hiszen egy hapsi se fogja neked azt mondani, hogy "bocs, de úgy érzem menekülhetnékem támad a személyiségedtől"...

Nem akartalak ezzel bántani, de szerintem ez a reálisabb.

2012. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Értem én. De az alapvető személyiségemen nem tudok változtatni. Ezt vagy elfogadják, vagy nem.
2012. ápr. 26. 14:23
 27/41 anonim ***** válasza:
Volt már párkapcsolatod?Rövidebb,vagy hosszabb? Mert nem említetted....
2012. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Volt még az egyetem alatt. 3 évig tartott. Ő elment Amerikába én itt maradtam. Azóta sehol senki. Az elmúlt 4 évben még egyéjszakás kalandom sem volt.
2012. ápr. 26. 14:47
 29/41 A kérdező kommentje:
De egyébként most így visszagondolva az egyetemi kapcsolatomra az is inkább csak érdekkapcsolat volt a férfi részéről. Mert az például fel sem merült benne, hogy esetleg én is vele mehetnék. Bejelentette, hogy ő 1 hét múlva megy és kész. Utána mentem pszichológushoz, hogy a megtépázott önbecsülésemet valahogy visszaszerezzem.
2012. ápr. 26. 14:50
 30/41 anonim ***** válasza:
Hát akkor már tényleg az előéletedben keresendő a probléma... Rossz lehet tényleg 4 éve teljesen egyedül lenni.Én azt mondom így vagy úgy,de próbálj meg ismerkedni!Na ne keresgélj az utcán görcsösen férfi tekinteteket,de járj el ide oda.Barátokkal,barátnőkkel.Esetleg iratkozz be sportolni,próbálj minél többet emberek között lenni....
2012. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!