Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én elfogadom magam olyannak...

Ha én elfogadom magam olyannak, amilyen vagyok, akkor más miért nem tud?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig tartottam magam rondának, mert van rajtam kb. 10 kg felesleg. Most már, némi szakértői segítséggel és kemény munkával el fogadom magam olyannak, amilyen vagyok. Jól érzem magam a bőrömben, így, ahogy vagyok. Tudok mosolyogni az emberekre, van önbizalmam. De mégsem fogad el még mindig senki.

Még mi kellene, hogy találjak valakit? Ugyanis ezzel a hozzáállással sem tudok senkit találni, és folyamatosan kapom az olyan megjegyzéseket, hogy mit akarsz tőlem, te kövér disznó? És ezt olyan férfitól is megkaptam, aki vagy 30 kilóval volt nálam kövérebb, szóval előbb talán tükörbe kellett volna néznie. Olyan férfi pedig még nem volt az elmúlt 4 évben, aki magától akart volna megismerkedni velem. Akivel meg én akartam, attól általában kaptam valami megjegyzést, aztán ennyi. Amit évek alatt sikerült helyreállítanunk, azt ezek a megjegyzések nagyon hamar tönkre tudják tenni.

Egyszerűen már nem tudom mit csináljak? Mindenki csak a vasággyal együtt 40 kilós lányokkal akar ismerkedni? Azt reméltem, hogyha el tudom fogadni én saját magamat olyannak, amilyen vagyok, akkor ezt észre is fogják venni, és el tudnak fogadni, de nem. Tudom, hogy ez önsajnálat, de sírni tudnék, amikor látok 120 kilós, ízléstelenül öltözött lányokat férfival kézenfogva. Mit csinálok rosszul?


2012. ápr. 26. 12:52
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Milyen magas vagy, és hány kiló? (Csak kíváncsiságból, nem bántásból!)


Az, hogy az ember elfogadja saját magát, szerintem szükséges, de nem elégséges. Emellett azért oda is kell figyelni magunkra: ápoltság, kisugárzás... Nem feltétlenül a súlyon múlik ez, de pl. ha te is érzed, hogy van felesleged, megpróbálhatod leadni.

Szóval, az, hogy elfogadod magad, szuper, és ez az első lépés! De ne állj itt meg, hanem tegyél azért, hogy másoknak is tetsszél! :)

2012. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
32%
Én viszont azt nem értem, hogy minek kéne elfogadnod azt, ami "rossz"? Nincs ezen mit szépíteni, a túlsúly nem egy kívánatos dolog, a nevében is benne van (plusz, felesleg), hogy nem oda való és kész. Miért nem fogysz inkább le? Mert nem megy? Hát igen, ahhoz kőkemény akaraterő és kitartás kell, ami nyilván nincs meg a felesleggel rendelkező emberekben. Az én szememben a plusz kilók bizonyos fokú igénytelenséget jelentenek, mert aki igényes a kinézetére, az nem hagyja elfajulni a dolgokat. A férfiak pedig erősen vizuális típusok, a többségnek jobban tetszik a vékonyabb/formás/sportosabb alkat (nem a csontkollekciók), és mit csesszen egy férfi azzal, hogy te jól érzed magad a bőrödben, ha neki egyszerűen nem tetszel?
2012. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

172 cm és 75 kiló.


A szakértői segítség alatt azt értettem, hogy megtanultam sminkelni, stylist-tal öltözködni. És dietetikussal fogytam ennyire.

2012. ápr. 26. 13:26
 14/41 A kérdező kommentje:

"és mit csesszen egy férfi azzal, hogy te jól érzed magad a bőrödben, ha neki egyszerűen nem tetszel?"


Kösz. Csak ezután ne csodálkozzon egy túlsúlyos férfi sem, ha ugyanezt kapja vissza a nőktől.

2012. ápr. 26. 13:30
 15/41 anonim ***** válasza:
11%

Hát nézd, sajnos ez van, a nők számára nem annyira fontos a férfiak külseje, mint fordítva. Sokan kimondottan kedvelik a pocakos/mackós alkatú férfiakat. :/ Itt van egyébként egy másik kérdés, szerintem pont ide kapcsolódik:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__29..

2012. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj az őszinteségemért de nem hiszem hogy a +10kg mal van a gond.Más miatt nem kellesz a férfiaknak.


Egy barátnőmnek 20kg tulsulya volt és nem tetszett a fiúknak,most lefogyott vékony gyönyörű de igy sem kell.Nem az alakjával volt gond eddig sem hanem a kisugárzásával.


Elég sok olyan lányt ismerek akik tulsulyosak de szinte mindig van párjuk és ismerek olyan tökéletes lányokat is akik szinglik.

2012. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
"Szakértői segítség"-et inkább pszichológustól.
2012. ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Oké, elhiszem, de szerinted hogyan lehet a kisugárzáson változtatni. Mert én még nem jöttem rá. Te tudod? Mert még senki sem mondta, hogy bocs nem tetszik a kisugárzásod. Csak azt mondták, hogy fúj kövér vagyok.
2012. ápr. 26. 13:40
 19/41 A kérdező kommentje:
3 évig jártam pszichológushoz. Az ő segítségével tudom végre elfogadni magam. De úgy látszik ez kevés.
2012. ápr. 26. 13:41
 20/41 anonim ***** válasza:
88%
Basszus,mióta vagy te túlsúlyos??Ennyivel nem vagy túlsúlyos,maximum egy 5 kiló az,ami pluszba van rajtad,de ez nem vészes,kizárt,hogy emiatt ne jönnél be a pasiknak.Ennél sokkal súlyosabb nőknek van párjuk.Nem tudom,miért nem jön össze,talán túl görcsösen szeretnéd..
2012. ápr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!