Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nznek furan azért mert...

Miért nznek furan azért mert nem dolgozom? Vagy mit hazudjak mit dolgozom? A férjem tart el nem értem mi ebben a rossz?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 20. 12:32
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
74%

a férjem keres annyit hogy bőven elég lenne a családnak, (600 feletti a fizetése) de én nem tudnék otthon semmittenni. szeretem a munkám és nem adnám semmiért.

takarítás és wellness,már bocs de ezen 1év alatt elhülyül mindenki. Akkor inkább fizetem a bejárónőt, de dolgozni járok mert szellemi tevékenység nélkül csak fél ember lennék

2012. ápr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 A kérdező kommentje:
Írtam már azt is hogy harmaddiplomám is csinálom tehát képezem magam meg azt is hogy miért tettem fel e kérdést mert furán nézett a betegtársam meg a nővér csodálkozgattak stb.főleg a betegtárs mert aztán a nővér utána mondta hogy sok olyan páciens van aki htb.de utana megint egy kis sértés mert azok engedhetik meg maguknak jobban a plasztikát.
2012. ápr. 20. 13:40
 33/68 anonim ***** válasza:
50%

"Nem csak egy szép kiegészítő vagyok és otthonteremtő"


Leírtam, hogy ahogy mások sem, te sem érted azt az életstílust. Neked azok az emberek csak kiegészítők, lenézed őket, pedig fogalmad sincsen arról az életről. Csak annyit tudsz, hogy lenézed, mert nem egyezik az értékrendeddel. Soha nem ártottak neked azok az emberek, de neked az nem számít, csak nem tetszik, hogy másmilyen. Egysíkú a gondolkodásmódod, ahogyan sokaknak itt.

Azt is elfelejtik, hogy sokan a munkahely meglétére büszkék, nem pedig az elvégzett munka minőségére, ami pedig számtalan esetben hagy maga után kívánnivalót. Majd hazamennek, és a pokolba küldik a háztartásbelit.

De ebben a kérdésben ugyanannyira hajthatatlanok az emberek, mint a politikai kérdésekben. Dolgozó = jó, háztartásbeli = rossz. Ez a recept, alternatíva nincs. Ha ezt nem fogadod el, akkor te is rossz vagy. Ebben az esetben a véleménykülönbség majdnem öngyilkosság, ahogy látni is a százalékon. Igaz, hogy az ellentábor érvei kimerülnek a homályosan megfogalmazott szentimentális frázisoknál(a munka büszkévé tesz, önálló vagyok), de legalább ezeket az érveket elfogadja az egész kórus. Aki meg nem ért egyet, ugyan mit számít annak a véleménye? Csak egy gazdag, vagy parazita vagy hasonló. Megint a fránya burzsoázia, meg osztályellenség, ezek a tanok nagyon megmaradtak az emberekben.

Az mondjuk más kérdés, hogy mennyire számít önállónak az, aki egymaga az albérletét is bajosan lenne képes kifizetni, és csak a másik ember másik fizetésével együtt tud boldogulni, de ilyen biztos nagyon kevés van. Tehát ez egyfajta páros önállóság, de a tudat számít.

2012. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
10%
Mi az úristennek menjen dolgozni ha épp babán dolgoznak?! Azért hogy mire felveszik épp bejelenthesse hogy bocsiiii,mégsem...??
2012. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
80%

A jelenlegi gazdasági helyzetben furcsa, hogy egy fizetésből meg tudtok élni. Ennyi.


Nekem is furcsa, hogy úgy költöd a férjed pénzét, hogy te nem keresel. 5 hónapos a lányunk, 160e a TGYÁS-om mégis cikinek érzem, ha a hónap végén a férjem számlájáról fizetem a bevásárlást.


De irigykedek is. Pár hónapig kipróbálnám ezt az életmódot :-) Rengeteg dolog van, amire nincs időm.

2012. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
81%
Midet plasztikázták meg? vagy mit írtál, mert érthetetlen.
2012. ápr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
53%

Te egysíkúnak nevezel engem és minősíted a munkámat úgy,hogy nem is ismersz.Ezt nevezem én korlátoltságnak.

A te úgynevezett érveid ellen szól az egész életem. Nem csak küszködők vannak,akik irigyek,mert a másik otthon ülhet és eltartják.Egyszerűen vannak olyan emberek,akiknek igényük van a munkára,arra,hogy dolgozhassanak és nem azért,mert muszáj,hanem,mert vágynak rá.A munka minősége pedig szintén igényesség kérdése.Lehet ezt család mellett is végezni,úgy,hogy rend van a házban és boldog mindenki.Lehet,hogy neked ezt nehéz elképzelni és csak a két végletet ismered,ezt sajnálom,én tudom milyen ez.

2012. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
49%

"Te egysíkúnak nevezel engem és minősíted a munkámat úgy,hogy nem is ismersz."

Sokan. Olvasd újra, ne haragból gépelj, nem rád értettem.

De most legalább már látod, hogyan esik másnak az olyan kijelentés, ami nem megalapozott. Az a baj, hogy soha nem fogod megérteni, de ez már inkább népbetegség. Nyugi.

2012. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 A kérdező kommentje:
Mellnagyobbitást csináltattam.
2012. ápr. 20. 13:58
 40/68 anonim ***** válasza:
65%

Akkor mégiscsak kisebbrendűségi érzésed van már most.

Baba előtt? Ezek szerint szoptatni sem akartad... Hm....

Tehetnél fel magadról egy képet, már kíváncsivá tettél:D

2012. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!