Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nznek furan azért mert...

Miért nznek furan azért mert nem dolgozom? Vagy mit hazudjak mit dolgozom? A férjem tart el nem értem mi ebben a rossz?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 20. 12:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 A kérdező kommentje:
Tbt is fizetjük. Szeretnénk babat.nem védekezünk
2012. ápr. 20. 13:19
 22/68 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem te direkt szítod itt a tüzet.


A mai világban, ahol lassan 2 emberi fizetésből sem élnek meg sokan, nem jutnak 1-ről a 2-re.

Itt provokálod a jónépet unalmadban.

Van aki dolgozna de nem kap/talál munkát, pénze nincs tanfolyamokra.

Van aki napi 10-12 órákat dolgozik + háztartást vezet, gyereket nevel.

Ez a többség.

Te pedig megkérdezed, hogy mi a fura abban, hogy nem dolgozol és fittensselni, plázázni meg istentudja hova jársz a férjed pénzéből.

Te tényleg nem látsz a szemedtől? Elszigetelve élhetsz....

Szerinted mi a fura? Mégis mi?

2012. ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
66%

Egy pénzes 40-50-es pasi megfogott magának egy20 éves plázacicát. Nekem ez jön le az írásodból.

gyerek mellé gondolom lesz bejárónő és bébicsősz is.

2012. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem azokat, akik azt mondják hogy a kedves kérdező "szítja" itt a feszültséget! Annak szítja, aki fel is veszi, már megbocsássatok...

Én még egyelőre tanulok egyetemen, nemsokára végzek. Párom évek óta dolgozik (mi pedig évek óta együtt vagyunk). Nekem állandóan azt hajtogatja, mivel kiemelkedően jó a fizetése, hogy majd én ne dolgozzak, csak valami nagyon keveset, ha végzek, legyek otthon a gyerekeinkkel majd, legyek háztartásbeli. Az a veszély nem fenyegeti hogy kirúgják, ugyanis olyan munkája van, amit más emberrel nem lehet pótolni, vagy csak úgy ha évekig képzik azt a bizonyos valakit.


Nyílván ez tetszene nekem, otthon lenni, nem dolgozni, vakarni a fenekem egész nap, néha ellötyögni ide-oda, meg foglalkozni a babákkal, de ez nem azt jelenti hogy semmit nem csinál az aki háztartásbeli!! Ha ők ezt otthon a férjével letisztázták, akkor ez másnak miért fáj????


Ettől független, hogy párom nekem ezt mondta, nekem max 1-2 évig elképzelhető ez a dolog, míg kicsik a gyerekek, de én akkor is AKAROK dolgozni. A munka értéket ad az életnek, értéket az a hétköznapoknak, nem csak az az érzésed van hogy "semmirekellő" vagy, hogy nem adsz hozzá semmit a társadalomhoz. Nyílván otthon is lehet dolgozni, egyéni vállalkozást indítani, otthon végezhető munkát végezni...


Előbb-utóbb úgyis unalmas lesz annak a bizonyos másiknak az "otthon ülés". Engem kifejezetten frusztrál, mikor nincs 1 hétig egyetem és nem tudok mit tanulni, csinálni.


Szerintem azok akik ezt megengedhetik maguknak, hogy csak az egyik fél dolgozik, nem kéne szapulni! Mindig is voltak, és mindig is lesznek ilyenek! Nem irigynek kell lenni, hanem változtatni az életeden! Mindenkinek adva van a lehetőség, hogy alkosson valami nagyot. Annyira utálom hogy mindenki ilyen rosszindulatú, ott szúr ahol tud, ahelyett hogy a saját életével foglalkozna, pláne MUNKAIDŐBE.

2012. ápr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 A kérdező kommentje:
Soha nem engedném hogy mas turkljon a cuccaim kózt így sose lesz bejarónönk. A gyerekem se szivesen biznám másra és 20 éves sem vagyok:-) a kérdésre nem sokan válaszolnak ..
2012. ápr. 20. 13:30
 26/68 anonim ***** válasza:
15%
Nem feltétlen munkaidőben. Gyerekeim alszanak, így tudok netezni.
2012. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
70%

Ha igy erzed jol magad akkor ne foglalkozz vele, aki megszol az csak irigykedik.

Viszont annyit en is elmondanak, h valamit tenyleg jo lenne kezdened magaddal, nem feltetlen munka, hanem suli, nalunk is ez van.

Egyebkent erre en is akkor jottem ra mikor kefelgettem egy 40 eves not aztan meselt magarol, h hogy lett vallalkozo.

A ferje tartotta el, nem csinalt semmit, aztan a ferje elkezdett felrekurogatni meg egyebek.

Mikor lazadozott a ferje mit mondott?

H nyugodtan elmehet...

Persze erettsegivel nulla munkaviszonnyal mit tudott kezdeni?

Szal meg vagy ket evig turte, h a ferje eljar ku.rvazni, addig meg kepezte magat.

Szal jobban tenned, ha hosszutavon gondolkoznal!

2012. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
10%
Egyszerű, aki furán néz, annak mondd meg, hogy tanulsz és gyúrtok még egy babára, gondolom akkor megértik, hogy nem dolgozol, mert úgy is abbahagynád, ha teherbe esel és amúgy is sok lenne a gyerek, a háztartás és a tanulás mellett.
2012. ápr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 22: mindenkinek adva van a lehetőség, vagy épp adott VOLT hogy képezze magát. Aki úgy gondolta hogy ő nem hajlandó tovább tanulni 8 általános után, az MAGÁRA VESSEN. Az is MAGÁRA VESSEN aki beérte egy érettségivel. Aki nem tett azért hogy nyelvvizsgája legyen, akit nem érdekelt az hogy van-e szakmája vagy nincs. Mindenkinek ott volt a lehetőség! Az egyetem (ezidáig) ingyen volt (ne mondd hogy nem volt ingyen). Tehát? Nem értem hogy mit csodálkoznak egyesek?


Tudod aki tojt bele hogy belőle mi lesz, elég volt neki a kettes, örült hogy átbukdácsolt valahogy... hát akkor megérdemli a sorsát!!! Annyi dolga lett volna mkinek hogy TANULJON. És akkor nem lenne ez a síránkozás! Lásd csak a "rétinégereket", mindegyik szája sír, soha az életbe egy köynvet nem nyitottak volna ki és más adófizető emberek pénzéből élnek! Tisztába vagyok vele ugyanis itt lakom BAZ megyébe, édesanyám pedig rétinégerek GYEREKEIT tanítANÁ. De nem lehet őket, mert sz@rnak bele!


Mindenkinek ott volt a lehetőség, hogy jobbá tegye az életét. Aki tanult, elment orvosira, vagy eltére, aztán majd szépen elmegy külföldre. Ennyi.


Én is inkább elmegyek 400 km-rel odébb mosogatni havi 600-ért, minthogy itt maradjak Mo-n.

2012. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
74%
Az emberek nem foglalkoznak veled. Neked rossz a lelkiismereted.
2012. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!