Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nznek furan azért mert...

Miért nznek furan azért mert nem dolgozom? Vagy mit hazudjak mit dolgozom? A férjem tart el nem értem mi ebben a rossz?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 20. 12:32
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
59%
az a rossz, hogy nem is vágysz valami értelmes alkotó tevékenységre. és ezzel az emberek automatikusan behatárolják a szellemi képességeidet
2012. ápr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
79%

1.Mert sokan hihetetlennek tartják, hogy 1 fizetésből meg tudtok élni.

2.Mi lesz ha férjeddel ne adj isten történik valami? Ott leszel egymagad kiszolgáltatott helyzetben.

3. Mi lesz idős korodban? Ha nem dolgozol nem lesz egy kanyi nyugdíjad sem...és ha a férjed előbb meghal, mint te, akkor mi lesz veled?

4. Sokan gondolhatják azt is, hogy unatkozhatsz otthon, nem ér semmi inger, be vagy zárva 4 fal közé stb..

2012. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
63%
Én ilyenkor azt nem értem, hogy ez az anyagiak terén nem gáz? Nem megalázó, hogy a férjedtől kell kuncsorogj ha akár valami apróságot is meg akarsz venni?
2012. ápr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
69%
Azt ajánlom ne foglalkozz senki más véleményével,ha nektek ez igy megfelel és boldogok vagytok akkor okés.
2012. ápr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
60%
Mert aki nem dolgozik, az élősködő. Most nem az átmenetileg munkanélküliekre gondolok, hanem azokra, akik nem is akarnak. Egy idő után a férjed majd fogja mondani, h kezdjél valamit magaddal. Rosszul fog esni, én nem várnám meg.
2012. ápr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
74%
Én sem dolgozom, a gyerekeket nevelem, a háztartást vezetem. Egy ideig én sem tudtam ezt elképzelni, a gyerekek születéséig dolgoztam is, de rá kellett jönnöm, hogy nekem a családom fontosabb, mint a munkám. Majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek akkor lehet, hogy visszamegyek dolgozni, de most nincs se nekem se a férjemnek igénye rá. És semmiért nem kell kuncsorognom, közös a számla, van hozzá kártyám is, azt veszek meg, amit szeretnék. Miért is ne tehetném? A háztartás vezetése és a gyereknevelés ugyanolyan munka, mint bármelyik másik.
2012. ápr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
33%
mert egy lusta naplopó vagy, ingyenélő.
2012. ápr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó azért szerintem nem mindenki élősködő, aki otthon van.

Feltéve ha otthon dolgozik, azaz ellátja a feladatokat. Pl. főz (meleg kaja várja a férjét otthon), most, vasal, takarít, bevásárol, esetleg gyereket nevel.

2012. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
95%

Én nem azért szoktam furán nézni ezekre a nőkre mert nem dolgoznak. Engem az zavar, hogy egyszerűen nem értik meg, én miért akarok dolgozni. Nem tudják elfogadni az ellenvéleményt és folyton azzal jönnek, hogy miért nem tartatom el magam a férjemmel, úgyis csak arra jók a férfiak. Én ezzel egyszerűen nem tudok azonosulni. Szeretem a munkám, a férjemet és a gyerekeket és ez éppen így jó nekem, ahogy van. Nem általánosítok, tudom, hogy nem minden nő ilyen, akit a férje tart el, de akiket én ismerek, sajnos ilyenek.


Szerintem nem kell hazudni erről. Ha dolgoznál, akkor is biztosan lenne olyan, aki furán néz rád vagy ne adj Isten elítélne, mert az emberek ilyenek. Mindenkinek soha nem fogsz tudni megfelelni!


Az eltartással nekem csak egy bajom van, hogy bizonytalan. Azért kell nagyon meggondolni, mert ha az eltartóval történik valami (komolyabban megsérül, netán meghal), akkor neked véged van. Nem fognak sehova sem felvenni dolgozni munkatapasztalat nélkül, a tartalékok csak ideig-óráig tartanak ki, pedig akkor neked kell majd eltartani a családot.


Semmi olyan dolog nincs, amit szívesen csinálnál? Akár csak napi 1-2 órában saját vállalkozásban dolgozni vagy tanulni valamit.

2012. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
68%

Lehet sokan irigyek is rád, mert a mai világban 1 fizetésből megélni iszonyú nehéz.

Én egy darabig így voltam, mert elveszítettem a munkahelyemet, de én azt hittem beleőrülök, tiszta depressziós voltam az egész helyzettől. Nem mertem egy 300 ft-os körömlakkot sem megvenni, mert úgy éreztem, hogy nincs jogom hozzá, hisz nem járulok hozzá az anyagiakhoz. Borzasztó érzés volt.

2012. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!