Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te megsértődtél volna ezen?

Te megsértődtél volna ezen?

Figyelt kérdés

Egy ideje nincs munkám. Párom anyja kitalálta, hogy nekem el kell mennem egy öregotthonba, ahol betegeket ápolnak, és meg kell kérdeznem, hogy oda felvesznek e. (ismerem az egyik alkalmazottat)

Szerinte ez tipikusan nekem való munka. Hozzáteszem, utálom a betegápolást. Persze, nem a családtagjaimról van szó, de hogy én idegen embereket pelenkázzak, meg mosdassak, attól még a hideg is kiráz. A végzettségemnek pedig köze sincs ehhez a munkakörhöz.


A kedves mama legutóbbi alkalommal "nekem szaladt" és elmondott mindenféle lusta ribancnak, és kötelezett rá, hogy ott előtte hívjam fel az ismerősömet, aki ebben az öregotthonban dolgozik. Párom közben bőszen helyeselt. Engem a sírás kerülgetett, de felhívtam. Ismerősöm mondta, hogy beszél az intézményvezetővel, hogy lenne a számomra hely. Ezután eljöttünk párom anyjától.

A kocsiban kitörtem, és párom fejéhez vágtam, hogy ha felvesznek ide, akkor kinyírom őket. (mármint őt és az anyját) A méreg beszélt belőlem, elvesztettem a fejem.

Ezután ő nem szólt hozzám, hazahozott, és azóta nem is hívott, nem is beszéltünk, az sms-re nem reagál, nem tudom elérni. Ez egy hete történt.


4 hónapja vagyok munkanélküli, folyamatosan keresek munkát. Tehát nem arról van szó, hogy itthon lopom a napot. De nem ilyen munkát szeretnék! És mellesleg nem is élek együtt a párommal, tehát nem kell eltartania.

Szerintem ő megsértődött a "kinyírlak benneteket" kirohanásom miatt. Na de ennyire, hogy nem képes még csak jelentkezni sem? Ez most tényleg olyan nagy bűn, amit elkövettem? Már többször is bocsánatot kértem sms-ben, de semmi.

Azóta felhívott az ismerősöm is, és mondta, hogy nincs hely az öregotthonban. Ezt is megírtam neki.


Jogosan sértődött meg ennyire? Komolyan mondom, nem értem, hogy a mai férfiakat miért tudják ennyire befolyásolni az anyjuk! :(


Köszönöm a válaszokat!

25/n

Párom 29/f


2012. márc. 9. 13:29
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Én is csodálom azokat az embereket akik képesek emberségesen ellátni időseket esetleg halálos beteg gyerekeket. Én magam képtelen lennék rá. :(

Örülj hogy megszabadultál az anyóstól és az egész famíliától!

2012. márc. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

25-31-ig=y nektek is nagyon köszönöm a válaszaitokat! Azóta sem írt vissza, a telefont nem veszi fel. Most annyira bezsongtam, hogy holnap buszra ülök, és elmegyek hozzá.

Holnap lezárom ezt az egészet, mert ennek tényleg semmi értelme. Ez már minden, csak nem kapcsolat. Alapba is van egy olyan gyanúm, hogy van neki valakije (az utóbbi időben még szemetebb velem, mint eddig volt)...hát majd meglátjuk.

2012. márc. 9. 21:37
 33/43 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet elmenni hozzá, de te tudod. :( Ez olyan, mintha meghunyászkodnál, közben nem te vétettél. És ha a hívásaidra nem reagál, képes és anyucival karöltve még tovább aláznak. Nem érdemes. Legyen benned tartás a büszkeség, neki kéne közelednie! Ha nem képes, kapja be!
2012. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

13-as válaszoló vagyok ismét: Bizony igaza van az utolsónak! Ha van benned egy kis büszkeség, ne menj!!! Nem válaszol, részéről le van már zárva! Ha elmész, akkor megint behódolsz, alkalmat adsz a magyarázkodásra, kimagyarázásra.

Olvasd végig a válaszokat, és nézd meg, hogy ismeretlenül is mennyi ember állt melléd, míg az akit szerettél egyszer sem. Zárd le! Ha van cucca, postán (!!!) küldd vissza és kerüld a találkozást!

Természetesen a döntés a tiéd, de az a véleményem, hogy az utolsó hozzászólásodban megint hibát készülsz elkövetni! Ne tedd! Ha barátnőd lennék, azt mondanám, ha el mersz menni szét rúgom a zrityódat :) Na de ilyet nem mondok :)

Fel a fejjel, és örülj, hogy megszabadultál tőle! Kitartást kívánok és várd meg amíg az érzelmek kicsit lecsillapodnak, jó döntést csak így hozhatsz!!!

2012. márc. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Ne hunyászkodj meg.És neked volt igazad.Sajnos a párod olyan anyuci picike kisfia.Ne keresd,részéről ez már le van zárva.Legyél büszke és ne keresd,ami cucca van,küldd el postán és kész.Majd elgondolkodik.E.
2012. márc. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Szerintem se menj. Felesleges.

Ha van cucca pakold össze egy ZSÁKBA és ha jön érte, add át!

2012. márc. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
NE menj el hozzá! El fognak ott mondani mindenféle hálátlannak meg még ki tudja milyen jelzőkkel illetnének, csak megbántanának még jobban!! Lehet, a pasidat szereted és hatalma van feletted emiatt, ezt biztos ő is tudja. De ha most megint te engedsz, ő meg nem, úgy veszi ki a dolog magát, hogy te mész megint bocsánatot kérni. Ne tedd, légyszi, fog még ő teperni utánad, akkor is légy okos és hallgass erre a sok emberre, akik valami miatt mind ugyanazt tanácsolják!!!!!
2012. márc. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nem tudom, hogy valaki még követi e viharos kis történetem, de azért leírom az élményeim.


Szóval tegnap nem kellett hozzá elmennem, mert reggel felhívott...Elmondta, hogy mennyire rosszul esett neki a kijelentésem, és azt akarta, hogy "böjtöljem meg". Ezért nem keresett, és nem reagált semmilyen üzenetre.

Én nem akartam vele telefonon közölni az érzéseimet, ezért megbeszéltük, hogy ma találkozunk.


Eljött értem, hozzá mentünk. (külön lakás, nem az anyjánál él)

Elég hűvös volt velem, de szerintem én is vele. Elmondtam, hogy szerintem túlzásba esett, és hogy ezek után még ő böjtöltet engem, az már végképp pofátlanság. Azt is elmondtam, amit írtatok, hogy soha nem áll ki mellettem, és mindig az anyja mellett dönt végül. Kérdőre is vontam, hogy négyszemközt miért volt velem olyan kedves, amikor pedig képbe jött a mama, akkor miért változott meg? Nem volt neki normális magyarázata, egyszerűen csak ennyi:"Te ezt nem értheted, anyu más mint a te szüleid." Komolyan mondom, sokszor úgy beszél az anyjáról, mintha valami földönkívüli lény lenne, akire teljesen más törvények vonatkoznak.


Na és ezután jött az, hogy kiadtam az útját...elmondtam, hogy ez így nekem nem kapcsolat, mert én nem erre vágyom egy férfitől. Röhej, így is két napot találkozunk egy héten, nekem már ez is kevés. Olyan, mintha a felesleges szabad idejét töltené el velem, amúgy mindenki más fontosabb.

Szerintem nem számított rá, hogy így a sarkamra állok, mert nagyon elkerekedtek a szemei. Mondtam neki, hogy gondolkodjon el az életén, hogy mit szeretne, mert szerintem nincs nő a világon, aki eltűri az ő meg az anyja hülyeségeit.

Végül összeszedtem a cuccaimat, ami nála volt, és megkértem, hogy hozzon haza. Útközbe egy szót sem szóltunk egymáshoz. A kapu előtt én úgy búcsúztam el tőle, hogy részemről le van zárva a dolog. Láttam, hogy azért nincs csúcsformában. Hát persze, ez lett a szívatása következménye... Szerintem valahol azt hitte, hogy könnyes szemekkel fogok a nyakába borulni, ha meglátom. Hát tévedett.


Kicsit (mit kicsit, nagyon!) furcsa most ez az egész, de érdekes módon megkönnyebbülést érzek. Egy könnycseppet nem ejtettem még, és talán nem is fogok...nem vagyok szomorú. Ez normális? :D


Köszönöm, hogy segítettetek a sok hasznos válaszaitokkal! :)

2012. márc. 11. 22:52
 39/43 anonim ***** válasza:
Nagyon jól intézted a dolgokat, le a kalappal előtted! :) Alaposan rákoppintottál a fejére, megérdemelte a hideg zuhanyt! És talán tanul a történtekből, bár sajnos nem valószínű. De ez már neked mindegy, mert megszabadultál tőlük.
2012. márc. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól döntöttél és a kivitelezés is tökéletes volt :)

Az exemnél én sem sírtam, amikor szakított velem és elköltözött, tudtam valahol belül már régóta, hogy ennek vége, szerintem te is tudtad ezt már és ezért nem sírsz. De persze azért lehet, hogy később magát a kapcsolatot, megkönnyezed majd. Fel a fejjel! Én 5 évig voltam együtt az exemmel, a szakításunk után 1 hónappal már a férjembe voltam szerelmes :)

Remélem te is hamar megtalálod az igazit! :)

2012. márc. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!