Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te megsértődtél volna ezen?

Te megsértődtél volna ezen?

Figyelt kérdés

Egy ideje nincs munkám. Párom anyja kitalálta, hogy nekem el kell mennem egy öregotthonba, ahol betegeket ápolnak, és meg kell kérdeznem, hogy oda felvesznek e. (ismerem az egyik alkalmazottat)

Szerinte ez tipikusan nekem való munka. Hozzáteszem, utálom a betegápolást. Persze, nem a családtagjaimról van szó, de hogy én idegen embereket pelenkázzak, meg mosdassak, attól még a hideg is kiráz. A végzettségemnek pedig köze sincs ehhez a munkakörhöz.


A kedves mama legutóbbi alkalommal "nekem szaladt" és elmondott mindenféle lusta ribancnak, és kötelezett rá, hogy ott előtte hívjam fel az ismerősömet, aki ebben az öregotthonban dolgozik. Párom közben bőszen helyeselt. Engem a sírás kerülgetett, de felhívtam. Ismerősöm mondta, hogy beszél az intézményvezetővel, hogy lenne a számomra hely. Ezután eljöttünk párom anyjától.

A kocsiban kitörtem, és párom fejéhez vágtam, hogy ha felvesznek ide, akkor kinyírom őket. (mármint őt és az anyját) A méreg beszélt belőlem, elvesztettem a fejem.

Ezután ő nem szólt hozzám, hazahozott, és azóta nem is hívott, nem is beszéltünk, az sms-re nem reagál, nem tudom elérni. Ez egy hete történt.


4 hónapja vagyok munkanélküli, folyamatosan keresek munkát. Tehát nem arról van szó, hogy itthon lopom a napot. De nem ilyen munkát szeretnék! És mellesleg nem is élek együtt a párommal, tehát nem kell eltartania.

Szerintem ő megsértődött a "kinyírlak benneteket" kirohanásom miatt. Na de ennyire, hogy nem képes még csak jelentkezni sem? Ez most tényleg olyan nagy bűn, amit elkövettem? Már többször is bocsánatot kértem sms-ben, de semmi.

Azóta felhívott az ismerősöm is, és mondta, hogy nincs hely az öregotthonban. Ezt is megírtam neki.


Jogosan sértődött meg ennyire? Komolyan mondom, nem értem, hogy a mai férfiakat miért tudják ennyire befolyásolni az anyjuk! :(


Köszönöm a válaszokat!

25/n

Párom 29/f


2012. márc. 9. 13:29
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
85%

1. Nem ők tartanak el.

2. Nem ez a végzettségednek megfelelő munka.


Többszöri bocsánatkérés után sem reagál?????????

Kedves mama biztos csaj "jót akart neked".



Elmondom most neked, senki sem pelenkázza szívesen a haldokló öregeket, főleg ha nem is ez a végzettsége .

Ezen a beszóláson nem kellett volna így felhúznia magát a barátodnak.

Nehogy már bárki ráerőltesse az akaratát egy másik felnőtt emberre!!!!!!!



28/n

2012. márc. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
81%
Semmi beleszólásik ebbe, főleg, hogy nem kell eltartson a párod. Nem erőltethtnek rád ilyen döntéseket, te meg hibás vagy, hogy belementél ebbe. Ha minden kötél szakad akkor elvállal az ember úgymond "rangon" aluli vagy végzetsségen aluli munkát is, mert ekll rezsire meg élethez, de ha nem akkor a döntés a tied. Te kellene felháborodj ezen. A TE döntésed, hogy hol, mikor és miért vállalsz munkát. Főleg, hogy ha minden igaz és folyamatosan keresel is.
2012. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
82%

szerintem joggal voltál dühös, hogy a te véleményedet senki sem veszi figyelembe, amikor rólad van szó. Ha jól olvastam, nem laktok együtt?? nem vagytok család? Mit intézkedik akkor a párod anyja ilyen agresszívan?

Most bocs, hogy ezt írom, de ha hozzámész ehhez a pasashoz, akkor úgy fogsz táncolni, ahogy az anyja fütyül, mert nem állt ki melletted!

És néha belefér egy kapcsolatba az odamondogatás, ha bocsánatot kérsz, akkor ezen nem kellett volna így felhúznia magát. ő soha nem mondott/tett neked semmi bántót?

2012. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ott kellett volna kiállnod magadért az anyjával szemben, hogy márpedig te ezt nem akarod.

Amúgy meg nem tudom, mit kell ezen ennyit problémázni, ha jól esik nekik, hogy felhívod őket, akkor annyi, később is lehet nemet mondani egy állásra, még ha azt is mondják, hogy mehetsz oda dolgozni.

Szerintem erős volt tőled is ez a beszólás, de az ő sértődése is elég erős túlzás.

Szerintem mindketten sárosak vagytok az ügyben, meg még a kedves mama is.

2012. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
76%
utolsó leírta, amit akartam.
2012. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
83%

De én téged nem értelek. Felnőtt nő ránéz anyósra, azt mondja neki: nem, és ennyi.

Ne haragudj, de a történetben a tiéd volt a kisgyerek szerepe. Aki bár kicsit hisztikézik, de megteszi amit kérnek. Felnőtt nő anyós arcába néz komolyan és azt mondja: bocs, de nem. És kisétál.

Ne csodálkozz hogy a saját fiát befolyásolni tudja, ha még téged is!!

2012. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
81%
nekem egy kicsit a szent inkvizícióhoz hasonlít a jelent, amikor mama lusta ribancozva követeli, h a szeme láttára hívd az ismerőst, kisfia pedig bőszen helyesel. munka kell, tegyél meg mindent, h mielőbb dolgozni tudj, amúgy megértem az aggályaidat, én sem tudnám elképzelni, h egy 78 éves, magatehetetlen bácsit kimossak a saját kakijából. nagyon becsülöm azokat, akiknek ez a hivatásuk, épp azért, mert nekem ez nem menne. másban viszont jó vagyok, azért is tanultam mást. amúgy a párodnak és anyunak semmi alapja nincs arra, h felhatalmazva érezzék magukat. nem laktok együtt, nem a párod pénzéből éltek és sajnos a mai viszonyok közötta 4 hónappal még egyáltalán nem vagy lemaradva a nagy átlagtól. nem mondom meg, h mit csinálj, csak azt, h én mit tennék. ha most így viselkedett a párod, máskor sem fog kiállni melletted, anyóssal szemben mindig veszítei fogsz. tudod, ilyet nem teszünk azzal, akit szeretünk. én nem tudnám szó nélkül végighallgatni, ahogy az anyám alázza, sértegeti a páromat. ez nem csak anyós sara, a párod jelleme is. befolyásolható, önállótlan. ha ő is gy gondolta, miért nem mondta ő neked négyszemközt, miért anyukájával végezteti el a piszkos munkát
2012. márc. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
36%
Mióta vagytok együtt?
2012. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
88%

"Ezután ő nem szólt hozzám, hazahozott, és azóta nem is hívott, nem is beszéltünk, az sms-re nem reagál, nem tudom elérni. Ez egy hete történt."


Hát akkor neki ennyit ért veled a kapcsolat!

Az ilyen anyukás pasikat kerülni kell akkor is!

Azért lehetett volna benne annyi együttérzés, hogy a párjának nem ilyen munkát képzel el és még helyesel,is ahol 25 évesen megalázva öregeket kell pelenkáznia.Az anyjának is szerintem az volt a fő szempont, hogy minél jobban megalázhasson :(


De gondolj bele.Ha ezek után még keresne a párod,te jó szívvel visszamennél hozzá?Szerintem már így is épp eléggé megalázott.Ő is segíthetett volna neked munkát keresni a haverjain és ismerősein keresztül.Aztán meg mint aki jólvégezte dolgát,hagyta, hogy az anyja kényszerítsen a telefonálásra :S


Még jó,hogy nem élsz velük én azt mondom!

2012. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
32%
Azért a "kinyírlak titeket" se normális viselkedés. Én nem csodálkozom,hogy nem válaszol,én se tenném.Mindamellett mondhattad volna nekik is,amit itt leírtál, hogy nem ők tartanak el, nem szeretnéd ezt stb..
2012. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!