Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te megsértődtél volna ezen?

Te megsértődtél volna ezen?

Figyelt kérdés

Egy ideje nincs munkám. Párom anyja kitalálta, hogy nekem el kell mennem egy öregotthonba, ahol betegeket ápolnak, és meg kell kérdeznem, hogy oda felvesznek e. (ismerem az egyik alkalmazottat)

Szerinte ez tipikusan nekem való munka. Hozzáteszem, utálom a betegápolást. Persze, nem a családtagjaimról van szó, de hogy én idegen embereket pelenkázzak, meg mosdassak, attól még a hideg is kiráz. A végzettségemnek pedig köze sincs ehhez a munkakörhöz.


A kedves mama legutóbbi alkalommal "nekem szaladt" és elmondott mindenféle lusta ribancnak, és kötelezett rá, hogy ott előtte hívjam fel az ismerősömet, aki ebben az öregotthonban dolgozik. Párom közben bőszen helyeselt. Engem a sírás kerülgetett, de felhívtam. Ismerősöm mondta, hogy beszél az intézményvezetővel, hogy lenne a számomra hely. Ezután eljöttünk párom anyjától.

A kocsiban kitörtem, és párom fejéhez vágtam, hogy ha felvesznek ide, akkor kinyírom őket. (mármint őt és az anyját) A méreg beszélt belőlem, elvesztettem a fejem.

Ezután ő nem szólt hozzám, hazahozott, és azóta nem is hívott, nem is beszéltünk, az sms-re nem reagál, nem tudom elérni. Ez egy hete történt.


4 hónapja vagyok munkanélküli, folyamatosan keresek munkát. Tehát nem arról van szó, hogy itthon lopom a napot. De nem ilyen munkát szeretnék! És mellesleg nem is élek együtt a párommal, tehát nem kell eltartania.

Szerintem ő megsértődött a "kinyírlak benneteket" kirohanásom miatt. Na de ennyire, hogy nem képes még csak jelentkezni sem? Ez most tényleg olyan nagy bűn, amit elkövettem? Már többször is bocsánatot kértem sms-ben, de semmi.

Azóta felhívott az ismerősöm is, és mondta, hogy nincs hely az öregotthonban. Ezt is megírtam neki.


Jogosan sértődött meg ennyire? Komolyan mondom, nem értem, hogy a mai férfiakat miért tudják ennyire befolyásolni az anyjuk! :(


Köszönöm a válaszokat!

25/n

Párom 29/f


2012. márc. 9. 13:29
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
89%
De miért kellett megtenni amit anyós kért? Pisztolyt szorított a fejedhez, vagy mi? Tényleg ne csodálkozz ha a pici fia ilyen mamamániás, ha téged is simán ugráltat ahogyan ő fütyül. Anyós valami varázserővel bír, hogy ugráltok a kérése szerint?
2012. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
87%

H*gyd őket a pics*ba.Szerintem ne keresd a "párod".Lehet többet ő már nem fog,mert az anyukája már teletömte a kis buksiját....


Jobb lesz ez így hidd el!Majd találsz egy normális,igazi FÉRFIT!

2012. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
87%

Szinte mindenkinek igaza van aki előttem hozzászólt :)

Hibázott az anyós, mert nem kényszerítheti Rád az akaratát, sőt, nem beszélhet veled ilyen csúnyán (ezt ki kellett volna kérned!!! valahogy azt sejtem, nem is először ront így neked....).

Te is hibáztál, mert hagytad magad befolyásolni, ahelyett, hogy kiálltál volna magad mellett.

Hibázott a párod, hogy nem állt ki melletted és nem állította le az anyját.

És igen, megint hibáztál, ha egy ilyen anya-fiú szoros kapcsolatban megjegyzést teszel anyukára... így a párod egyértelműen nem a te oldaladra fog állni.

És hibáztál, mert folyamatosan bocsánatért esdekelsz!


Ne kérj többet bocsánatot, azt ha valaki komolyan gondolja, elég egyszer megtenni. Legyen most már büszkeség benned is!

És ami még fontos: gondold végig, ha ez egyszer egy ilyen piti probléma miatt megtörténik, akkor van-e esélye annak, hogy ez a hozzáállás (mama és fia részéről) végigkísérje a kapcsolatotokat....!?


Egyébként első végzettségem egészségügyi, mégsem vállalok ilyen munkát én sem! Egyszerűen nem tudnám megcsinálni! Ez nem való mindenkinek, aki mást állít, nem mond igazat, vagy nem próbálta. Fel a fejjel, keress folyamatosan, és találd meg azt a melót, amit szívesen végzel! Sok sikert!

2012. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyitok válaszát!


1. Tudom, hogy senkinek sem ez az álommeló, de szerintem ez olyan szakma, amihez hivatás kell. Nekem pedig nincs. Egyébként óvónő vagyok, és azért kellett visszavonulnom, mert egy gyesen lévő kolléganőt helyettesítettem.



2. Igen, rendszeresen keresek állást, és most már tudom, hogy hülyeséget csináltam, amiért felhívtam az ismerősömet. Nem tartom rangon alulinak ezt a munkát, pusztán csak messze áll tőlem. Nagyon messze.


3. Nem élünk együtt. A kedves mama sajnos mindenbe nagyon agresszívan belemászik. Én meg hülye voltam, hogy hagytam magam.

Az házasságunkon már én is elgondolkodtam, és sajnos semmi biztatót nem látok. :(


4. Én is kissé erősnek érzem a sértődést. Persze, csúnyát mondtam, de már bocsánatot kértem. Mégsem hajlandó jelentkezni. Szerintem hagyom a fenébe, már amúgy is megtettem a tőlem telhetőt.


6. Hehe, nem ismered a mamit! :D Bevallom, elég nyuszi lány vagyok (nem playboyra gondolok) és sajnos nehezemre esik egy ilyen erős jellemű embernek nem engedelmeskednem. Két éve vagyunk együtt, és eddig mindig talált rajtam a mami valami kifogást, ami nem tetszett neki. Sikerült az összes önbizalmamat elvenni, és sajnos lealacsonyodtam egy engedelmes kis rabszolgává. Igyekszem ezen változtatni.


Alapba azt tudom elmondani, hogy igazatok van, és sajnos úgy táncolok, hogy ők fütyülnek. Ez volt a sokadik erőszakoskodás a részükről, és sokszor úgy érzem, hogy mindent ellenem irányítanak. Mostanában sokat gondolok a szakításon is, mert 2 év alatt még nem sikerült megélnem, hogy a párom valamiben kiállt volna mellettem. Csak azt nem értem, hogy anyuka miért utál ennyire, mikor próbálok minden téren a kedvében járni? :(


Köszönöm, hogy ismeretlenül is kiálltok mellettem! :)

2012. márc. 9. 13:58
 15/43 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem örülj, hogy megszabadultál tőlük.
2012. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
85%
Ezek idióták.Hagyd őket.Ebből a papucsból soha nem lesz férfi,ne számíts rá az életben.Ráadásul egy ilyen hülyeségen hogy lehet így összeveszni?Civilizált emberek leülnek és normálisan megbeszélik,hogy miért nem akarsz oda menni és kész,le van zárva.
2012. márc. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

7. Igen, ehhez hasonló volt a jelenet.:) Egyébként párom gépészmérnök, de utálja ezt a munkát. Na és vajon ki erőltette, hogy ennek tanuljon? Természetesen az anyja.

És az is igaz, hogy párom négyszemközt a megértő barátot adta elő nekem. Mindig biztatott, hogy majd csak lesz valahogy, és hogy ne adjam fel. Amikor anyuka előkerül, akkor meg ő is átmegy inkvizítorba...fene sem érti ezeket.


8. Két éve vagyunk együtt, de az a gyanúm, hogy nem lesz ez több.


9. Igazad van, nem is tudom, hogy mit reagálnék, ha most keresne. Már kezdem magam én is rettentően megalázottnak érezni, amiért így viselkedik. Tudom, hogy nem kellett volna csúnyát mondanom, de kihozta belőlem a helyzet.


Egyébként lett volna munkalehetőség az ő munkahelyén irodában, de mikor rákérdeztem, azt mondta, hogy szó sem lehet róla...nekem már ez is gyanús.


10. Szerinted nem mondtam? Egy órán át győzködtem, hogy hagyjanak békén. Ha te ilyen miatt nem reagálnál legalább 30 bocsánatkérésre, akkor te sem vagy különb egy gőgös, öntelt embernél.

2012. márc. 9. 14:12
 18/43 anonim ***** válasza:
64%

Abszolút megértelek! Rendben, hogy az ember munkát keres és bármi belefér, de ez a betegápolás nekem is sok. Ehhez jó gyomor kell és nagy hivatástudat. Akiben nincs meg, annak nagyon szar munka. Én sem bírnék öregeket mosni, meg ilyesmi.

Anyósod könnyen beszél, nem érti, hogy ez nem az a fajta munka, amit bárki el tud jól látni. Egy szalag mellett összeszerelni: ez bárkinek megy, és tényleg, ha valaki nem vállalja el, pedig nincs jobb, csak lusta és büdös a munka. De a betegápolás más tészta...

2012. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem már te is beláttad,hogy a kapcsolatod zátonyrafutott.Ha mégis kibékülnétek a pároddal,idővel akkor is előjönnének a gondok,mert az anyja úgyis megint beleavatkozna az életetekbe.A párod egy nyámnyila alak,hogy hagyja magát az anyja által befolyásolni,a te károdra!

Szerintem ne jelentkezz neki többet!Már bocsánatot kértél,de ha ő nem hajlandó elfogadni a bocsánatkérésedet,akkor nem kell pitizni neki!Gondolj arra,hogy mellette,úgysem lehettél volna soha boldog!

Ha esetleg ő,vagy az anyja keresnek fel téged,akkor egyszerűen mondd meg,hogy nem vagy senkinek a kapcája és nem tűröd tovább anyósod basáskodó magatartását!

2012. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

11. Hidd el, ijesztő az a nő! :D Horrorfilmbe illik! Persze, próbáltam magam védeni, de mikor egyfolytában ezzel jönnek, akkor egy idő sajnos elveszik az erőmet...


12. Elköteleztem magam amellett, hogy nem keresem! Majd írok, hogy mi lett a vége ennek az egésznek.



13. Köszönöm! :) Nagyon hasznos a válaszod!


15. Minél többen írjátok, annál jobban kezdem azt hinni, hogy jobb ez így. ;)

2012. márc. 9. 14:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!