Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párok/házasok ti hogyan...

Párok/házasok ti hogyan osztjátok be magatok között a házimunkát?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdezem.


Nálunk én mosok + teregetek, cserélem az ágynemű huzatokat, illetve olajban sült dolgokat én csinálom (krumpli, rántott sajt/hús stb..), meg néha én mosogatok kb heti egyszer.


Minden mást ő csinál.


21/F



2012. jan. 12. 12:07
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

Én jóval többet keresek a páromnál (ffi), most ezt dörgöljem jól oda neki, mert a te egyenrangúsági mintamodelled szerint így kellene lennie? :)

Amúgy értem én, hogy mit akarsz mondani, csak azt nem, hogy miért foglalkoztat téged ez annyira? Manapság egyébként annyira szabados a világ, hogy a férfi/nő közötti határvonal is elmosódni látszik, nemhogy a szerepek. A példák egyébként amiket hozol elég sarkítottak és nem általánosíthatók, ezt biztos te is érzed.


Én tényleg tisztellek azért, amit megteszel a barátnődért, de nem értem miért vársz ezért külön "elismerést" tőlünk, hiszen a barátnőd és gondolom azért vagy/élsz vele, mert ezt akartad.

Ergo ha segítesz neki, azzal a kapcsolatotok épül-szépül, aminek te is aktív részese vagy.


Amúgy én meghalnék, ha folyton itthon kellene ülnöm, mosnom, vasalnom, meg főznöm és közben nem teljesedhetnék ki, mert méhem van:)

A párom akkor sem várhatna el tőlem ilyesmit, ha milliókat keresne. Ettől függetlenül nyilván örülök, ha egy számára nehéz nap után főzhetek neki és jó ízzel eszi meg azt; vagy megdicséri a lakást, mert gondoskodhattam róla, és én is nagyon boldog és büszke vagyok, ha ő tesz meg valamit a mi komfortérzetünk növelése érdekében.


Összegezve én azt javaslom, hogy egyszerűen fogadd el, hogy ilyen a világ, lépj túl rajta és legyél büszke magadra, hogy ilyen segítőkész, jófej barátja vagy a barátnődnek.

2012. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

Az a gáz ezzel a férfi-női dologgal, hogy amíg egy nőnek, aki a munka után hazamegy és mos-főz-takarít + esetleg gyereket nevel, ezt senki sem köszöni meg, addig a férfiak lába előtt meg térdre kell borulni ugyanezért... Mert ha nem, akkor jön a besértődés, meg hogy minek csinálja meg...

Sajnos nálunk is ez van, a megalázkodó anyósomnak és a férfi soviniszta apósomnak köszönhetően. Már lassan 7 éve együtt vagyunk a párommal, de mivel ennek jelentős részét gyes-en töltöttem, sajnos nem lett könnyebb a helyzet tisztázása :)

Na de majd 2 hét múlva, amikor kezdek a melóhelyemen! Már néhányszor célozgattam a páromnak rá, hogy nemsokára vége van a jó világnak, hihihi! :) Persze akkor mindig azt mondja, hogy természetesen segít majd mindenben, na de hogy ez a gyakorlatban is így fog-e kinézni, hát kíváncsian várom!

Az egyik válaszoló írta, hogy sajnos a férfiak fejében él egy olyan tévhit, hogy a nők által végzett 8 óra munka kevésbé fárasztó, mint a férfiak által végzett 8 óra munka. Na ez a kőkemény sovinizmus és sajnos ez nagyon is jellemző ma Magyarországra!

Ja meg még 1 dolog: a pasiknak általában mást jelent a takarítás és a rend, tisztaság fogalma. Pl. a párom képes úgy felporszívózni, hogy a kanapé alatti rész kimarad, vagy pl. őt az sem érdekli, ha rumli van a konyhában. Oké, nem nagy dolgok ezek, de ilyen elven ő magától semmit sem fog megcsinálni, mert szerinte egy csomó dolog nem is igazán fontos, meglennénk nélküle.

Na ezzel pl. mit lehet csinálni????

2012. jan. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim válasza:

"Az a gáz ezzel a férfi-női dologgal, hogy amíg egy nőnek, aki a munka után hazamegy és mos-főz-takarít + esetleg gyereket nevel, ezt senki sem köszöni meg, addig a férfiak lába előtt meg térdre kell borulni ugyanezért... Mert ha nem, akkor jön a besértődés, meg hogy minek csinálja meg... "


Ez sajna tényleg általában így van. Ráadásul én hiába is kérem meg egy szemétledobásra is. "Az nem az én dolgom" és közben.... áh!

Ja és én írtam, hogy sajnos sok férfi szemében a nő általi 8 órás munka nem olyan kemény mint a férfié. Ezért a férfit otthon ki kell szolgálni, míg az asszony semmit sem kap cserébe.... néha már nem is kajálok ha hazaérek. Főzök ha kell este, kiszolgálom, üdítőt hordok be a számítógépezéséhez és beesek az ágyba. És persze durva ha nincs kitakarítva, csak az ember már néha megpihenne 1-2 órára.

Nekem nem kellene, hogy a pasi otthon hajtsa magát, de hihetetlen, hogy észre nem veszik, hogy semmit se csinálnak. Cserélni kellene 2 hétre csak otthonszerepet.

Ha nincs otthon hétvégén akkor legalább egy picit megpihenek, de ha otthon van, akkor ezt csináljam, azt csináljam, ezt hozzam be, azt hozzam be... meg se állok. :((( Mindig van valami.

2012. jan. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim válasza:
Ha meg épp iszik egy pasi, akkor meg szinte még jobban ki kell "ny*ni a hátsóját". Nincs megállás!
2012. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim válasza:

mármint kiszolgálni... mielőtt valaki félreérti.


A pasik 90%-a ilyen sajnos.

2012. jan. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!