Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párok/házasok ti hogyan...

Párok/házasok ti hogyan osztjátok be magatok között a házimunkát?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdezem.


Nálunk én mosok + teregetek, cserélem az ágynemű huzatokat, illetve olajban sült dolgokat én csinálom (krumpli, rántott sajt/hús stb..), meg néha én mosogatok kb heti egyszer.


Minden mást ő csinál.


21/F



2012. jan. 12. 12:07
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
85%
Nincs így felosztva. Mindent az csinál, aki hamarabb odaér. Pl. ha összegyűlik egy mosásra való szennyes ruha, akkor az teszi be a gépbe, aki ezt éppen észreveszi. Ugyanígy, az tereget, aki hamarabb látja, hogy kimosott a gép. A főzést előre megbeszéljük, hogy ki főzzön másnap.
2012. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 bánomisén ***** válasza:
85%
Aki kapja, marja alapon.
2012. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
77%

a főzést én csinálom, mert nagyon jókat tudok főzni, minden mást az aki épp megcsinálja


24/N

2012. jan. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
77%

Hárman élünk együtt, vőlegényem, én és anyósjelöltem.

A konyha anyós "felségterülete", illetve ha én vagy párom főzünk ott, akkor mi takarítunk ki utána, de az a ritkább. A fürdőt ezért cserébe mindig én takarítom.

Az előszoba és a nagyszoba közös terület, így azt én is takarítom, és anyós is (párom akkor, ha nagytakarításnál befogjuk :D). A mi szobánkat meg közösen takarítjuk párommal. Én tartom fejben, hogy mikor mi esedékes (mosás, ágyneműcsere, porszívózás stb.), és aktuálisan ki-ki választ, hogy mihez van kedve.

23/N

2012. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
77%

Nincs felosztva.Ki mikor mit csinál..Egy valamit nem csinál a férjem(de nem is bánom,mert én szeretem csinálni) a mosogatást.

De főz,süt,porszívózik,kitakarít.kifesti a konyhát,ha kérem,szóval mindent megcsinál.

De van egy dolog amit csak ő csinál meg.A kis irodáját ahol a zenei cuccai is vannak azt csakis ő rakja rendbe.Ahogy mondani szokta.."Ha én rakok rendbe akkor sosem találja meg a kottáit..

2012. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
90%

Nincs felosztva nagyon.

De általában a feleségem főz, én mosogatok.

Berakja a mosást, és együtt teregetünk. Ha nagytakarítás van akkor én csinálom a szobákat, ő a konyhát, fürdőt.

Én szoktam bevásárolni, néha megyünk együtt, mert én jobban megnézem az árakat :)

22/F

2012. jan. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
95%
Hát nálunk úgy van hogy egyik héten én csinálom másik héten ő...a konyhában ha én főzök ő mosogat ha ő főz akkor én mosogatok...de ez is úgy van hogy egyik nap én másik nap ő kivéve ha valamelyikünk későn ér haza...ja A kád és egyéb "erősebb" embert igénylő sikálások az ő feladata....
2012. jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim válasza:
100%

Hát nálunk én takarítok, mert egy kicsit rendmániás vagyok!

Mosogatni meg elmosogatunk mindent közvetlen kaja után, hogy ne álljon ott a mosatlan! Mosni meg a gép szokott! :)

F/24

2012. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk sárkánytörvények uralkodnak. Én vagyok a házisárkány és ha úszik a lakás ő pedig kényelmesen fekszik a szemétkupac tetején, akkor kiégetem alóla a talajt...

Sajnos vannak férfiak akikkel csak így lehet. :D

2012. jan. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
82%

Beosztva nincs, de úgy alakult, hogy én mosok/teregetek, mert tapasztalat, hogy a teregetést nem előnyös a férjemre bízni:) Porszívózni ő szokott, én roppantul utálok. A wc-t, fürdőt én szoktam csinálni, neki valahogy sosem jut eszébe, hogy azt is takarítani kell:) Portörlés, főzés, mosogatás, rendrakás pedig változó. Mikor ki fog hozzá hamarabb, vagy ki a kevésbé fáradtabb.

Boltba az ugrik be akinek útba esik, a nagybevásárlás pedig közös.

2012. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!