Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párok/házasok ti hogyan...

Párok/házasok ti hogyan osztjátok be magatok között a házimunkát?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdezem.


Nálunk én mosok + teregetek, cserélem az ágynemű huzatokat, illetve olajban sült dolgokat én csinálom (krumpli, rántott sajt/hús stb..), meg néha én mosogatok kb heti egyszer.


Minden mást ő csinál.


21/F



2012. jan. 12. 12:07
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem mondhatom, hogy fel van osztva nálunk a házimunka, de én főzök, mosok.

Mosogatás, porszívózás stb.... attól függ ki mikor ér oda.


22/N

2012. jan. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
85%

Mivel most a kicsivel itthon vagyok, így van időm mindent megcsinálni, de még így se én csinálok mindent - pl ha úgy adódik leviszi a szemetet, elmosogat, elpakol, bevásárlásnál cipeli a csomagokat, időnként ő porszívózik.

Amíg mindketten dolgoztunk, addig többet segített persze - pl együtt főztünk, ablakot is mosott, felmosott stb.


De nehogy azt hidd, hogy így "kaptam" :)) Anyósom olyan típus, hogy a nő feladata a házimunka, a férfi csak kapcsolgassa tévét - a férjem is így nevelkedett. Kellett egy pár év, mire beleszokott - belátta ő is, hogy ha segít, akkor előbb szabad vagyok és többet lehetünk együtt - másrészt nem egy lestrapált, morgós nő bújik mellé :)

2012. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
84%

Mosogatást, mosást ha mindketten dolgozunk, akkor kártyával döntjük el (aki veszít az csinálja). Most szabin vagyok ilyenkor megcsinálom egyedül.

Takarítást nem nagyon bízok a barátomra, szegény nem ért hozzá, pl. a fürdőszoba kitakarítása az abbol áll, hogy zuhannyal végiglocsol mindent. Porszívozni szerencsére már nem nagyon kell mert van robotporszívó. Felmosást csak én csinálom, párom nem tudja, hogy kell. Főzni együtt szoktunk, de az olajban sült dolgokat nálunk is a párom csinálja :-) Szemetet mindig az viszi le aki előbb indul el reggel otthonról. Pakolást, portalanítást stb én csinálom, de szerencsére az undorító dolgokat megcsinálja a párom (pl. lefolyó, eldugult wc stb..)

2012. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
39%
Mi mosogatni mindent mosogatógéppel mosogatunk.Akinek nincs érdemes beszerezni egyet , nagyon hasznos kis masina.Mindent vegyesen csinálunk , hol én hol ő.
2012. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
73%

a mosás az én reszortom, a fúrás-faragás, meg a zuhanyzó az övé. főzés takarítás mosogatás kb 65-35% arányban :) csináljuk, mondjuk én többet is vagyok itthon.


én ezt a házimunka dolgot nem úgy fogom fel, hogy a nő csinálja, a férfi meg "segít neki". mindkettőjük feladta ugyanúgy. nálatok viszont ez így van (mondjuk vannak sokkal rosszabbak is :)), én már sztrájkolnék a párod helyében, de az én vagyok. ha ő nem érzi így akkor ok. de ha sok neki akkor inkább vállalj te is többet

2012. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

Érdekes látni, hogy mindenki hogyan osztja fel.


Köszönöm a válaszokat :).


Én is úgy "nevelkedtem", hogy a nő reszortja a házimunka, de aztán elkerültem otthonról koliba, ahol mindent magam kellett csinálnom, így nem furcsa már a házimunka. A probléma nálam ott kezdődik, hogy ha csak úgy hagynánk a dolgokat, hogy majd akinek lesz ideje, akkor senki sem csinálná meg.


Minden nő más :). Van aki manipulálja a párját van aki nem. Van aki hisztizik meg besérül, van aki nem. Embere válogatja.

2012. jan. 12. 13:48
 17/55 anonim ***** válasza:
84%
Hát nálunk így nincs felosztva. Többnyire én (a nő) csinálom a házimunkát. De ha a férjem azt látja rajtam, hogy fáradt vagy nyűgös vagyok, akkor át szokott vállalni belőle (mosogatás, takarítás). A mosást, teregetést más esetekben is átvállalja, főleg ha van olyan ruhája, amit ki akar mosni, akkor rögtön be is teszi a gépbe a többivel és elindítja.
2012. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%
17-es vagyok. Ja, ami szinte mindig a férjem reszortja, az az elpakolás. Mivel webáruházat üzemeltetünk másodállásban és az én feladatom a következő napi csomagolás, így én kora este azt csinálom, addig a férjemre marad a pakolás, ami a lányunk után maradt. :)
2012. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:
Mosás teregetés hozzám úgy került ahogy te mondod. Megelégeltem hogy mindig elfogy az alsógatyáim. Párszor szóltam hogy mosni kéne, mert el fog fogyni. Ezt meguntam és átvállaltam.
2012. jan. 12. 13:53
 20/55 anonim ***** válasza:
84%
Ja, de nálunk nem erről van szó. :) Csak amikor a férjem úgy gondolja, mondjuk ki kellene mosni a kabátját, akkor beteszi a gépbe és kimossa és akkor már hozzáteszi, ami még a szennyestartóban van. De nem azért, mert elfogynak a felvehető ruhái. Általában mindenből van annyi, hogy akár 1 hétre is kibírja, ha nem mosnánk, de mi gyakorlatilag 2 naponta biztos mosunk, mert a 3,5 éves lányom miatt muszáj. Ha véletlenül előfordul, hogy valami fogytán van vagy kiömlik a szennyes a tartóból, akkor ha a férjem mondja, hogy indítsunk el egy mosást, akkor ezzel nem szoktam vitába szállni vagy nem mozdulni, megyek és beteszem a mosnivalót. Vagy én vagy ő. :)
2012. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!