Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párok/házasok ti hogyan...

Párok/házasok ti hogyan osztjátok be magatok között a házimunkát?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdezem.


Nálunk én mosok + teregetek, cserélem az ágynemű huzatokat, illetve olajban sült dolgokat én csinálom (krumpli, rántott sajt/hús stb..), meg néha én mosogatok kb heti egyszer.


Minden mást ő csinál.


21/F



2012. jan. 12. 12:07
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

Ejj, azért nem kell egymás torkának esni :D.


miamanó?: ezt nem a házimunkára írtam, hanem az általános személyiséghez, aminek csak egy része a házimunka. Másik, hogy nem konkrétan rád írtam, mert nem ismerlek.

2012. jan. 12. 15:29
 32/55 A kérdező kommentje:

Am az a baj, hogy a házimunka ténylegesen a nő dolga lenne, DE(!!!) hála a feministáknak, ma már sikerült elérniük, hogy a nők dolgozhassanak, amivel kiragadják a nőket az eredeti szerepkörükből még pedig az anyaságból a gyereknevelésből. Meg kell nézni, hogy az afrikai törzsek hogyan élnek.


A nő kunyhónál marad a többi nővel és a gyerekekkel beszélgetnek, rendbe teszik a kunyhót és főznek, míg ezalatt a férfiak elmennek vadászni, meg földet művelni, hogy legyen mit enni. Ez lenne az ideális modell, de hál Isten hogy jöttek a feministák és teljesen szétzúzták ezt, ami miatt most a nőnek vezetnie kell a háztartást és pluszban még dolgoznia. Emiatt torzulnak a szerepkörök, ami egyáltalán nem egészséges.


Igen tudom ma már ez nem megoldható, mert a nő ki lenne szolgáltatva... Hála a feministáknak. Semmilyen erkölcs nem maradt az emberekben. Összeházasodnak majd pár évvel később szétmennek, megint házasodnak megint szétmennek, mert régen a házasság szent volt, és ezért működhetett, de most már a feministáknak hála ez nem megy.

2012. jan. 12. 15:40
 33/55 anonim ***** válasza:
100%
te beteg vagy :)
2012. jan. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
100%

bővebben: próbálj meg abban a világban élni, amihez tartozol.


(egyébként az szerintem is rendben van, hogy ha a nő htb, akkor övé a házimunka, és valójában megteheted, hogy majd eltartod a feleséged. példálózol a régi világgal. igen, régen a férfiak joggal várták el a feleségüktől, hogy ők dolgozzanak otthon, hiszen ezek a férfiak eltartották a feleségüket, mindenki ledolgozta a részét. te eltartod a nődet? mert amíg nem, addig ne legyenek felé olyan elvárásaid, mintha azt tennéd. érdekes, hogy a világ változásából csak azt tartod logikusnak, ami rád nézve kedvez :)


nem tudom, mint szólod le az emancipációt, te ténylegesen akkor éreznéd jól magad a világban, ha ez a folyamat nem játszódott volna le, és nem lennénk egyenrangúak? afrika a minta, ahol a nők két kecskével egyenértékűek?

2012. jan. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
Kérdező, amúgy te pontozod le a neked nem tetsző válaszokat? Mert szerintem mindenki a kérdésre válaszolt...
2012. jan. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Léteznek matriarchális társadalmak, ott is működik a dolog.

Sőt, értelmes emberek túlteszik magukat azon, hogy nekem kukim van, neked puncid, és tudják, hogy bárki képes bármire.


Igen, ha régen éltem volna, én is imádtam volna férfi lenni. Csak dolgozom, a nőm fél, hogy elhagyom, az neki nagyobb szégyen, mint nekem, úgyhogy teper, mint a güzü. Popsim tisztára nyalva, gyerekeimet neveli az anyjuk, jó esetben békén hagynak, mert félnek tőlem. De azért mégis lehet a családdal a főnöknek menőzni.


Általánosítok, de férfiként több eszednek kell, hogy legyen. A női-férfi szerep csak egyetlen egy pontjában megmásíthatatlan: hogy a nő tud gyereket kihordani. Ezenkívül mindkét nem tud mindent csinálni.


Régen a házasság nem szent volt, hanem szégyen volt elválni. Az én nagymamám félt a nagypapámtól és szegénykém csendben szenvedett.


Hibáztathatod a feministákat, de egy dolgot akkor sem értek meg: hogy merészeli férfinak nevezni magát az, aki nem képes a teljes önellátásra?? Akinek nem természetes, hogy ha dzsuva van, eltakarítom, ha kupi van, elpakolom, az egy éretlen, édes kisfiú.

2012. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ha sajnálod a nagyjából kiegyenlítődött szerepeket, akkor ajánlom figyelmedbe szinte bármely arab ország férfinépségét. Szép, kerek, fejlett társadalmat alkotnak, arról nem is beszélve, hogy ott mennyire tisztelik a nőt, mint a családi tűzhely örzőjét és a gyermekek anyját.

Kérlek nyugtass meg, hogy ezt a feministás monológot nem komolyból írtad :)

2012. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

miamanó?:


Igyekszem :). Emiatt segítek be a házimunkába, szó nélkül.


Nem akarom kelletlen helyzetbe hozni, vagyis dolgozni fog ő is mint én, és a házimunkát elosztjuk. Ergo nem várom el hogy mindent megcsináljon, sőt nem is hagynám(om).


Azért nem egészen olyan egyszerű a dolog, de ez lenne a természetes.


Többiek: Remélem tudod, hogy nem csak a nemi szervben különbözik a férfi és a nő. Sőt vannak dolgok, amik kifejezetten nemhez köthető tevékenységek, pl. nézd meg, hogy egy kislány hogyan ver be egy szeget, és a kisfiú hogyan varr. Jellemzően(!) azt fogod kapni, hogy nem igazán áll a kezükre.


Jellemzően fiú koliban laktam, és senki nem halt éhen vagy hasonló. Oké ha szobaellenőrzés volt akkor előtte való napon a kuka secc perc alatt megtelt, és több mint 2 méteres pizzadobozos tornyok és társai jelentek meg a kukánál :D.


Sajnálom ami a nagymamáddal történt, de ez csak csepp a tengerben. Ilyen dolgok mai megtörténhetnek hiába lehet szabadon válni.


Az ork: Sajnos ki kell hogy ábrándítsalak, de a feministákat ki nem állhatom. A nő és a férfi soha a büdös életben nem lehet egyenrangú, ezt kellene felfogni. Feministáknak köszönhetjük továbbá az olyan szerződéseket, amikor te mint nő kijelented hogy x évig nem lesz gyereked, mert ha igen akkor repülsz, és más jogi következményei is lehetnek... Nesze neked egyenrangúság ;).


U.I.: nem tudom ki pontozz le titeket, de most visszamenőlegesen megkapja mindenki a zöld kezet. Még ha nem is értek egyet :).

2012. jan. 12. 19:33
 39/55 anonim ***** válasza:

B+, én a húgommal szereltem össze az összes bútort a lakásban, tű még életemben nem volt a kezemben.

Komolyan ilyen hülye vagy, hogy "alapból" rosszul áll a lány kezében a kalapács? Ezt nem gondolhatod komolyan, mert akkor vagy nem vagy 21 éves vagy eléggé butuska vagy.

2012. jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ki nem állhatod a feministákat. Ha FÉRFI lennél, nem zavarnának. De csak gyerek vagy még.

És megértem, a feministák elvették a dögléshez és semmittevéshez való jogodat. Eléggé kiakasztó lehet, sajnálom, hogy mosogatnod kell.

2012. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!