Párok/házasok ti hogyan osztjátok be magatok között a házimunkát?
Kíváncsiságból kérdezem.
Nálunk én mosok + teregetek, cserélem az ágynemű huzatokat, illetve olajban sült dolgokat én csinálom (krumpli, rántott sajt/hús stb..), meg néha én mosogatok kb heti egyszer.
Minden mást ő csinál.
21/F
Kérdező én eddig azt gondoltam, hogy te elég korrekt vagy a pároddal, mert segítséget nyújtasz neki és kíváncsi vagy, más is megteszi-e ugyanezt. De látom már, hogy azért írtad ki a kérdést, mert téged zavar, hogy ennyit is meg kell tenned saját magatokért. Ez az első "anya mindig mindenben kiszolgálja apát és mindent alátesz" típusú válasznál körvonalazódott.
De abban igazad van, hogy férfi és nő soha nem lesz egyenrangú, mert a nők az élet szinte bármely területén sokkal több terhet bírnak el :)
Amit nem értek hogy tulajdonképpen nem is ismertek de azonnal pálcát törtök az ember felett.
Hugom meg fogta a csavarhúzót, de nem is mertem oda nézni, mert nagyon nem állt jól a kezében. Am pedig még felkiáltó jeleztem is hogy jellemzően... Rendben, akkor nézzük meg hogy mely szakokon mennyi lány van. Villamosmérnök 300-ból 2 lány. Kommunikációs szakon? :D Erről beszélek... Azt hogy nőket meg direkt nem veszik fel ilyenre, arra csak azt tudom mondani, hogy barátnőm mérnök informatikusin van :).
Kár hogy nem olvassátok végig a hsz-eimet :(. Nem írom le még egyszer.
Az ork: pedig az első megérzésed a jó. Segítek neki nem csak házimunkában hanem a tanulásban is, amióta együtt élünk. Eddig minden félévben bukott jó pár tárgyból. Most a legrosszabb jegye hármas és ebből is csak egy van. Nyomásomra végre elment pszichológushoz, mert a szüleivel való kapcsolata fogalmazzunk úgy hogy érdekes. Olyannyira súlyos volt ez, hogy 1 éven belül kétszer is a kórházban kötött ki. Másodjára 3 hétig kezelték, és 3 kórházat is megjárt végül a pécsi klinikán kötött ki...
Több mint másfél éve vagyunk együtt, de még egyszer nem veszekedtünk. Mindent megbeszélünk stb...
De nem lehet. Alapból úgy indul, hogy a nőnek lehet babája a férfinak nem. Ezt jogszabállyal nem lehet megoldani. Vagy egy másik dolog, hogy válás esetén miért mindig a nő kapja meg a gyereket? Kivéve persze ha az adott illetőnek orvosi bajai meg egyebei vannak. Az olyan egyenjogúságból pedig nem kérek, mint az előbb említett szerződés, amikor nőnek fel kell adnia az anyaságát a munkaadójáért.
Félreértesz egyik nemet sem emel a másik fölé. (Vélhetően emiatt ócsárolnak, mert nem tudják értelmezni a szöveget és azt látják bele amit akarnak.) A két nemet nem lehet összehasonlítani teljesen más a szerepkör. A férfi eltartja a családot, a nő pedig összetartja a családot, és az adott nem rendelkezik mindazzal a tulajdonsággal ami a saját szerepkörének betöltésére szükséges lásd kalapács/varrás példa. Ezt miért olyan nehéz fel fogni? Ezt miért kell elmagyarázni állítólag felnőtt embereknek, hogy mi is lenne a természetes?
Kérdező, azért a leg jobb mesterszakácsok férfiak szoktak lenni. Éttermekben a séfek is leginkább férfiak.
Akkor hogy van ez a jellemzően-kalapács-varrás dolog?
nem értesz. én sem azt mondtam hogy a férfi és női szerepek tökéletesen egyformák hagyományosan. azt próbálom elmagyarázni, hogy nem csak akkor lehet két dolog egyenrangú, egyenértékű, ha egyforma.
"A férfi eltartja a családot, a nő pedig összetartja a családot, és az adott nem rendelkezik mindazzal a tulajdonsággal ami a saját szerepkörének betöltésére szükséges lásd kalapács/varrás példa. Ezt miért olyan nehéz fel fogni?"
azért olyan "nehéz felfogni" mert ez ma már egészen egyszerűen nem igaz! ezek a kalapács-varrás "tulajdonságok" valójában nem tulajdonságok. ezek csak szokások. nem azért jellemző a férfiakra hogy jobban bánnak a kalapáccsal, mint a nők, mert genetikailag beléjük van kódolva, hanem azért, mert az utóbbi időkben ilyenek a társadalmi szokások. ez nem attól függ, hogy ki mire képes, ezek csak szokások. márpedig a szokások változnak. a társadalom változik. a gazdaság is változik -> egyáltalán nem jellemző ma már, hogy a férfi egymaga képes lenne eltartani a családot (de ez nem baj, de egyszerűen így van) ennélfogva, ha az egyik fő feladatot (eltartani a családot) ketten csinálják, akkor a másik fő feladatot is (család összetartása) is ketten kell csinálják. régen is úgy volt, hogy férfinak-nőnek 1-1 feladat. manapság meg 0.5+0.5=1, és 0.5+0.5=1. az úgy nem megy, hogy 0.5 - 1.5. ez nem tudom mennyire volt érthető :)
Elmondom, miért van, amit kérdeztél.
Vagy korunk, vagy országunk mostanában divatos igénye, hogy a nő is, a férfi is túlzásokkal akarja kifejezni, hogy melyik nemhez tartozik.
Sokan azt hiszik, hogy attól nőies valaki, ha magassarkút, szoknyát hord, legalább vállig ér a haja, stb. Pedig egy nő, egy igazi NŐ akár egy szál ingben vagy kertésznadrágban is nő marad. A nőiesség - ugyanúgy, mint a férfiasság - belülről fakad. De sajnos felnőtt emberek hiszik úgy, hogy ha a történelem során ránk aggatott nemi jellemzőket még jobban kitoljuk, akkor megmutatjuk, mi milyen jó nők/férfiak vagyunk.
(Ezzel persze mind az ellenkezőjét érik el, hisz ha valaki minél jobban bizonygat magáról valamit, kiderül, hogy azzal kapcsolatban van a legkevesebb önbizalma.)
Ezért a férfi, aki imád főzni, nem lesz szakács, mert fél, hogy a család melegnek nézi, a nő meg, akinek mindene a barkácsolás, nem lesz ezermester, mert mit fognak szólni a férfiak, ha megtudják, hogy ő ezekhez mind ért.
(Mondjuk ebben a társadalom is hibás, hisz előbb hívnak ki pl. férfi vízvezeték-szerelőt és női bébiszittert, pedig egymás munkáját is el tudnák végezni - persze megfelelő képzés után.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!