Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párok/házasok ti hogyan...

Párok/házasok ti hogyan osztjátok be magatok között a házimunkát?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdezem.


Nálunk én mosok + teregetek, cserélem az ágynemű huzatokat, illetve olajban sült dolgokat én csinálom (krumpli, rántott sajt/hús stb..), meg néha én mosogatok kb heti egyszer.


Minden mást ő csinál.


21/F



2012. jan. 12. 12:07
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%

"Minden nő más :). Van aki manipulálja a párját van aki nem. Van aki hisztizik meg besérül, van aki nem."


ezt meg mégis hogy érted???!! nem azért osztozunk a házimunkán, mert manipulálok, hisztizek, meg durcázok. hanem mert ép ésszel feléri, saját magától, hogy ez nem én feladatom, hanem a kettőnk feladata. ő olyan, aki nem tudna nyugodt szívvel dögleni, míg én egyedül végzem a házimunkát, hanem ő is jön, magától, és csinálja, utána együtt pihenhetünk.


minden férfi más. van, aki el sem tudja képzelni, hogy épeszű ember kényszerítés, manipulálás nélkül seprűt ragadjon, van, akinek ez természetes. van, aki nyugodt szívvel nézi a kanapéból, hogy meggebed az asszony (mert ez ugye így van rendjén, a férfinak jár a pihenés a napi stressz után - a nőnek meg jár a takarítás a napi stressz után), és van, aki azon van, hogy a szeretett nő is embernek, ne robotnak érezze magát.

2012. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
89%

még kiegészíteném:


szerinted az manipuláció és hiszti, ha egy nő arra kéri a párját, hogy ne kelljen egyedül elvégezni (vagy nagy hányadban) a házimunkát? ez hiszti?


szerintem meg az a manipuláció, ha egy férfi elvárja, hogy minden a segge alá legyen tojva, és külön kitüntetést kér, ha netán mégis elvégzett valamit. igenis az a hiszti, ha a férfi ragaszkodik hozzá, hogy egy ujjal se kelljen semmihez hozzányúlni. jól felidegesedtem :)

2012. jan. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim válasza:
61%

Nálunk én mosok. Ha bekészítem előre elindítja, de nem tereget ki sose. Takarítás állandóan az én feladatom. Ha otthon vagyok mindig én megyek a kutyákkal. Minden ami házimunka az enyém.... sajnos. Ha eszünk neki be kell vinnem a szobába. Ő nem hoz be, ha beteg vagyok is, mert a nő dolga. Általában én főzök. Kéthavonta 1-2x ő, egyszerre 2-3 kaját Nagy bevásárlás mindig az övé. Én csak ritkán vásárlok be.

Általában ha hazaérek kutyát sétáltatok, főzök, megterítek, eszünk és este késő beesek az ágyba. Ő korán hazaér, déli kutyasétázik és gépezik, majd pedig várja a kaját este.

Hétvégén szombatonként általában reggel piacozok, aztán takarítok, vasárnap főzök, úgyhogy egy héten alig néhány órám van időm pihenni egy picit.


Nálunk ez a megosztás van. Házimunka a nőé... sajnos. Régi felfogású.

2012. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
73%
akarom mondani tolva, nem tojva :)
2012. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim válasza:
41%

folytatva...


Mondjuk néha szeretném ha ki lennék szolgálva. Egy kávé reggel vagy ilyesmi, de sajnos ez is házimunka és ez is a nő feladata. Mostanában legalább kiszolgálja magát kávéval, de pl. ha otthon vagyok, akkor az üdítőt is nekem kell a szobába hordanom neki.

Úgy évente 1x legalább ha kiszolgálnának jó lenne, de sajnos a pasik bunkók, úgyhogy ezt csinálom évek óta. Szerintünk a női 8 óra munka nem olyan kemény, mint nekik. Sajnos a pasik esze sosem jön meg. A nő hülyére dolgozhatja magát.

2012. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim válasza:
61%
Ja és mindig én mosogatok. Néha 1-2 tányért kéthetente elmosogat. Szemetet nem dobja le, csak kb. évente 1x. Szelektívet viszont csak ő hordja le az utcára.
2012. jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%
Takarítanunk nem kell szerencsére azt heti egyszer megoldja a takarítónő. Mosogatásra ott a mosogatógép, de ha csak 1-1 pohár van, azt az mossa el, aki épp használta. Mosni én szoktam heti egyszer, vagy kéthetente, nincs abból gond, hogy elfogynának a bugyik, ruhák, van annyi, hogy egy hónapig sem kéne mosnom. Teregetni, vasalni szintén én szoktam. Sok ruhát meg tisztítóba viszünk, pl. szövetkabátokat, kosztümöket, öltönyt, stb. Ez mindig annak a dolga aki éppen arra jár. Főzni én szoktam, mert csak én tudok, de ritkán, mert csak este érünk haza, napközben máshol oldjuk meg az étkezést, vacsorára meg nem szoktunk főtt ételt enni, csak szendvicset, vagy hozunk haza valamit a városból, szóval főzni maximum hétvégén szoktam. 24/N
2012. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim válasza:
65%

Jó neked! Én tegnap este 8-kor álltam neki főzni. Bár 9-kor már kajáltunk, de tök szívás ez a női lét! Aztán örülsz, hogy ágyba esel, mert másnap munka és kelés korán!

Mi nem nagyon járunk étterembe, mivel olcsóbb az otthoni főzés. Sajnos ebben a világban már nem engedheti meg magának az ember, hogy annyiért kajáljon egy étterembe, amennyiből 3-4 főre megfőz otthon. ---> persze más ha van pénze, ill. lenne pénze az embernek.

Sajnos egész nap dolgozok, 5-kor kelek és 6-7 felé érek haza.

2012. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon kedv kérdése, ha a párom (ffi) látja, hogy nincs kedvem (nő) mosogatni (vagy mert halomban áll a mosatlan), akkor elmosogatja, de ha itthon vagyok és van időm, akkor én csinálom meg. A takarítást ő gyorsabban elintézi és ugyanolyan látványos, mintha én csinálnám, de ketten vagyunk a leghatékonyabbak. A főzés cseppet sem érdekli, nem is tud főzni, így az az én reszortom, a szennyes berakása pedig nem nagy cucc számára, de teregetni nem szeret.

Szóval mi nem osztjuk be, figyeljük a másik igényeit és persze a lakás állapotát :)

2012. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
100%

Én itthon vagyok két kicsivel, így jobban ráérek, hétköznap rám marad a házimunka, főzés, mosás minden. Nem is várom el a páromtól, hogy fáradtan este hazaér, és akkor álljon neki mosogatni.

7végén segít felporszívózni, vagy a konyhában besegít,de nekem már az is segítség, ha ő vigyáz a gyerekekre, és addig gyorsan elvégzem amiket kell.

Ha majd visszamegyek dolgozni, akkor biztosan el lesz osztva kettőnk között a házimunka, mert akkor már nekem sem lesz annyi időm.

2012. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!