Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyámmal?

Mit csináljak anyámmal?

Figyelt kérdés
38 éves 3 gyereke van. van egy 18. egy 16 és egy 13 (én). és minden második héten elmegy bulizni 7től-hajnalig. én megértem hogy ki kell eresztenie a gőzt de szerintem ezt már nem kellene. délután a barátnőkkel egy tea belefér de ez. főleg hogy múlt héten egy disco-ba mentek az icebeach-re. milyen gáz lehetett már ? egy lassan 40 éves nő a 16-18 éves emberek között. a másik hogy megcsalja apámat. amúgy apám se jobb . ő reggeltől estig ordibál,tör-zúz stb. velük már beszélni nem lehet .. mondtam már nekik hogy , elhagyom őket , mamámhoz költözök,mondtam hogy rossz hatással van ránk, hogy ezzel az egész családot égetik, meg mindent mondtam de leszarják. mit csináljak anyámmal?
2011. nov. 22. 18:04
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Neked az bajod hoyg téged éget anyukád a barátaid előtt.A többi nem izgat,értéktrended az tényleg furcsa.
2011. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Kicsit had védjem meg a kérdezőt.

A férjem szülei, főleg az apja, mindig is csalták egymást, elmondása szerint szinte csak így éltek. És pl ő sem akad fenn már ezen, megszokta, hogy ez van, nem izgatja, akkor sem izgatta, amikor tini volt. Szóval ezt meg tudom érteni.

A discóba járásról meg annyit, hogy bár én még nem vagyok annyi idős, de már most nem érezném jól magam olyan helyeken, amik tele vannak 15-20 évesekkel. Nekem is van gyerekem, én is érzem úgy néha, hogy ki kell kapcsolódnom. Mondjuk nem minden második hétvégén. De ez lényegtelen. Mi ilyenkor a barátnőimmel beülünk egy olyan pubba, ahol kaja is van, inni is lehet, és pénteken, szombaton legtöbbször zene is van. Oda a mi korosztályunk jár, és nem a 10-20 évvel fiatalabbak.

És oké, hogy nem kell egy 38 éves nőnek bezárkóznia, de az sem normális már, hogy beb@szik minden második hétvégén. Amikor a 3 gyereket vállalta, akkor kellett volna azon gondolkodni, hogy ku.rválkodni akar-e, vagy gyereket nevelni. Ez a véleményem, le lehet pontozni.

2011. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Kis taknyos, te is leszel 38. Majd akkor rájössz, hogy milyen fiatal még. Ha meg neked semmi sem tetszik, akkoer otthon nyisd ki a szádat. Tudod, anyukádnak is ki kell kapcsolnia, azok után, hogy téged elvisel...


Egyébként meg tesóidnak lehetne annyi sütnivalójuk, hogy előre megbeszélik, ki hova megy, gond megoldva.


Vagy add be anyád az öregek otthonába.

2011. nov. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 dellfil ***** válasza:

18:47-es! Teljes mértékben egyet értek veled.

A legtöbb "válaszoló" egyátalán nem értette meg a problémát. Ehelyett belekötöttek abba, hogy a kérdező - jó érzékkel - előre helyezte anyja, hmmm... "életmódjának" kritikáját és csak másodsorban említette apjának - azt hiszem érthető - viselkedését. Jó volt az ok-okozati sorrend szerintem.

Egy tizenhárom éves kamasz számára ez a "családi légkör" - finoman fogalmazva - nem "ideális".

Igen, az igaz, hogy ő nem nevelgetheti az anyját. Az is igaz - sajnos - nem is tudja megtenni. Még igazabb, hogy "jó" tanácsot sem lehet adni ilyen esetekben. Maximum annyit, hogy ne eméssze magát, próbálja "lazábban" felfogni, a "túlélés" érdekében. Csak pár év, és szabad.

A nagymamához menekülést, csak akkor választanám helyében, ha ez nem okoz plusz feszültséget.


dellfil

2011. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos manapság egy harmincas nő már öreg az élethez joga sincs,miközben ezek taknyos 13 évesek kislányok nőnek érzik magukat és azt hiszik övék a világ,és csak ők szórakozhatnak,itt is teli vannak a szórakózohelyek éjjel 13 éves kislányokkal,na inkább a 38 évesnek lenne ott helye,13 évesen mi még babáztunk,ezek most meg nagy pofával osztják az észt miközben fenekükön van még a tojáshéj,de sminlelni berúgni fiúzni azt tudnak...
2011. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
De ne mondd már nekem, hogy 30 akárhány évesen neked az a kikapcsolódás, hogy reggelig fetrengesz részegen a discoban???? Mert akkor komolyan mondom sajnálom a gyerekedet/gyerekeidet. Lehet tartalmas életet élni úgy is, hogy nem járatod le magad. Plusz ha éppen nagyon piálni van kedvem, azt szűk baráti körben teszem, ahol nem gáz, ha seg.grészegre iszom magam. Nem discoba kell járni 38 évesen, ezzel teljesen egyetértek. Szégyen, hogy egy 3 gyerekes anyának fontosabb a discoban ku.rválkodni, mint a gyerekeivel lenni. 19:07-es voltam
2011. nov. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
60%

Most igazából hol a probléma? Miért ciki, ha anyád 38 évesen diszkóba jár? Kikezd a kis haverokkal, vagy zaklatja őket? Vagy pusztán annyi a gondod h van élete? Ha így van, akkor igazán bájos gyermek lehetsz.

Vegyük sorba a felmerülteket:


1) Anyád akkor és oda megy el, amikor és ahova kedve tartja, se neked, se másnak nincs ebbe beleszólása.


2) Anyád ha bulizik, iszik. Hát ez hihetetlen... Micsoda felfedezés, h vki aki diszkózik/kikapcsolódik, alkoholt is fogyaszt... Persze nem mind1, h merevrészegre issza magát vki, vagy becsiccsent, de ez nem korfüggő, se 20, se 40 évesen nem kell így lealacsonyítania magát senkinek. Amúgy pedig ebbe sincs beleszólásod, hacsak nem veszélyeztet téged anyád 2 hetente való ivászata.


3) A megcsalás valóban nem épp szép dolog, sajnálom apádat. Téged nem, mivel nem tudom, h említettem-e már, de nincs közöd anyád magánéletéhez. Ezt ha apád gondolja, ha nem, hát nem...


4) A 18 éves testvéredet is zavarja, ha ugyanott és ugyanakkor bulizik anyátok. Na ezt mondjuk még át lehet érezni, mivel akkor a tesód nem tud esetleg úgy feloldódni, mint ahogy amúgy tenné, de lehet meglepetésként fog érni, ehhez sincs közöd. Ezt a tesód esetleg megbeszélheti anyátokkal, lehet pl kompromisszumot kötni, h egyeztessenek, h ne ugyanoda menjenek egyszerre.


Amúgy jól meggondolva lehet valóban több időt kellene otthon töltenie anyádnak, h megnevelje a sz@ros 13 éves kis kölkét, és megmutassa neki, h hol is a helye a táplálkozási láncban.

2011. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
hát köszönöm annak aki megvédett :) a többinek meg már unom mindig ugyan azt leírni...
2011. nov. 22. 19:42
 29/41 anonim ***** válasza:
Nem szoktam részegen fetrengeni discoba meg egszer voltam életemben.De igen szoktam buliba menni,mert jogom van hozzá,hogy ne a négy fal között poshadjak.Kettő enek a nőnek is biztos jobb még a discoba is mint otthon a légkörbe,valószinű nem oknélkül tart szeretőt,a düjhöngő férj elől menekül valószinű a piába,dizsibe.
2011. nov. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
oké ... én már ezt komolyan unom... nézzétek vissza hogy 10en ugyan azt írtátok le ...
2011. nov. 22. 19:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!