Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagy kérés? Tényleg nem...

Túl nagy kérés? Tényleg nem lehet elvárni ilyet az idősektől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mennénk a családommal nyaralni egy hétre, de van 2 cicánk, akiket nem tudunk magunkkal vinni. Az egyik ágról a nagyszülők itt laknak 2 háztömbbel odébb. Megkértem apumat (az ő szüleiről van szó), hogy kérje meg őket, hogy költözzenek át arra az egy hétre ide hozzánk. A mi lakásunk nagyobb, klimatizált és még egy nagy erkélyünk is van, ami szerintem kifejezetten vonzó is lehetne nekik, mivel ki sem teszik a lakásukból a lábukat.

Ám erre apám kb leüvöltötte a fejemet, hogy mit képzelek, ilyet ő nem fog tőlük kérni, mert öregektől ilyet már nem lehet.


Kérdezem én: miért nem?! Nem azért hívjük őket rokonnak, mert már-már kötelességük lenne segíteni? Nem értem miért lenne ez olyan nagy kérés... vagy egyáltalán miért kérésként kell felfogni? Nekem annyira természetes lenne, hogy felajánlanám a fiamnak ilyen helyzetben, hogy menjetek csak, mi majd vigyázunk a cicákra... Nem értem miért kell felfújni és miért "nem szabad" kimozdítani őket otthonról. Nekik nem teljesen mindegy, hogy melyik kanapén ülnek, melyik tv-n nézik a sorozataikat és hol alszanak?!


A teljesség kedvéért egy 81 és 88 éves emberről van szó (apám pedig 52, én 22).


2011. aug. 26. 21:47
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

Sajnálom a cicád, mihamarabbi jobbulást neki.

A véleményem meg továbbra is tartom.

2011. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
Szegény cica.
2011. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó kívánságot! Doki szerint 3-4 nap alatt meg fog gyógyulni. Azt mondta lakás cicánál előfordul, hogy huzatot kap, de mivel ketten vannak, lehet, hogy játék közben megsértették neki, vagy akár csak a saját mancsáról belement a kosz.


Isten nem ver bottal? A cicám aztán sok mindenről tehetett ebben a kérdésben. Nekem pedig nincs ennek negatív vonzata, leszámítva azt, hogy aggódhatok érte pár napig, hogy ne legyen nagyobb baja.

Akkor bosszulta volna meg magát az én "cirkuszom", ha nekem esett volna bajom...

2011. aug. 28. 16:30
 54/55 anonim ***** válasza:
81%

Én megértele téged de ez azért márt kicsit sok, nem gondolod?

Apádnak nem tulajdona a szülei, ha te akarsz valamit akkor kérdezd meg ahelyett hogy idegeskednél! És még mindig azt mondom, az ember nem attól lesz jó ha mindig ugrik ha mások kérik. Miért lenne ez olyan nagy bűn? Nem azzal van a baj, hogy ilyen eszedbe jutott, hanem azzal hogy te elvárod és fel vagy háborodva hogy esetleg nem is lehet a válasz, mert neked ez természetes, de másnak meg nem. És ettől a másik nem rosszabb. Én se költöznék oda senkihez pedig az állataim első helyen állnak.

2011. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 A kérdező kommentje:
Számomra nagyon meglepő ilyen hozzászólásokat olvasni. Nem te vagy az első, aki azt írja, hogy nem költözne oda máshoz. Nem értem... de valószínű soha nem is fogom megérteni, mert számomra mindez annyira természetes. Mások vagyunk minden bizonnyal.
2011. aug. 29. 11:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!