Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagy kérés? Tényleg nem...

Túl nagy kérés? Tényleg nem lehet elvárni ilyet az idősektől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mennénk a családommal nyaralni egy hétre, de van 2 cicánk, akiket nem tudunk magunkkal vinni. Az egyik ágról a nagyszülők itt laknak 2 háztömbbel odébb. Megkértem apumat (az ő szüleiről van szó), hogy kérje meg őket, hogy költözzenek át arra az egy hétre ide hozzánk. A mi lakásunk nagyobb, klimatizált és még egy nagy erkélyünk is van, ami szerintem kifejezetten vonzó is lehetne nekik, mivel ki sem teszik a lakásukból a lábukat.

Ám erre apám kb leüvöltötte a fejemet, hogy mit képzelek, ilyet ő nem fog tőlük kérni, mert öregektől ilyet már nem lehet.


Kérdezem én: miért nem?! Nem azért hívjük őket rokonnak, mert már-már kötelességük lenne segíteni? Nem értem miért lenne ez olyan nagy kérés... vagy egyáltalán miért kérésként kell felfogni? Nekem annyira természetes lenne, hogy felajánlanám a fiamnak ilyen helyzetben, hogy menjetek csak, mi majd vigyázunk a cicákra... Nem értem miért kell felfújni és miért "nem szabad" kimozdítani őket otthonról. Nekik nem teljesen mindegy, hogy melyik kanapén ülnek, melyik tv-n nézik a sorozataikat és hol alszanak?!


A teljesség kedvéért egy 81 és 88 éves emberről van szó (apám pedig 52, én 22).


2011. aug. 26. 21:47
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
Azért egy kijárós macskát ne hasonlítsunk össze egy házi cicával. Ő valóban elvan a kertben (akár kerten kívül is). Nála meg lehet azt tenni, hogy naponta-2 naponta ott tartózkodsz csupán 10 percet, amíg megeteted őket. Viszont nálunk 2 fiatal cicáról van szó, akik nagyon ritkán vannak egyedül, akkor is csak pár órára. Nem akarom azt, hogy egy hétig gyakorlatilag egyedül éljenek leszámítva azt a 10 percet, amíg a kaját kimérik nekik. Azt hiszem aki szereti az állatokat, az megérti ezt és szintén azt találná optimális megoldásnak, ha idejönne arra a pár napra valaki. Nem ugráltatás és nem egy idegen helyre kellene költözni. Nekem nem állt semmiből, mikor nővéremékhez mentem. És ezt most rád írom, 28 évesre...úgy vélem a te felfogásod érdekes. És nem a víz a hülye, de én sem tartom hülyének magamat csupán azért, mert nekem természetes az, ami másnak megerőltető.
2011. aug. 27. 13:35
 42/55 anonim ***** válasza:
44%
egy ilyen önző libát, mint te...amúgy a macskák elég jól tudnak alkalmazkodni és ezerszer jobban viselnék az 1 hetes költözést, mint a 80-90 éves nagyszülők...(ja és van macskám, nem egy állatot adtam örökbe, hihetetlen jól alkalmazkodtak az egy-egy napos költözésekhez, sőt volt olyan macs, akit a garázsba zártunk napokra (nyilván napi min. 1* megnéztük, etettük, sétáltattuk itattuk, almot takarítottunk), mert éppen akkor máshová nem tudtuk tenni - aztán költözés közben ivartalanító műtét után hurcoltuk magunkkal két napig, mert nem akartuk felügyelet nélkül hagyni....a macskák nem cukorból vannak
2011. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
55%
Istenem, te teljesen hülye vagy. Jobban érdekel mi van a macskáiddal mint más szülei... Én 20 éves fejjel is leolottalak volna hogy hogy lehetsz ennyire sötét. Nem vagy hajlandó átvinni macskákat mert szegény lelkük megsérül, de azért képes lennél egy igen idős családot átrángatni. Undorító vagy! És a legrosszabb hogy nem érted miért baszogat mindenki. Ez már nagyon szomorú dolog. Hiszen "felnőtt" vagy.
2011. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Ezzel a hozzászólásoddal bizonyítottad, hogy nem én, hanem te vagy hülye és sötét. Gratulálok neked is.


Látom egyesek szövegértési nehézségekkel küzdenek, ezért összefoglalom röviden és tömören: szó sincs átrángatásról, bennem ötletként merült fel, hogy ide költözhetnének (ahogyan tették tavaly karácsonykor is 1 hétre). De ez a kérdés még el sem jutott a nagyszüleimhez, mert apám megmondta, hogy ilyet ne kérdezzek/kérjek tőlük. Ezt nem értettem többek között azért, mert nincs 1 éve, hogy ugyanezt ők megtették (maguktól), másrészt nem értem, hogy miért kell őket úgy kezelni, mintha semmit sem lehetne tőlük kérni, holott (jó nagyszülők lévén) mindig hangsúlyozzák, hogy azért költöztek hozzánk közel, bármi van, segíthessenek.


Szóval továbbra is hatalmas kérdőjel számomra az, hogy miért vagyok gyerekes, un-empatikus, hülye, sötét, szívtelen, csak mert úgy gondolom, hogy ez nem ugráltatás, nem átrángatás, hanem egy egyszerű, apró, és semmiből sem álló szívesség (legalábbis számomra).

Talán el kéne minden engem mocskolónak gondolkodnia azon, hogy én esetleg azért nem értem ezt a problémátokat, mert nekem magától értetődő és természetes az, hogy ahol tudok, segítek másoknak. Nem pedig előtte számba veszem a segítségnyújtás esetleges negatív vonzatait, amely alapján visszautasítom azt.


De azért legyen igazatok, biztos rendkívül gyerekes, un-empatikus, hülye és sötét vagyok :)

2011. aug. 27. 19:18
 45/55 anonim ***** válasza:

Tudod mit nem értek? Te ismered a nagyszüleidet, most írtál példát arra, hogy már előfordult ilyesmi helyzet és szívesen költöztek oda, ennek ellenére te miért itt kérdezgeted mindezt?

Megspórolhattál volna magadnak egy veszekedést.

2011. aug. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:
14:39-es, te pedig látom fogalmi zavarban szenvedsz. Miért lennék önző azért, mert a háziállataimnak és a nagyszüleimnek a legjobbat akarom? Nyilván célom, hogy gondozva legyenek az állataim, viszont tudom, hogy naponta 2szer igen, megerőltető lenne átjönni hozzájuk a nagyszülőknek. Éppen ezért találtam (és találnám továbbra is) optimális megoldásnak azt, ha itt lennének arra a pár napra. A cicák nem lennének egyedül és a nagyszüleimnek sem kéne naponta/naponta 2szer átmászniuk. Mekkora önző liba vagyok, mi?
2011. aug. 27. 19:28
 47/55 A kérdező kommentje:
Figyelj.. az apám megmondta, h ne kérdezzem meg tőlük. Mivel az ő szüleiről van szó, ezért nyilván nem fogom így megkérdezni. És én ezért írtam ide ki, hogy apám vajon jogosan háborodott-e fel az ötleten. Tény, hogy azt lefelejtettem a kérdésből, hogy tavaly december 17-24éig nem voltunk itthon, és ők ide költöztek arrra az egy hétre. Az ő döntésük volt, de azt hiszem a nagy hó miatt látták kényelmesebbnek. De, ha akkor nem élték meg gyászként (ahogyan az egyik válaszoló írta :D ), és elvoltak itt, mint a befőtt, akkor nem értem, hogy apám miért gondolja azt, hogy most nem tennék meg szívesen. Ennyi volt a kérdésem csupán...
2011. aug. 27. 19:31
 48/55 anonim ***** válasza:

én ahelyedben átmennék rákérdeznék szépen.max h viszautasítják,akkor meg megkérném,h apámnak ne mondják el,h mit kérdeztél.

ha meg elvállalák,akkor meg kérd meg a nagyszüleidet,h beszéljem apuddal,h milyért gondolta tragikusnak a költözést.

ritka az ilyen gazda,aki ennyire rörődik a háziállataival!

2011. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem téma ez az egész. Az egyik cicának mára bedagadt a bal szeme. :( Doki szerint kötőhártya gyulladás. Kapott cseppet. 1 hétig napi 3szor kell neki adagolni. Így nem bízhatjuk senkire. Itthon maradok velük. Probléma "megoldva".
2011. aug. 28. 13:07
 50/55 anonim ***** válasza:
61%
Azt szokták mondani, hogy " Isten nem ver bottal"
2011. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!