Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagy kérés? Tényleg nem...

Túl nagy kérés? Tényleg nem lehet elvárni ilyet az idősektől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mennénk a családommal nyaralni egy hétre, de van 2 cicánk, akiket nem tudunk magunkkal vinni. Az egyik ágról a nagyszülők itt laknak 2 háztömbbel odébb. Megkértem apumat (az ő szüleiről van szó), hogy kérje meg őket, hogy költözzenek át arra az egy hétre ide hozzánk. A mi lakásunk nagyobb, klimatizált és még egy nagy erkélyünk is van, ami szerintem kifejezetten vonzó is lehetne nekik, mivel ki sem teszik a lakásukból a lábukat.

Ám erre apám kb leüvöltötte a fejemet, hogy mit képzelek, ilyet ő nem fog tőlük kérni, mert öregektől ilyet már nem lehet.


Kérdezem én: miért nem?! Nem azért hívjük őket rokonnak, mert már-már kötelességük lenne segíteni? Nem értem miért lenne ez olyan nagy kérés... vagy egyáltalán miért kérésként kell felfogni? Nekem annyira természetes lenne, hogy felajánlanám a fiamnak ilyen helyzetben, hogy menjetek csak, mi majd vigyázunk a cicákra... Nem értem miért kell felfújni és miért "nem szabad" kimozdítani őket otthonról. Nekik nem teljesen mindegy, hogy melyik kanapén ülnek, melyik tv-n nézik a sorozataikat és hol alszanak?!


A teljesség kedvéért egy 81 és 88 éves emberről van szó (apám pedig 52, én 22).


2011. aug. 26. 21:47
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
71%

ezt a kínlódásodat.eljátszod itt a hattyú halálát.nem fognak megpuszulni a macskák.nem kutyáról vagy más nagyobb állatról van szó.úgy viselkedsz,mint egy 5 éves kisgyerek.hiszti!akkor ha ennyire fotos a macska akkor ne menj kirándulni.

fogadjunk,h azt meg nem fogod lemondani...! akkor dönts,h a macskák vagy a csavargás...

2011. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 klixa ***** válasza:
59%

Szia, megértelek. Nekünk is van 2 cica, és egy kutyus is. És igen, ha megyünk valahová, akkor bizony korábban a szülők költöztek ki hozzánk. Szintén idősek.. 70 felettiek. De tudod, sajnos a család ezt terhesnek találta. Így a kutyus kapott útlevelet, ő jön velünk, a 2 cicusra pedig a szomszéd vigyáz...

Szerintem ilyen esetben idegenben jobban meg lehet bízni... sajnos tapasztalat.

2011. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
63%

Majd' 90 éves emberekről van szó, ők közel egy évszázadot leéltek klíma nélkül, nem biztos, hogy hiányzik nekik, sőt, lehet, hogy inkább zavarná őket. Az otthonuk meg az otthonuk, öreg fát sem szoktak átültetni, kis időre sem.

Bocs, de nekem úgy ön le, hogy neked fontosabbak a macskáid a nagyszüleidnél...

2011. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
54%
*jön
2011. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

Igen, számomra ez a vicc, hogy egy idegent kellene megkérni, mert a családom tagjai képtelenek segíteni egy ilyen "hatalmas" problémában. Megértem, hiszen legalább ahhoz hasonlítható ez a szívesség, mintha azt kértem volna, hogy vágják le a kezüket.


Képzeld, kedves első 22.05-ös: Ha nagyszüleim nem jönnek át arra a kemény 1 hétre, akkor én itthon fogok maradni. És nem hisztizek, csak tőlem ilyen szinten távol áll az, hogy ne segítsek ilyen helyzetben akár egy idegennek is, nemhogy családtagnak...

2011. aug. 26. 22:09
 16/55 A kérdező kommentje:

Miért lennének fontosabbak a macskáim a nagyszüleimnél? MErt a 2 öreget meg merném kérni arra, hogy 7 napot (ami csak 6) aludjanak nálunk?! Könyörgöm, nem bitófára küldöm őket!


De tény és való, hogy a macskáim érdekeit is szem előtt tartom, mert bár sokan plüss állatként bánnak velük, én igenis emberszámba veszem őket.

2011. aug. 26. 22:11
 17/55 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez jó ötlet,főleg,hogy nálatok klíma is van.Amúgy egy kérdést megérne.Legfeljebb azt mondják,hogy nem.
2011. aug. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%

Az öregeket nem nagyon lehet kimozdítani. Hozzánk mama is ritkán jön ki és ha még is kijön( hozzuk-visszük kocsival) akkor is siet haza. Ő már csak otthon szeret lenni mindig ezt mondja. Mikor mi megyünk akkor meg nagyon marasztal. Szóval csak kerti

sütésre hozzuk át, az panelban nehéz lenne (:



Cicákat vigyétek oda ha abba beleegyeznek.

2011. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
62%

És akkor a nagyszüleidet miért nem veszed emberszámba?

A macskákat félted az egy hetes költözéssel járóstressztől, a nagyszüleidet viszont nem.

Pedig nekik még rosszabb volna, mikor meg van a saját kis életük a berögződött rutinnal - látom, abszolút nem vagy képes megérteni, hogy milyen is lehet idősnek lenni. Na, majd rájössz.

2011. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
54%

Macskáidat emberszámba,akkor a nagyszülők?

22 évestől többet vár az ember! Igazad van maradj otthon cicáiddal!

2011. aug. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!