Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet (ne) elvárni egy...

Mit lehet (ne) elvárni egy anyóstól, ha rossz a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Sajnos nem bírom értelmesen megfogalmazni a kérdést, az a lényeg, hogy mikor összejöttünk a párommal, azóta egy hárpia az anyósom velem, meg a fiával is, bár előtte is az volt a családjában (főnök).

Rengeteg ocsmány dolgot művelt velünk úgy, hogy egyáltalán nem szolgáltunk rá, de ezt most hosszú lenne itt elregélni. Engem lényegében megismerni sem akart, azaz látogatóban voltunk náluk, de normális beszélgetés nem volt köztünk, úgy értem olyan ismerkedős jellegű. Úgy vettem észre, hogy eleve ellenségként kezelt, pedig semmi okot nem adtam rá. A fiát is próbálta tiltani tőlem és a családunktól, (lényegében ok nélkül) szerencsére nem sikerült neki. Az az érdekes, hogy a párommal nem is volt olyan igazi anyuci-fia kapcsolata, az öccse van otthon favorizálva, támogatva.

Azóta összeházasodtunk, (esküvőn örülhettünk, hogy jelen voltak, ajándék 0 persze, csak mert nem ő szervezhette címszóval), született egy kislányunk, külföldön élünk, így kb 2x megyünk haza 1 évben hosszabb időre, de akkor is az én szüleimhez. Hozzájuk csak 1 napra ugrunk oda. Mindig erőlködik, hogy maradjunk tovább meg minden, mi meg egyszerűen azt mondjuk, hogy nem és kész. Mondjuk konkrétan nem kérdezi meg miért nem, de nem is próbál meg változtatni a kialakult rossz kapcsolaton. Olyan hidegháború féle ami köztünk van. Engem természetesen levegőnek néz, ha ott vagyunk, minden másodpercben unokázik. (a fényképes szekrényben rólunk 1 kép sincs, de az öcsike aktuális barátnőjével mindig van fotó)

Anyám szerint örülhet, hogy a történtek után még látogatjuk, sokan mások be nem tennék a lábukat a helyemben ilyen anyóshoz. Leállni vele beszélgetni a történtekről, teljesen értelmetlen, nem lehet vele vitázni, meg sem hallgatja a másik felet, éppen ezért van ez a szőnyegalá söpréses, hidegháborús megoldás, mivel nem lehet vele másként. Férjem már túltette magát úgymond rajta, hisz nem lehet megváltoztatni.

A kérdésem csak annyi lenne, hogy a továbbiakban sem megyünk hozzájuk 1 napnál több időre, csak ahogy nő a gyerek, el sem tudom képzelni mit mondunk majd neki, ha netán ő majd maradni akarna...szóval jogosan várjuk el, hogy neki kéne lépnie, és rendezni valahogy a viszonyunkat, és felhoznia az annó elkövetett szemétségeit, vagy egy anyóstól sose várhatok ilyet el, hogy egyszer csak változzon? Mi meg máshogy nem tudjuk és nem is akarjuk éreztetni, hogy nna azért nincs ám rendben semmi, mint hogy 1 napokra megyünk oda, és nem vagyunk hajlandók maradni.

Anyukám, meg nagynéném azt mondták, hogy ők, mint szintén nagymamák, el nem bírnák képzelni, hogy csak ennyit láthassák az unokájukat, és biztos azon lennének, hogy ezen a kapcsolaton javítsanak. (Nagynéném el is ment a menyéhez külön, személyesen, amikor úgy érzte, hogy feszültség van közöttük.)

Nade, nem biztos, hogy mindenki így látja, van akinek a büszkesége mindennél fontosabb!


2009. okt. 1. 10:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Semmit!Maradjon így ahogy most van!!Tudod senki sem erről álmodik,hogy ilyen anyósa lesz.De velem is megtörtént,minket még a gyámügyön is feljelentet kevert kavart,és mikor feladta ezt mondta:Ti győztetek!Mi ez egyfajta 2 nő közötti versengés?!Hát igen az!!

Tudod nálunk is ez a szitu csak Ő még azt sem tudja mit akar.Mikor már 6 éven keresztül elüldözött volna,amikor meg menni akartam Ő könyörgött legjobban,hogy maradjak.

A gyereknek nem kell semmit mondani okosak majd Ők tudják kezelni ezt a helyzetet!!Azért nem tudsz beszélgetni anyóssal mert ő ezt nem is akarja,van feléd egy üvegfal,és Te azt úgy sem tudod áttörni.

Én sem akarom már belefáradtam unom az egészet,de azt nem hagyom tönkre tegyen!Hiddel így a legjobb ahogy most éltek ne akarj változtatni nem lehet!!Törődj bele,és foglakoz a családoddal,és ne egy rideg anyóssal,tőle hiába vársz megértést,szeretetet nem fogsz kapni.

"Egy édesanya"

2009. okt. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
Semmi konkrétat nem mondtál, mit "művelt" Veletek! Egyedül a 0 nászajándékot említetted. Ő is szeretné, ha nem így látnátok a helyzetet, és kedvesebbek lennétek. Eleve nem is engeded, hogy több napra meglátogasson. Gondolom, készül, ha mentek, biztosan van benne szeretet. Majd akkor érzed át a helyzetét, ha nagyok lesznek a gyermekeid. Mesélhetnék, hisz hozzánk is jönnek látogatóba a gyermekem és családja.
2009. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy a férjeddel és kislányoddal egyetértésben, boldogságban, szeretetben éljetek. Véleményem szerint is úgy jó ahogy most van. Annyit próbálj meg csak megtenni, hogy magadban se gondolj rosszat párod anyukájától. Próbáld elfogadni, megérteni, légy vele mindig kedves, ezzel kihúzod a méregfogát! Ha te mindig higgadtan és szeretettel közeledsz felé nem lehet ellenséges. A múltbéli sérelmeken változtatni nem lehet. Ő nem valószínű, hogy valaha is a bocsánatodért fog esedezni. Az én taktikám miután anyósom megbántott, megpróbálom azonnal lezárni magamban az ügyet, és legközelebb ismét úgy tekintek rá mintha onnantól indulna a kapcsolatunk. Ha nem így tettem volna eddig, mára már nagyon elfajult volna a helyzet. Nekem is el kellett fogadnom, hogy sosem fog szeretni, mert ő nem úgy értelmezi, hogy kapott egy lányt, hanem, hogy elvettem a kisfiát. Pedig amint tudunk megyünk látogatni, több napra maradunk. Mégsem szeret, az unokájával sem foglalkozik. Fontos, hogy férjednek se panaszkodj, és csak akkor járj gondolatodban anyóséknál mikor már 10 km-es körzetükben vagytok!!! Sok sikert :-)
2009. okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak belinkelem egy régi kérdésemet, ebben részletesebben leírtam a múltban történteket, ha érdekli.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Azóta megszületett a lányunk, és MI megyünk hozzájuk (igaz csak 1 napokra), mintha mi se történt volna. Ők sosem akartak hozzánk eljönni,(mondjuk elég drága az utazás 1200km-re, főleg, hogy minden pénzüket az öcsire költik), mi meg nem hívjuk őket. Mondjuk ciki lenne, mert cicánk van, és anyós ki nem állhatja az állatokat!:)

A 3. válaszoló meg csodálatra méltó a szolíd természetével, biztosan kevesen tűrnének ilyen szépen, megértően, bár mi is közel állunk ehhez azt hiszem, hisz lényegében sosem álltunk le vele veszekedni úgy igazából, inkább tűrünk, és minimalizáltuk a kapcsolatot. Ha neki ez jó, hát legyen!

2009. okt. 1. 12:00
 5/18 A kérdező kommentje:

Még annyit a 2. válaszolónak, hogy az, hogy arra az 1 napra készül, attól van benne szeretet? Igen készül, minden másodpercben unokázik, és azt mondogatja nekünk, hogy hagyjuk ott a gyereket neki, mi meg mehetünk ahová akarunk. Lényegében ez az össz érdemi kommunikáció azon kívül, hogy mindenki jól van-e.

Azt meg nem írtam, hogy nem engedem, hogy eljöjjenek hozzánk, ilyenről nem volt szó. Bár érdekes lenne, mert teljesen fűszertelenül étkezik, és mikor mi megyünk, készül igen, de pl. almáspitét süt cukor nélkül, olyan savanyú almából mint a citrom, majd megkérdezi, hogy én is így csinálom-e:)Mikor régebben hozzánk jöttek (akkor még közelebb laktunk), természetesen nem evett abból amit készítettem, és a férjének sem hagyta, inkább elrohantak. (pedig nagyon jól sütök-főzök)

De ezek csak azok az apróságok amik az önző személyiségéhez hozzátartoznak.

2009. okt. 1. 12:09
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Elolvastam a belinkelt régi kérdésedet is. Úgy látom, nem követted, követtétek az ott adott tanácsokat, pedig ha ennyire önfejű és nem hajlik semmi jóra az anyósod, akkor azok jó tanácsok voltak, nevezetesen, hogy hagyjátok és ne foglalkozzatok vele. Te azóta is ezen rágod magad. Egyébként mintha az én volt anyósomról volna szó, én 10 évet húztam le mellette (egy házban laktunk), válás is lett a vége, nem kis része volt benne. Szóval hagyjátok! Legalábbis Te biztosan. A gyerekednek pedig, ha nagyobb lesz, el kell magyarázni, hogy ti nem vagytok túl jó viszonyba a nagyszülőkkel, persze ha ő szeretne, akkor menjen mondjuk nyáron több időre hozzájuk például. Bár ha ennyire nem foglalkozik az unokájával, kétlem, hogy a gyereked később annyira akarna menni hozzájuk. Apósoddal jó a viszonyotok?
2009. okt. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én abszolút nem értem, minek erőlködtök. Tisztán az értésetekre adja, hogy nem kívánatosak vagytok náluk. Nem tudjátok megérteni, vagy megemészteni? Pedig minden gondotok egy csapásra megoldódna. Teljesen felesleges egy ilyen jópofizós látszat-kapcsolatot fenntartani. A gyereknek se fog hiányozni ez a nagymama, ha nem is találkozik vele ezentúl és kész. Ennyi. Probléma megoldva.
2009. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

hát csak azért van fenntartva ez a látszat kapcsolat, mert úgy látom a férjem lelkének jót tesz, hogy legalább ilyen szinten, de láthatja őket... Ő mindent megtett a javítás érdekében, de feladta, én meg nem akarom rontani a helyzetet még azzal, hogy egyáltalán ne menjünk hozzájuk. De mindig ki vagyunk élezve, hogy 1 beszólás, és akkor robbanás lesz tuti! Amíg úgymond nyugton van, addig megpróbáljuk elviselni. TISZTELETBŐL! Ráadásul nehezítő körülmény, hogy a nagyszülők is ott laknak 1 utcával arrébb, akik tök ártatlanok, és őket aztán tényleg szeretné a párom néha látni.

Apóssal nincs viszony úgymond, hisz szava sincs az asszony mellett, alig beszél valamit néha, az is hétköznapi dolgok. Még a saját tesóját sem látogathatja meg ha a felesége nem engedi! ...

2009. okt. 1. 13:06
 9/18 anonim ***** válasza:
És ha csak a párod megy hozzájuk? Esetleg később a gyerekkel, ha a gyerkőc akar menni? Neked muszáj? Ha a férjed szeretné, hogy menj, akkor vedd fel a fapofát és NE FOGLALKOZZ azzal, hogy mit mond anyós, hogy piszkál stb. Tudom marha könnyű ezt mondani, de magadnak ártasz azzal, ha idegeskedsz rajta, mert nem tudsz változtatni ezen. Az vagyok, aki 10 évet élt anyós mellett.
2009. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
A 2. vagyok. Te is jó úton vagy, hogy elmard a rokonaidat. Szeretted egy pillanatig is az anyósodat? Nem is tudom, hogy tudsz ügyet csinálni. A férjed meg tudta szerettetni magát a Te szüleiddel, Te viszont nem vagy hajlandó. Ezzel nincs is gond, de akkor hagyd békén az anyósodat. A jó oldalát úgysem akarod meglátni. Biztosan ő is tudna írni Rólad, de nem kéri az ismeretlenek összefogását ellened. Kívánom, hogy boldogságban neveljétek fel a picit.
2009. okt. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!