Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet (ne) elvárni egy...

Mit lehet (ne) elvárni egy anyóstól, ha rossz a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Sajnos nem bírom értelmesen megfogalmazni a kérdést, az a lényeg, hogy mikor összejöttünk a párommal, azóta egy hárpia az anyósom velem, meg a fiával is, bár előtte is az volt a családjában (főnök).

Rengeteg ocsmány dolgot művelt velünk úgy, hogy egyáltalán nem szolgáltunk rá, de ezt most hosszú lenne itt elregélni. Engem lényegében megismerni sem akart, azaz látogatóban voltunk náluk, de normális beszélgetés nem volt köztünk, úgy értem olyan ismerkedős jellegű. Úgy vettem észre, hogy eleve ellenségként kezelt, pedig semmi okot nem adtam rá. A fiát is próbálta tiltani tőlem és a családunktól, (lényegében ok nélkül) szerencsére nem sikerült neki. Az az érdekes, hogy a párommal nem is volt olyan igazi anyuci-fia kapcsolata, az öccse van otthon favorizálva, támogatva.

Azóta összeházasodtunk, (esküvőn örülhettünk, hogy jelen voltak, ajándék 0 persze, csak mert nem ő szervezhette címszóval), született egy kislányunk, külföldön élünk, így kb 2x megyünk haza 1 évben hosszabb időre, de akkor is az én szüleimhez. Hozzájuk csak 1 napra ugrunk oda. Mindig erőlködik, hogy maradjunk tovább meg minden, mi meg egyszerűen azt mondjuk, hogy nem és kész. Mondjuk konkrétan nem kérdezi meg miért nem, de nem is próbál meg változtatni a kialakult rossz kapcsolaton. Olyan hidegháború féle ami köztünk van. Engem természetesen levegőnek néz, ha ott vagyunk, minden másodpercben unokázik. (a fényképes szekrényben rólunk 1 kép sincs, de az öcsike aktuális barátnőjével mindig van fotó)

Anyám szerint örülhet, hogy a történtek után még látogatjuk, sokan mások be nem tennék a lábukat a helyemben ilyen anyóshoz. Leállni vele beszélgetni a történtekről, teljesen értelmetlen, nem lehet vele vitázni, meg sem hallgatja a másik felet, éppen ezért van ez a szőnyegalá söpréses, hidegháborús megoldás, mivel nem lehet vele másként. Férjem már túltette magát úgymond rajta, hisz nem lehet megváltoztatni.

A kérdésem csak annyi lenne, hogy a továbbiakban sem megyünk hozzájuk 1 napnál több időre, csak ahogy nő a gyerek, el sem tudom képzelni mit mondunk majd neki, ha netán ő majd maradni akarna...szóval jogosan várjuk el, hogy neki kéne lépnie, és rendezni valahogy a viszonyunkat, és felhoznia az annó elkövetett szemétségeit, vagy egy anyóstól sose várhatok ilyet el, hogy egyszer csak változzon? Mi meg máshogy nem tudjuk és nem is akarjuk éreztetni, hogy nna azért nincs ám rendben semmi, mint hogy 1 napokra megyünk oda, és nem vagyunk hajlandók maradni.

Anyukám, meg nagynéném azt mondták, hogy ők, mint szintén nagymamák, el nem bírnák képzelni, hogy csak ennyit láthassák az unokájukat, és biztos azon lennének, hogy ezen a kapcsolaton javítsanak. (Nagynéném el is ment a menyéhez külön, személyesen, amikor úgy érzte, hogy feszültség van közöttük.)

Nade, nem biztos, hogy mindenki így látja, van akinek a büszkesége mindennél fontosabb!


2009. okt. 1. 10:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
hát nemigen tudna írni rólam mert nem is ismer! Meglátszik, hogy benned is a rosszindulat munkál...
2009. okt. 1. 17:10
 12/18 anonim ***** válasza:
Miből látszik?
2009. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ő nem ismer téged, te meg annyira ismered?????
2009. okt. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igen, én azért ismerem jobban, mert itt a férjem, aki róla rengeteg mindent elmesélt, hisz az anyja, ő nevelte. De rólam nincs aki az anyósomnak meséljen, így hát csakis személyesen ismerhetne meg, de sosem mutatott erre hajlandóságot.

Egyébként meg nem az ismeretlenek összefogását vártam, hanem az volt a kérdésem, hogy megváltozhat-e egy anyós még az évek során, akarhat-e még javítani, vagy tényleg vannak, akiknek az ilyen rossz kapcsolat, ami csak látszaton alapul, az is megfelelő?!

A férjem meg könnyen megszerettette magát a szüleimmel, hisz rendes, kedves emberek a szüleim, meg a férjem is, mindenféle hátsó szándék, rosszindulat nélkül. De én meg azért nem akarom megszerettetni MÁR magamat, mert miért feladatom ez egyáltalán nekem, ez kölcsönös dolog, neki is éppúgy akarnia kéne, önmagát megszerettetnie, nem?

A baj már csak ott van, hogy annyi mindent vétett a fia ellen, régen, meg a kapcsolatunk idején is, és vígasztaltam is rengeteget a férjemet a szívtelen anyja miatt, hogy a szememben ő leírta magát, nem anya az ilyen, csak szülő, és innentől kezdve az, hogy milyen a mi viszonyunk mint anyós-meny, már totál nem is érdekes, hisz első körben a fiával kéne rendeznie a dolgokat nem velem! ..és mindezek ellenére mindig mi voltunk azok, akik nem fordítottak hátat bármit is művelt, és hiába nem hívott minket telefonon sem a 9 hónap alatt, mégis elvittük (nem ők jöttek), a babát hozzájuk is, és azért megyek én is, hiába néz levegőnek, mert a férjem azt szeretné, hogy ott legyek. A rosszindulatodat meg azért feltételezem, mert a válaszaiddal bennem vájkálsz és keresed a mentséget az anyósomnak, pedig ez a mi szitunk sajnos nem egy röpke veszekedés, vagy anyós-meny háború, ő sajnos egy eléggé egyedi eset. Még írhatsz bármit rólam, de az én lelkiismeretem olyan tiszta mint a hó, soha nem vétettem ellene, sőt minden szemétségét lenyeltük, még az esküvőnkön is, mikor az ő óhaja miatt lett dupla költségünk, mind-mind azért, hogy a kedvére tegyünk, hátha akkor jobb lesz, hát nem lett, mindig csak mi szívtunk, de azért most már fordult a kocka, lehet megérzi azért néha, hogy neki is van mit veszíteni. Vagy lehet arra épít, hogy az öcsi majd mindent pótol, kitudja, lehet legközelebb jó anyósa lesz a másik menyének:)

2009. okt. 2. 00:25
 15/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy megkérdezem, tényleg nem bántani akarlak, csak azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, mert láthatólag nagyon gyűlölöd az anyósod (ami lehet, hogy jogos is valamennyire), hogy hogyan lehetséges, hogy egy ennyire rossz ember, mint az anyósod, mégis fel tudott nevelni egy olyan férfit a férjed személyében, aki egyébként egy rendes ember. Azért itt számomra van ellentmondás. Belelátni nyilván Te látsz bele a legjobban a viszonyotokba, de azért nézd meg azt is, hátha van anyósodnak egy kis jó oldala is.... Én úgy látom, hogy a gyűlöleten túl már nem látsz, csak arra a hsz-re reagálsz, aki szerinted Téged bánt, egyébként azokra, amelyekben használható ötleteket írunk, azokra még semmi reakciód nem érkezett. Talán nem is akarod "megoldani" ezt a helyzetet?
2009. okt. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igen, az tényleg jó oldala, hogy ő szülte azt a férfit, akit én szeretek, az, hogy hogy nevelte, már megint csak a férjem hatásköre ezt eldönteni, mert az öccse pl. teljesen más ember, pedig ugyanazok nevelték.Nekem azt mondta addig volt szép gyerekkora, amíg az öccse meg nem született. Meg ha még a jó oldalát keressük, kedves a kislányunkhoz is mikor ott vagyunk. Szakmájában nem tudom megitélni, a férje még biztosan tudná dicsőíteni, én sajnos nem, hogyan tudnám, mikor az én tapasztalatom annyi volt vele, amit leírtam. (5 év)
2009. okt. 2. 08:54
 17/18 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolótól kérdezném, hogy mit ért használható válaszon? Azt, hogy ne foglalkozzak az üggyel, vagy, hogy minek tartjuk fenn ezt a látszatkapcsolatot? Ja, és még egyvalaki írta, hogy kb ugyanígy tűrtek mint mi, de jobb nem lett.
2009. okt. 2. 08:56
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát azt értem, amit én is írtam, hogy igen, magadban játszd le, hogy nem idegesíted magad olyan miatt, amit nem tudsz megoldani, mert ezt egyedül anyósod nélkül nem tudod megoldani. Tudom, hogy nem kézzelfogható a tanács, de ettől többet ebben az esetben szerintem nem tudsz tenni. Viszont ha ezen agyalsz, mert nekem az jön le, hogy az előző és a mostani kérdésed között is kiemelt helyet foglal el az anyósod az életetekben negatív értelemben, akkor megőrülsz. Tudod én férjnél voltam 10 évig. Egyszer a férjem elém állt, hogy ő már nem szeret, nem működik a házasságunk és váljunk el. Én évekig küzdöttem, majdnem meggebedtem, hogy megjavítsam, ami elromlott, de be kellett látnom, ha a másik fél nem akarja, akkor nem lehet mit tenni. És utána lettem boldog. Nem tudjátok azt megcsinálni, hogy te nem mész anyósodhoz csak a férjed, esetleg később a gyereked, amit javasoltam? És nem akarsz tudni az anyósról? Szerintem nem kellene idegesítened magad ezen az ügyön.
2009. okt. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!