Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagy kérés? Tényleg nem...

Túl nagy kérés? Tényleg nem lehet elvárni ilyet az idősektől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mennénk a családommal nyaralni egy hétre, de van 2 cicánk, akiket nem tudunk magunkkal vinni. Az egyik ágról a nagyszülők itt laknak 2 háztömbbel odébb. Megkértem apumat (az ő szüleiről van szó), hogy kérje meg őket, hogy költözzenek át arra az egy hétre ide hozzánk. A mi lakásunk nagyobb, klimatizált és még egy nagy erkélyünk is van, ami szerintem kifejezetten vonzó is lehetne nekik, mivel ki sem teszik a lakásukból a lábukat.

Ám erre apám kb leüvöltötte a fejemet, hogy mit képzelek, ilyet ő nem fog tőlük kérni, mert öregektől ilyet már nem lehet.


Kérdezem én: miért nem?! Nem azért hívjük őket rokonnak, mert már-már kötelességük lenne segíteni? Nem értem miért lenne ez olyan nagy kérés... vagy egyáltalán miért kérésként kell felfogni? Nekem annyira természetes lenne, hogy felajánlanám a fiamnak ilyen helyzetben, hogy menjetek csak, mi majd vigyázunk a cicákra... Nem értem miért kell felfújni és miért "nem szabad" kimozdítani őket otthonról. Nekik nem teljesen mindegy, hogy melyik kanapén ülnek, melyik tv-n nézik a sorozataikat és hol alszanak?!


A teljesség kedvéért egy 81 és 88 éves emberről van szó (apám pedig 52, én 22).


2011. aug. 26. 21:47
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:

Bocs, de talán kinézek annyit a nagyszüleimből, hogy ne stresszként éljék meg azt a 6-7 napot. Ők nem hinnék azt, hogy örökre itt fognak maradni "idegen" környezetben.

A cicáimnak lelki teher, míg a nagyszülőktől csupán szívesség lenne.

2011. aug. 26. 22:21
 22/55 anonim ***** válasza:
69%
Cicának lelkiteher, a 90 évesnek meg kötelessége.Ez igen!
2011. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:

Ne öregítsük egyikőjüket sem. A mamám 81. És nem kötelességről beszélek, de azt hiszem ennek teljesen természetesnek kellene lennie (valószínűleg azért, mert nekem az).


Továbbra sem értem, hogy milyen teher van abban, ha kocsival idehozzuk őket (2 háztömb) és itt végzik a napi semmit tevésüket (tv-zés és alvás), mondhatni luxus környezetben?

2011. aug. 26. 22:41
 24/55 anonim ***** válasza:
83%

Nehéz az idősebb emberek napi, berögzült rutinját megszokni; sokszor idegesítő vagy dühítő, ha valamit számunkra logikátlanul máshogyan látnak, vagy gondolnak. De ennek ellenére muszáj megérteni, hogy az idősekre más szabályok érvényesek, mint a fiatalabbakra. Egyre inkább gyermekként kell kezelni őket, és ezt nem lenézőleg mondom. Jóval érzékenyebbek a környezetükre, a szavak erejére, és úgy, ahogyan egy 5 éves kisgyereket sem jó kiszakítani a megszokott környezetből, úgy 80 éves embereknek is (számunkra talán érthetetlen módon), de megterhelő, ha új környezethez kell szokniuk. Gondolj csak bele: megvan a minden napi rutinjuk, mit hová tesznek, honnan vesznek elő, hogyan főznek, hova ülnek, hol olvasnak, hova dőlnek le délután, melyik kedvenc fotelból nézik a tv-t. Hidd el, egy idős embernek nagyon nehéz megszokni az újat. Bizonytalanabbak egy nem megszokott helyen.

Egyidős vagyok veled kérdező, és hálát adok az égnek, hogy élnek még a nagyszüleim, akik szintén 80 fölött vannak, és pont ezért soha nem jutna eszembe, hogy olyat kérjek tőlük, ami bár számomra fiatalként nem lenne megterhelő, de nekik az lenne. Ebben a korban már inkább mi tegyünk nekik szívességet, tettek ők már életük során sok mindent érted, most már csak annak örülj, hogy még veled vannak.

22N

2011. aug. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!


Nagyon nem vagy tekintettel a nagyszüleidre, komolyan rossz olvasni, hogy milyen elkényeztetett módon beszélsz 22 éves létedre.

Annak a 2 cicának meg sem fog kottyanni, ha 6 éjszakát máshol töltenek, nem fogják azt "gondolni", hogy lepattintottad őket. A cica az nem kutya, nem teljesen ugyanúgy működnek Náluk a dolgok.

Általában azt szeretik nagyon, aki kaját ad nekik. Egy hét után pedig semmi változást nem fogsz tapasztalni.


Arra viszont felhívom a figyelmed, hogy egy idős embernek az otthona elhagyása, szinte gyászfolyamattal jár. Ezért ha el kell pl. költöznie, az komoly lelki traumával és stresszel jár számára.


Az, hogy mit nézel ki a nagyszüleidből vagy mit nem, az nagyon irreális elvárások halmaza és valóban olyasminek tennéd ki őket, amire nincs szükségük.


Ahogy egyre idősödik az ember, annál kevésbé tud otthonról kimozdulni, ezt el kell fogadnod és meg kell értened.

És persze, megtehetik, hogy segítenek (pl. elviszed hozzájuk a 2 cicádat és vigyáznak rá), de azt ne várd el, hogy a kényed-kedved szerint ugráljanak, mert Neked így jó.


Ezt senkitől sincs jogod elvárni!


L szintén 22

2011. aug. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:

Na ácsi!


Egy 6 éjszakával járó "elköltözés" még egy 80-90 éves embernek sem jár gyásszal... ne szórakozzál már! És pont hogy azzal nincs szó ugráltatásról, hogy én ideköltöztetném őket, nem pedig azt várnám el, hogy mindennap átsétáljon és megetesse őket! Gondolkozzál már, hogy melyik jelent nagyobb megterhelést egy idős embernek ilyen melegben!

2011. aug. 26. 23:31
 27/55 A kérdező kommentje:

És nem azért találtam (volna) ezt ki, mert nekem, hanem mert NEKIK és a cicáknak így lenne a legjobb - feltéve, hogy számíthatunk a segítségükre. Nem kellene mindennap átjönnie/átjönniük a 35 fokban, hanem itt lehetnének egész nap, a klímát is benyomhatnák és este pedig az erkélyre is kiülhetnének a friss levegőre (nekik nincs erkélyük és sétálni sem járnak le).


Komolyan felháborító, ahogyan ezt a kérdést kezelitek (tisztelet a 2 kivételnek)! Mint hogyha azt "várnám el" a nagyszüleimtől, hogy adják el a lakásukat, hagyjanak fel az eddigi tevékenységeikel és örökre költözzenek ide, mert nekem így jó...

Pontosan belőletek lesznek majd olyan idősek, akiknek az értelmi szintje egy 5 évesével vetekszik majd. Csak mert öregek vagytok, már semmi szívességet (mert ez nem lenne több, mint 1 szívesség) nem lehet kérni, mert "kizökkentek a napi rutinból". Jézusom.

2011. aug. 26. 23:36
 28/55 anonim ***** válasza:
44%

Hát te önzőbb, gyerekesebb, un-empatikusabb és butább (Isten bocsá', majdnem azt írtam, hogy h.ülyébb) vagy, mint gondoltam!

Te komolyan 22 éves vagy?

Ketten adtak neked (részben) igazat, ezért elkönyveled, hogy te gondolod jól. Erre mondják, hogy ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a h.ülye....

Kívánok magadhoz hasonló unokát 80 éves korodra!

2011. aug. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%

22:54-es vagyok.

megértjük mi, hogy csupán 6 éjszakára hívnád át őket egy számodra kényelmes lakásba, ahol erkély és klíma(80 évesen már nem biztos, hogy túl egészséges) is van, de te meg azt értsd meg, hogy ami neked jó, nem biztos, hogy másnak is az. Fogadd el, hogy egy idősebb embernek ez igen is megterhelő. Nem misztifikáljuk túl a kérdést, csupán megjegyeztük többen is, hogy mi a helyedben nem kérnénk ilyen szívességet a nagyszüleinktől. Nekem ez alap, hogy ebben a korban én már csak adhatok, kérni nem kérek, és örülök, hogy van kinek adnom.

Ha majd te is 80 éves leszel, megérted, mire gondolunk itt sokan.

2011. aug. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
67%

már ne is haragudj én nagy állatbarát vagyok, de a 80-90 éves rokonaimat nem ugráltatnám a kutyáim miatt....


amúgy az is hülye, aki szerint a macskák kibírnak 1 hetet egyedül egy lakásba zárva, pláne ilyen melegen



opciók: vagy fogod a macskákat és átviszed a rokonaidhoz, ha megengedik

vagy otthon maradsz velük

vagy elviszed valamelyik barátodhoz őket

vagy egy panzióba viszed őket



ennyi

2011. aug. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!