Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen idos kortol lehet...

Milyen idos kortol lehet "elvarni" a gyerekektol, hogy a szobajukat tobbe-kevesbe onalloan rendben tartsak, elpakoljak a jatekaikat?

Figyelt kérdés

Szeretnem tudni, hogy mit gondoltok a temarol. Tudom, hogy mindenki mas, de azert kerdezem, mert nem akarok irrealis celt allitani, viszont azt sem, hogy ne tanulja meg a fiam a rendet, hisz ennek kesobb hasznat veszi, mikor majd egyedul el. Pici gyerekekre gondolok, nyilvan nem porszivozasra, hanem csupan annyira, hogy visszapakolja maga utan a jatekokat es megtanulja, hogy mindennek meg van a maga helye.


Szerintetek van kulonbseg a lanyok es a fiuk kozott a kor tekinteteben?


2011. máj. 16. 06:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan másfél éves korától kezdtük el ezt a pakolósdit és azóta is csináljuk. Jól is jött, mert 2 évesen bölcsibe ment, és ott viszont el kell pakolniuk maguk után, ha játszottak valamivel.

Szerintem másfél évesen már nem irreális elvárás. Nálunk már olyan sok apróságban tud segíteni, hogy néha már tényleg nem hátráltatás (mert ugye amíg te 10 perc alatt összerámolsz, neki az vagy 30 perc :))) ).


2 és fél éves múlt a fiam :)

2011. máj. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt különbség a fiú ás a lányok között. Amikor már tudtak járni,minden evés,alvás,séta előtt közösen összerakodtuk a játékokat a dobozba vagy a polcra. Eleinte ők csak "segítettek",többször ment mellé,mint a dobozba a játék,de két évesen már alig kellett nekik segíteni. Legalább az igyekezet megvolt.

A legnagyobb lány már másodikos,egyedül tartja rendben a holmiját.

Igaz,hogy sem a férjem,sem én nem hagyjuk szanaszét a dolgainkat.

2011. máj. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kislányom 9,5 éves valószínűleg soha nem lesz képes arra, hogy rendet tartson maga körül. Lehet, ez az én hibám is. Kiskorában én is úgy csináltam, hogy együtt pakoltunk. A oviban sem húzta ki magát a feladat alól. Aztán ez elmúlt. Katasztrófa a szobája, nem tudom mit tehetnék még.
2011. máj. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!