Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni hogy újra...

Mit lehet tenni hogy újra minden rendben legyen 3 éves gyermekemnél? (fontos)

Figyelt kérdés

az elejéb kezdem.

lányom székrekedéses de már október november hónapba már normálisan volt széklete 1-2 naponta max 3 nap.

de közbe jött egy kisebb betegség és gondolom az antibiotikum meg a gyógyszerek a bélbolyhait tönkre tehették megint.megint visszajutottunk oda hogy 5-6-7 naponta kakált de akkor is csak kúppal és szenvedések árán,minden áron visszaakarta tartani.

na most ez úgy néz ki rendeződni látszik,már 2 napja magától újra kakil a bilibe.


de még gondjai voltak addig egyszer a fürdővízbe kakilt,gondolom a meleg víz hatására és akkor annyira megijedt hogy oda sikerült neki,pedig nem szidtam le érte ,sőt.


és itt kezdődik a baj.nem akar fürdeni,ordít,sír.van amikor kezelhetetlen és nem lehet megnyugtatni.de nem mindig.alig tudom beleültetni.egy nap bejött hogy bevittük a póniját is és azt megfürdette.de ma bele se akart szállni.beleraktam de megint a hiszti nagy nehezen rábeszéltem hogy üljön legalább a lábamra.(ja együtt fürdünk,biztos van akinek ez nem tetszik ,de most nem ez a téma).úgy mosdattam le.meg a habbal játszottunk és 2-3szor eltereltem a figyelmet beleült egy kicsit a vízbe,de csak amíg nem eszmélt.


adjatok tanácsot ha tudtok!attól fél hogy nehogy belekakiljon megint.és hiába mondom neki hogy már kakált a bilibe,nem jön kia a kaka......


kicsit nehéz mert veszélyeztetett terhes vagyok.lehet ez is gond lehet nála mármint az hogy kistesó jön nem soká?


2012. jan. 23. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Hagyd a fürdést pár hétig, mert így csak rögzíted benne ezt a félelmet. Állítsd bele egy lavórba, dörzsöld le szivaccsal, és öblítsd le egy kancsó vízzel. A klasszikus sorrendben egy hokedlire tett lavór vízben először meg kell mosni az arcot, aztán derékig megmosakodni, letenni a lavórt a földre és fölé (vagy bele)guggolva megmosni az alsótestet, végül a lábakat. Azért én még egy tiszta vizes öblítést is hozzátennék. Meséld el neki közben, hogy régen, mikor a dédmama kislány volt, nem volt náluk fürdőszoba és mindenki így fürdött.

Aztán majd ha már nagyon kéri, újra beülhet a fürdőkádba.

2012. jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én 1 évesemnél is volt olyan, hogy valami miatt nem akart fürdeni. ordított ha rájött mi következik...aztán elmúlt. Én mondjuk fürdettem mindig és játszottam vele, de persze a fürdés nem tartott sokáig. Ha veled szívesen fürdik és titeket nem zavar akkor másokkal ne törődj fürödjetek nyugodtan együtt. Ha nagyon ellenkezik akkor érdemes az első tanácsai szerint csak lemosdatni.

A zuhanyzástól is fél?

2012. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

a zuhanyozást még nem próbáltuk.

de lehet az első tanácsát megfogadom csak inkább akkor megpróbáljuk a zuhanyzást ha az se jön be marad a lavor.

de előtte azért adok neki még pár napot.vagy már nem is tudom mit csináljak.

még nekem is nehéz eldönteni mi lenne a jó megoldás.

2012. jan. 23. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor télen nem muszály minden nap füdeni. Nálunk a gyerekorvos is mondta, hogy legyen kétnaponta fürdés, de ha két nap kimarad, akkor sincs baj, mert így is kiszárad a bőrük. Én amikor nem fürdünk, akkor a lábát megmosom egy lavor vízben, mert elég izzadós. A nunusát, meg a fenekét áttörtlöm pár nedves törlőkendővel.


Nekünk is volt ilyen időszak, ( ő azért nem akart fürdeni, mert inkább játszott volna), na ilyenre találtam ki a "gyorspancsit", beleállunk a kádba, gyorsan lemosom felül, aztán belegugol és lemosom alul. Ugyenezt meg lehet lavorban is, csak a mi lavorunk kici.

2012. jan. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is találj ki valami újdonságot, zuhanyt, vagy egy óriási habos fürdőt, ha ilyen még nem volt. Vagy vegyél valami új játékot a kádba, ami érdekelheti. A kicsiket nagyon fel tudja dobni ha valami újdonság van.
2012. jan. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!