Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagy kérés? Tényleg nem...

Túl nagy kérés? Tényleg nem lehet elvárni ilyet az idősektől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mennénk a családommal nyaralni egy hétre, de van 2 cicánk, akiket nem tudunk magunkkal vinni. Az egyik ágról a nagyszülők itt laknak 2 háztömbbel odébb. Megkértem apumat (az ő szüleiről van szó), hogy kérje meg őket, hogy költözzenek át arra az egy hétre ide hozzánk. A mi lakásunk nagyobb, klimatizált és még egy nagy erkélyünk is van, ami szerintem kifejezetten vonzó is lehetne nekik, mivel ki sem teszik a lakásukból a lábukat.

Ám erre apám kb leüvöltötte a fejemet, hogy mit képzelek, ilyet ő nem fog tőlük kérni, mert öregektől ilyet már nem lehet.


Kérdezem én: miért nem?! Nem azért hívjük őket rokonnak, mert már-már kötelességük lenne segíteni? Nem értem miért lenne ez olyan nagy kérés... vagy egyáltalán miért kérésként kell felfogni? Nekem annyira természetes lenne, hogy felajánlanám a fiamnak ilyen helyzetben, hogy menjetek csak, mi majd vigyázunk a cicákra... Nem értem miért kell felfújni és miért "nem szabad" kimozdítani őket otthonról. Nekik nem teljesen mindegy, hogy melyik kanapén ülnek, melyik tv-n nézik a sorozataikat és hol alszanak?!


A teljesség kedvéért egy 81 és 88 éves emberről van szó (apám pedig 52, én 22).


2011. aug. 26. 21:47
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
62%

nehogy ne bírjon ki két acska egy hetet.rakj ki kaját ,nekik.inkább arra kérd meg a nagyszüleidet,h nézzenek rá a cicákra,adjanak nekik enni,inni.

sztem túlzás,h két állat miatt költözgessenek.

Am is tod,h hány kóbor macsak van és ők is élnek.

2011. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
96%
Hát hidd el, hogy egyáltalán nem mindegy! Esetleg az etetésükre még meg lehetne kérni őket. De nekem valahogy nem az jut eszembe 81 és 88 éves emberekről, hogy ugrasztom őket, mert nekem úgy kényelmesebb. Az én apukám még csak 65 éves, de ő sem hajlandó nálunk aludni. Furcsa nekem a felfogásod, szerintem túl fiatal vagy még ahhoz, hogy megértsd, amit apukád is mondhatott.
2011. aug. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is túlzás, öregek, meleg van stb..stb.. a macska am is egy önálló állat, nem lesz semmi bajuk, ha ott hagyod őket pár napra...
2011. aug. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
66%

OLyan lehetőség nem merült fel véletlen, hogy a két macskát vigyétek át hozzájuk?

Ez nevetséges , hogy a majd 90 éves nagyszüleidet költözettenéd át a két állat miatt.....

2011. aug. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
Pontosan azért mert öregek és mert meleg van lenne NEKIK kényelmesebb az, ha ide költöznének, mint hogy naponta átjöjjenek etetni őket. Nem értem ez miért nem világos...
2011. aug. 26. 21:59
 6/55 anonim ***** válasza:
86%
Azért odaköltöztetni őket felesleges. Idős emberek megszokták a helyüket, nem szeretnek költözni. Amúgy is bőven elég ha egy-két naponta átsétálnak és megetetik a cicát, ivóvizet lecserélik és az almot rendbe teszik.
2011. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
A 2 cica azt hinné, hogy új helyre kerültek, új gazdákhoz. Nem akarom nekik ezt a lelki megrázkódtatást. A nagyszüleim viszont kényelmesen ellennének itt nálunk.
2011. aug. 26. 22:00
 8/55 anonim ***** válasza:
100%
de miért kell átköltözniük? át tudnak sétálni etetni őket, nem? még jót is tesz neki egy tízperces séta naponta. vagy a cicákat költöztessétek át, bár a macskák sem szokták szeretn.
2011. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
Azért jobban nyavajognának, ha naponta át kellene jönniük (pláne a nagy meleg miatt). Ezért nem értem miért nem lehet arra a rohadt 1 hétre ideköltözni. NEm kell bőröndökkel, könyörgöm, 7 napról lenne szó!
2011. aug. 26. 22:02
 10/55 anonim ***** válasza:
55%
21:58 nak igaza van. miért nem viszitek át a macskákat?
2011. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!