Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagy kérés? Tényleg nem...

Túl nagy kérés? Tényleg nem lehet elvárni ilyet az idősektől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mennénk a családommal nyaralni egy hétre, de van 2 cicánk, akiket nem tudunk magunkkal vinni. Az egyik ágról a nagyszülők itt laknak 2 háztömbbel odébb. Megkértem apumat (az ő szüleiről van szó), hogy kérje meg őket, hogy költözzenek át arra az egy hétre ide hozzánk. A mi lakásunk nagyobb, klimatizált és még egy nagy erkélyünk is van, ami szerintem kifejezetten vonzó is lehetne nekik, mivel ki sem teszik a lakásukból a lábukat.

Ám erre apám kb leüvöltötte a fejemet, hogy mit képzelek, ilyet ő nem fog tőlük kérni, mert öregektől ilyet már nem lehet.


Kérdezem én: miért nem?! Nem azért hívjük őket rokonnak, mert már-már kötelességük lenne segíteni? Nem értem miért lenne ez olyan nagy kérés... vagy egyáltalán miért kérésként kell felfogni? Nekem annyira természetes lenne, hogy felajánlanám a fiamnak ilyen helyzetben, hogy menjetek csak, mi majd vigyázunk a cicákra... Nem értem miért kell felfújni és miért "nem szabad" kimozdítani őket otthonról. Nekik nem teljesen mindegy, hogy melyik kanapén ülnek, melyik tv-n nézik a sorozataikat és hol alszanak?!


A teljesség kedvéért egy 81 és 88 éves emberről van szó (apám pedig 52, én 22).


2011. aug. 26. 21:47
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
34%

Remélem az élet megtanít majd arra, hogy csak hátrányod származik az ilyen gyerekes és dacos viselkedésből ha már a szüleid nem tették meg.

Tudod ezt általában 4-5 éves korukra simán kinövik a gyerekek. És itt most nem a hatalmas problémádra gondolok (bár az sem vall érett gondolkodásra) hanem arra, hogy tényleg nem vagy képes megérteni a dolgokat és csak írod a buta kommentjeidet.

2011. aug. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
54%

Igen, számukra túl nagy kérés. Inkább legyél hálás, hogy élnek még a nagyszüleid és ne várj el tőlük ilyesfajta segítséget két macska miatt.

Még a fiatalabb emberek között is van, aki a saját otthonában érzi csak jól magát, hát még egy idősebb ember, aki szinte az egész életét ugyanabban a házban élte le és ő ott szokott meg mindent. Én is csak otthon szeretek aludni, élni, mert más lakásában kizökkenek a napi rutinomból. Reggel felkelek és nem tudok csak úgy kimenni a konyhába reggelizni, nem tudok pakolászni, főzni, egész nap azt csinálni, amit akarok, oda menni a lakásban, ahová akarok, mert nem otthon vagyok, ahol én ezt megszoktam. 22 évesen lehetne annyi eszed, hogy megérted ezt.

Vidd el inkább hozzájuk a két cicát. Hiába kezeled őket emberként, mégis állatok. Nehogy már a macskádat többre tartsd a nagyszüleidnél. Háziállatod akármennyi lehet, de a nagyszüleid pótolhatatlanok.

Egyébként még ha otthon hagynád a cicákat, akkor sem halnának bele(természetesen nem a lakásban, hanem a kertben). Nem fognak éhen halni, elkóborolni, mint egy kutya. El tudja magát látni.

2011. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
59%

Ti normálisak vagytok? Mindenki azt mondogatja, hogy a kutya az nem macska de a következő mondatban már arról beszélnek hogy nem lesz bajuk ha elköltöznek egy kicsit. Könyörgöm LÁTTATOK ti már macskát közelről? Elköltöztetni külön művelet, köztudott dolog, hogy még egy kismacska esetén is több hétre be kell zárni, hogy megszokja a helyet. Igen ez nem kutya, hogy ott marad ahova rakod és megy veled pórázzal mindenhova. Sokkal nagyobb valószínűséggel az lesz inkább, hogy mindent kulcsrazárva kell tartani (ablakot is ebben a melegben) és bezárva nehogy valamelyik kiszökjön és elmenjen az idegen helyről. És majd úgy kell kiosonni az ajtón. Ugye milyen egyszerűen hangzik ez 80 éves embereknek ahelyett hogy odamennének?

Kérdező azonban el kell fogadnod ha ők valamit nem akarnak. Ez van. Attól mert valaki rokon még lehet saját akarata. Olyanra bízd őket aki szeretne rájuk vigyázni.

2011. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
18%
Én 28 vagyok, de én sem maradnék sehol sem 1 hétig, sem 1 napig hasonló esetben. Én itthon szeretek lenni, és kész. Itthon vannk a megszokott dolgaim, és kész. A nagyszülőktől meg nem várható el, hogy ők menjenek. 2-3 naponta este 7-kor, amikor nincs meleg, 2 háztömbnyi séta nem árt nekik. Neken úgy tűnik, hogy te eldöntötted, mi a jó, nekik is, és az akaratodat szeretnéd mindenáron rájuk tukmálni.Apukádnak igaza van.
2011. aug. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:

00:24 : köszönöm a jó kívánságot, remélem megélem a 80 éves kort és lesznek unokáim, akiken segíthetek, akik hasznomat vehetik még annyi idősen. Biztos, hogy nem utasítom vissza a kérésüket, még ha az némi kényelmetlenséggel is járna nekem. A fene tudja, hogy ez változni fog-e 60 év elteltével, de most úgy gondolom, hogy nem. És ismerek én nem 1 olyan idősebb embert, aki kb mindennap szívességet tesz a gyerekeinek a kora ellenére. Mindez csupán hozzáállás kérdése úgy gondolom.


00:41 köszönöm a normális választ. Igen, az a probléma, hogy egyszerűen nem tudom elképzelni mi olyan felháborító ebben a kérésben. Mi az, ami nekik fájna ezzel kapcsolatban. Lehet, hogy 60 év múlva majd megtapasztalom, de jelenleg én nem értem ezt meg. Nem azért, mert gyerekes vagyok (sok mindent lehet rám mondani, de azt a legkevésbé, hogy gyerekes lennék), hanem mert én arról vagyok híres, hogy mindenkinek, minden helyzetben segítek. Én költöztem már oda nővéremékhez a cicához 1 hétre és nem teherként éltem meg, hanem örültem, hogy segíthettem. Ez a segítőkészség veszik el a legtöbb idős emberből. A korukra való tekintettel csak várják a segítséget, de ők 2-t nem tennének odébb már senkiért (és most NEM a saját nagyszüleimről beszélek, hanem a nagy átlagról).



01:08 nincs szó ugráltatásról. Nem kérem, hogy 5 percenként álljon fel és jöjjön ide, pont hogy egy számukra kényelmes opciót kínálnék fel.

Elvinni itthonról nem fogom őket, ez nyilván érthetetlen egy olyan ember számára, aki nem tart macskát. Valószínűleg úgy lesz megoldva, hogy nővéremék jönnek át a napi 9 óra munka után etetni őket.



07:13 nem vagyok gyerekes, csupán számomra rendkívül módon érthetetlen az, ha valaki nem segít a másiknak (pláne ha családtagról van szó). Soha senkinek a segítségkérését nem utasítottam vissza. Talán majd belőlem is elveszik ez a tulajdonság 60 év múlva.



09:08 pontosan erről van szó... hogy ő nem mehet oda akkor a lakásában (mivel nem ott van) ahová akar, nem tehet-vehet amit akar. Csak tudod a segítség nyújtás pont erről szól. De tény, hogy ezért tart itt a világ, ahol, mert a legtöbben bizony a saját érdekeit nézik, és ha olyat kellene tenniük, amivel nekik adódna némi kellemetlenség (persze közel sem annyi, mint a segítségre szorulónak ha nem segítenek neki), inkább visszautasítja azt. És most megint csak a jó nagy átlagról beszélek, azt kommentálom, amiket ti írtok.

Nincs kertünk, erkélyünk van (panel lakásban lakunk). A macskákhoz naponta 1szer minimum menni kell, amikor kiadják nekik a napi adagot. Nem lehet több napra előre, mert megeszik és meghalnak attól, ha túleszik magukat. Éheztetni meg nem fogom őket. És a friss víz sem árt naponta (mi 2szer cseréljük nekik).



10:07 köszönöm a normális választ. Azt hiszem Ti 3an rendelkeztek háziállattal (cicával) a hozzászólók közül, ezért csak Ti értitek meg a problémámat.

Elfogadom, hogy nem kérhetem meg őket, a probléma máshogy lesz orvosolva. Csak számomra ez nevetséges/felháborító, hogy esetlegesen idegentől kell segítséget kérni.


10:48 na ez a tipikus magyar mentalitás. Erről beszélek. Ami neked nem kényelmes, vagy ne adj' Isten némi kellemetlenséggel/lemondással is jár, az már nem pálya. Az meg magasról le van sz.rva, ha másnak a segítséged megtagadásával még nagyobb kellemetlenséget okozol, mint amit neked kellene átélni, amennyiben segítenél.

2-3 naponta átjönni hozzájuk? Látom neked sem volt még háziállatod. Tudod naponta kell őket etetni (legalábbis ez az optimális, ha nem akarod éheztetni, vagy túletetni őket). Azért szép volt ez a komment tőled 28 éves létedre.

2011. aug. 27. 11:36
 36/55 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon csúnya hogy tudnak egyesek beszélni az állatokról akik semmiről nem tehetnek.

De kérdező, az élet ilyen. Ha kérsz valamit, abban benne van az is hogy nemet mondanak, ezt kell megérteni. Nem lehet mindig csak a másikra gondolni, te sem teheted ezt mert akkor teljesen kiégsz a végén. Ettől még ők nem rosszak ha amúgy szeretnek és jók veled.

2011. aug. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:

11:42 köszönöm szépen. Igen, számomra is felháborító, hogy egyesek (sajnos a többség) hogy beszél/mit gondol a cicákról. Ezt sajnos máshogy is tapasztalom (macskák mentésével foglalkozó alapítványnál önkéntes vagyok).


Szerencsére itt ez a vita még mindig nem az én nagyszüleimről szól, ugyanis a kérdés még fel sem lett téve nekik. Itt maga a kérdés a vita tárgya, hogy "illik-e" ilyet kérdezni/kérni nagyszülőktől. Szerintem igen, apám szerint nem. Ezért tettem itt is fel a kérdést. És mint látom, a többség szerint gyerekes, már-már tiszteletlen vagyok az aberrált gondolkodásom miatt.

Elfogadtam, hogy ilyet nem lehet (bár továbbra sem értem, hogy ugyan mi ebben akkora hatalmas kérés, mert nekem ez teljesen természetes lenne), mint fentebb írtam, a probléma máshogy lesz megoldva. Felváltva fog jönni a nővérem és a szomszéd. A nővérem, aki Bp másik felén lakik, és egy szomszéd néni, aki nem sokkal fiatalabb a nagyszüleimnél, mégis magától ajánlotta fel, hogy ő majd eteti a cicákat. Na ez a ciki számomra.

2011. aug. 27. 12:02
 38/55 anonim ***** válasza:
90%
azért a macskákat nem olyan könnyű átköltöztetni. utálják a változást. jó, lehet, hogy a nagyszülők is, de ők azért hamarabb felfogják, ők értenek magyarul..meg kell őket kérni, ha nem, nem. vagy mégis át kell költöztetni a cicákat,ha akarják, de ismétlem, az bizony a cicákat megviseli. jobban, mint az öregeket a napi egyszeri rájuk nézés. amúgy, szerintem ki lehet rakni a kaját a cicának ez egy napra valót, nem fogja behabzsolni, van neki esze.
2011. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
27%

hogyha 30an azt írják,h nem illik ilyet kérni,és 2en meg azt,h igen,akkor döntsd el,h ki van többségben.te kérdeztél véleményt.úgylátszik nem tettszik a végeredmény azért vered a segged....nenj át a nagyszüleidhet,mondd meg nekik h márpedig át kell költözniük,mert te ezt mondod és akkor az lesz amit te akarsz,nem kell itt azokat leosztani akik véleménye nem tettszik.

te döntsd már el,h mi legyen nem másik 200 ember....

2011. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

10-48-as vagyok. Nem volt még háziállatom? Kertes házban lakom, 7 macska, 1 kutya, galambok, teknősök... De ha ezek nem azok, akkor nem, még nem volt. Azt írtam, hoggy én 28 éves létemre sem költöznék oda így senkihez, hát akkor még az idősebbek... Azt viszont nem írtam, hogy nem segítenék. Nem tudom, te ezt honnan szedted. Hasonló helyzetben én mindennap mennék, ahogy mentem barátnőm macsekjához is. 2 napra elegendő vizet, kaját meg ki lehet nekik rakni, meg az alom is elég addig. Este 7-8-kor, akkor van a legjobb idő, és te írtad a 2 blokkot. Ha neked nem etezsenek a válaszok 95%-a, mert nem egyezik a te véleményeddel, akkor szerintem el kellene gondolkodnod, hogy lehet, hogy mégsem a tó a hülye? (ha a kacsa nem tud úszni).

Azért szép felfogásod van 22 éves létedre.

2011. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!