Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem, hogy lehet ilyen....

Nem értem, hogy lehet ilyen. Olyan nagy kérés ez?

Figyelt kérdés

Párommal a nyaralásról beszélgetünk, már egy ideje. Ő nem szeret semmit megtervezni én viszont igen és egy nyaralást azért illene megszervezni, foglalózni stb.

Mondtam neki, hogy nekem minden vágyom, hogy a tengerhez menjünk teljesen mind1 hova, csak végre szeretném látni. (Mert még soha nem láttam)

Ő erről hallani se akar, azt mondja nem vonzza a tenger és ha akarta volna már elvitt volna inkább elvisz 2 hétre Siófokra fizet mindent én csak szervezzem meg. De engem nem érdekel a Balaton, minden évben ott vagyok a tengert szeretném már végre látni mondtam hogy 2-3 nap is elég, campingbe is jó lesz és nem is kell kifizetnie csak menjünk el. Erre azt mondta ennyi időre felesleges el menni és ha mennénk biztos nem campingbe mennénk. (Mindenre volt valami kifogása) Mondta, hogy korábbi kapcsolataiban is el akarták csábítani, de akkor se ment. (Sőt korábbi kapcsolataiban még csak nyaralni se mentek /5 év alatt/ )

Javasolta, hogy menjek el a barátnőimmel, de én nem velük hanem vele szeretnék romantikázni a tengerparton, naplementét nézni.

Nagyon elszomorodtam, hogy ennyit nem képes értem megtenni. (Egész évben a nyaralásomra spórolok, nekem ez nagyon fontos lenne, nem értem miért ilyen)

Szerintetek ez miért lehet? Olyan nagy kérés ez? /1 éve együtt/


2011. máj. 31. 14:09
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Szerintem ajánld fel neki az egy hét Siófok, egy hét tengert. Ennél korrektebbet nem lehet tenni, hiszen így mindenki eljut mindenhova.
2011. jún. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 15:22

Tegnap megkérdeztem a férjemet is, hogy mi erről a véleménye. És veled ért egyet, kedves kérdező! :) Még majdnem össze is vesztünk rajta. Kiderült, hogy mióta együtt vagyunk, azért nem mondta a tengert, mert nem nagyon volt rá anyagi keret. De mondta, hogy ha nagyobb lesz a gyerek, akkor megyünk. Vagy velem, vagy elmennek ők nélkülem. :D

2011. jún. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Azért mert nem mondja meg egyenesen miért nem akar menni, nyilván meg van az OKA. csak te nem tudsz róla. Minél jobban erőlteted, annál inkább elüldözöd magadtól. A te vágyad valószínűleg nem áll arányban az ellenszenvével. De ettől még meg van az oka.


Rettentő ostoba dolog olyasmit erőltetni amit a másik ennyire nem akar. A szerelme erőssége nem ezen mérhető le. És minél inkább azt látja hogy nem vagy hajlandó elfogadni az ő döntését, még akkor is ha nem érted, pedig felajánlott alternatív megoldást a nyaralásra, és ez is előrelépés a részéről, és ennek ellenére elégedetlen vagy, azt fogod erősíteni hogy te sem szereted őt annyira, mert nem vagy megértő csak hajtogatod a magadét.


Az egyáltalán ne menjünk nyaralni, és a tengerparit nyaralás között a kompromisszum lehet a Balaton. Ennek örülj, ez neki is tetszik. Ha nem vagy képes erre akkor te is önző vagy és kompromisszumképtelen. Attól mert nem érted az ő mögöttes indokait, attól még nyilván van. ezt el kell fogadni, mert akkor mutatjuk ki hogy szeretjük a másikat ha elfogadjuk akkor is a döntését, ha épp nem értjük.


A pasi akkor nem szeret téged, ha számtalanszor nem enged a te kérésednek. Akkor ott kell hagyni.

2011. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

Nem kéne 1 év együttlét után már megbízni annyira a másikban, hogy ha valóban komoly oka van a dolognak, azt elmondja...?!

Nyilván ha leesik a bőre a sós víztől, vagy tengerbe fulladt egy ismerőse vagy mittudomén, akkor a kérdező is megértené, hogy nem akar menni vele. A kifogáskeresés viszont nem OKÉ.

2011. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Hiába erőltetnéd ki a nyaralást, úgyis rosszul érezné magát, ha elmenne is, úgyhogy inkább hagyjad ezt a tenger témát.
2011. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Lehet nem a tengerrel van baja hanem a romantikazas reszevel,es ezert megertem ot.Csinajon ugy mintha evezne a naplemantet de kozben unatkozik.Vannak romantikus emberek meg vannak olyanok akik nem.

neked kell eldontened mit akarsz.

2011. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem gondolnám, hogy a tengerrel van baja sokkal inkább a romantikázással. (Ezt inkább eltudom képzelni, nem kifejezetten romantikázós típus)

De ált. én engedek neki, ebben nem szeretnék engedni. Ezt kértem tőle, ennyit nem tud értem megtenni. Beletörődök, mivel nem tudom rákényszeríteni és nem is akarom.

Barátnőimmel nem szeretnék elmenni, majd egyszer talán látom a tengert és romantikázhatok! Vele vagy mással...

2011. jún. 1. 13:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!