Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá, ha ezt...

Mit szólnátok hozzá, ha ezt mondaná a férjetek?

Figyelt kérdés

"Szebbet lehet találnék nálad,...de jobbat nem"...

Ennek most örülnöm kéne?Igazából rosszul esett,mert nem vagyok egy topmodell alkat,de éppen ezért nagyon sokat adok magamra.Úgy gondolom,hogy ha már engem választott,legyek én neki a legszebb!Nem hisztiztem érte,de megállt a kaja a számban,sértette a női önbecsülésemet.Egy nő nem szereti azt hallani,hogy a férje találna szebbet.Ha így is van,de nem mondanám ezt egy nőnek,ha férfi lennék.Nektek ez rosszul esett volna?


2011. máj. 25. 22:11
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

10:16-os vagyok.


Úgy egyébként elgondolkoztatok azon, hogy ha szerelmes valaki valakibe, oda van érte, akkor elkezd vajon azon filózni, hogy van-e szebb annál mint akit szeret? Mert szerintem ez a kérdés fel sem merül. És ez nem azon múlik, hogy tényleg van-e szebb, mert mindenkinél van szebb és ez önmagában nem is lényeges szempont.


Ettől még kíváncsi lennék milyen körülmények között mondta ezt a férj. Szerintem ha annyira bóknak számított volna, akkor ez a kérdezőnek is feltűnt volna, és nem tette volna itt fel ezt a kérdést. Igen, adott körülmények között lehet bók, de tartok tőle hogy nem az volt.

2011. máj. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Előtted írtam az oldal végén. Elképzelhető, hogy ezt épp nem bóknak szánta, az első felét, de én nem tudok elképzelni olyan helyzetet, amikor ez a mondat így elmondva szó szerint nem bók... iróniával szerintem elég nehéz ezt mondani, és butaság is lenne, ha ironizálni akarok nem így mondom...


Másrészt viszont a szerelem nem egy állapot, hanem egy pillanatnyi érzés. Az első pár hónapban mindig megvan, de véleményem szerint hazudik (magának is) az, aki azt mondja, hogy 20 év után is szerelmes a párjába. Kizártnak tartom. Az, hogy harmóniában, szeretetben élnek, és néhe fellángol a szerelem, az nem jelenti azt, hogy folyton, de még azt sem, hogy a nap felében szerelmes. Az csak egy pillanat, ami adott jó élményekhez, pillanatokhoz kötődik, amikor valami boldogság ér, vagy jóra gondolunk. Most pl. nem vagyok szerelmes a klasszikus értelemben, de lehet, hogy egy fél óra múlva érezni fogom azt a kis pluszt valami hatására. És minél többet van együtt két ember, annál inkább megszokják a másikat, ez normáils emberi folyamat. A szerelem pedig nem megszokás, legalábbis amit én annak nevezek.

2011. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!