Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a férjemnek inkább...

Úgy érzem, a férjemnek inkább az egyik státuszszimbóluma vagyok a barátai előtt, mint felesége, túlreagálnám?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk házasok, nagyon szerettük egymást mindig, meg tiszteltük, csak már úgy érzem, az utóbbi időben akármit csinálok, az nem elég neki. Annyit kell tudni róla/rólunk, hogy a férjem gazdag családból származik, az apjának jól menő cége van, az anyja is olyan, mint valami bárónő. Az én apám egyetemi tanár, anyám pszichológus, a nagyszüleim is tanárok, szóval egy átlagos, hétköznapi családban nevelkedtem, sosem volt meg nálunk ez a felsőbbrendűség érzet. Az egyetemen ismerkedtünk meg, mindketten üzletire jártunk, csak Ő felettem 2 évvel. Jó nevelést kapott, intelligens, helyes, szóval azonnal beleszerettem. 3 év után összeházasodtunk, közösen vettünk egy házat és szépen éldegélünk már 2 éve. Illetve szépen éldegélnék én, ha nem érezném úgy, hogy minden téren tökéletesnek kell lennem a barátai, meg az ismerősei miatt. Dolgozom egy cégnél, miután hazaértem, mindennap főznöm kell változatosan, persze reform ételeket, mert szénhidrátot, meg csirkén kívül más húst nem eszik, aztán megvárni, míg hazaér, közben kivasalni az ingét, elrendezni a papírjait, utána pedig elmenni vele futni, vagy egyedül konditerembe, mert ha nem megyek, rám szól.

Kezdetektől szívesen megcsinálok neki akármit, ha azt kéri, hogy főzzek valami extra bonyolult dolgot, akkor addig kínlódom, míg meg nem lesz, azonban ez egészen addig nem volt probléma, míg azt nem mondta, hogy ezt meg KELL tennem. Meg KELL tennem, hogy minden hétvégén idehoz vagy 20 barátot, akikre főzni kell, figyelni, meg KELL tennem, hogy minden reggel azzal kezdjem a napot, hogy elmenjek futni, aztán még este külön vele is, meg KELL tennem, hogy addig várok, amíg Ő haza nem ér, ha előbb elmegyek valahova, akkor keres egész délután, hogy hol vagyok. Mások előtt olyan, mintha "felvágna" velem, hogy én milyen jól tudok főzni, meg amellett, hogy itthon mindent megteszek érte, még jó karrierem is van, ráadásul milyen szép vagyok, nincs rajtam felesleg, van ízlésem. Akármikor jönnek hozzánk, ezt kell folyton hallgatnom, természetesen nem azzal van bajom, hogy büszke rám, hanem azzal, hogy ha már egy kicsit is másképp csinálom a dolgokat, akkor furán néz, ilyen csalódottan vagy nem tudom, például nem kedvelem az egyik barátja barátnőjét, mert lekezelő, és elvárja tőlem, hogy kedves legyek, mosolyogjak, mutassam meg neki, hogy sokkal jobb vagyok nála. Mintha versenyeznem kéne másokkal, azért hogy Ő nyertes legyen a barátai szemében.

Ezek a dolgok nem elviselhetetlenek, természetesen nagyon szeretem és tisztelem Őt, csak nekem sincsenek mindig jó napjaim, nem tudok folyton a topon lenni, van, amikor legszívesebben pizsamában mászkálnék egész nap a házban. Megbeszéltem már ezt Vele, azt mondta, hogy nem gondolja úgy, hogy felvágna velem, csak szereti, hogy minden téren tökéletesen helytállok. Szerintetek túlreagálom ezt az egészet? Történt már veletek hasonló, éreztetek már így?


2011. ápr. 27. 14:34
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
ha te így boldog vagy, akkor most már csak az a kérdés, hogy akkor eze kszerint a férjed is mindent megtesz azért, hogy megfeleljen neked, hogy büszke legyél rá, hogy felnézz rá? gondolom majd bele szakad....
2011. ápr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
16:05: szerintem Napi Etus arra celzott, hogy a ferje tobbet (tovabb, valoszinuleg tobb orat) dolgozik a munkahelyen es ezert marad ra a hazimunka. Nalunk is igy van ez es ezzel nincs is gond, amig valaki nem parancsol feletted, hogy miert nincs felmosva minden nap es miert nem teszed ezt meg azt. Amig valakinek nem teher ez, csinalja. Amig nem "muszaj" szinten megy, addig ezzel semmi gond nincs. Pl. az en ferjem nem tud fozni, engem abszolut nem zavar, hogy nekem kell foznom. O tobbet dolgozik, o koncentraljon a munkajara, ha ugyis annyi van neki, az sem konnyu es amikor valaki elmegy reggel fel 5-kor es este 7-kor jon haza, mar nem igazan tud a hazimunkara koncentralni. Ez normalis szerintem.
2011. ápr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

16:13


Igen, igazad van, ez normális. De az nem normális, hogy egy párkapcsolatban súlyosan alá-fölérendeltségi viszony van. Ez a kérdezőnek nem jó, hisz azért írt ide. A férje úgy viselkedik vele, mint valami véres karddal, amit körbe-körbe hordoz.

Amiről a kérdező írt, abból egyértelműen kiderül, hogy a férje utasítgatja, meg parancsolgat, meg elvárásai vannak. Kérdem én, a férj mit tesz le az asztalra ilyen téren? Fogadjunk, hogy semmit. :-(

Ezért nem értem, hogy Napietus szerint ez miért normális? Nem az a helyzet, hogy a férfi sokat dolgozik, és a nő többet segít a házimunkában, hanem, hogy zsarnokoskodik, és elnyomja azt, aki elvben a társa.

2011. ápr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
nem "többet segít", hanem "több házimunkát végez".
2011. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
Igazatok van..nem szabad hagynom magam, csak nagyon szeretem, ha kielégíthetem a szükségleteit. Nem voltam sosem egy házasszony típus, meg szüleimtől sem ezt láttam, anyukám folyton dolgozott, mégis ez csak úgy jön belőlem. Szeretem nagyon és a legjobbat akarom neki. De ha már túlzásba viszi, akkor mindenképpen kiállok magamért. Le kéne szoktatnom arról, hogy folyton benne legyen ez a "az én feleségem (is) a legjobb" versengési vágy. Ha lesz gyerekünk, akkor talán tőle is majd elvárja, hogy mindenben a legjobb legyen, amit viszont már nem tűrnék el.
2011. ápr. 27. 16:20
 36/51 anonim ***** válasza:

Utolso,

Olvasd el megegyszer napietus hozzallasat.

"nemcsak az a munkamegosztás, hogy ő személyesen segít, az is az, hogy megfizeti azt, akivel VALÓBAN ki vagyok segítve, és nem csak láb alatt van :)"

O magat isteniti, mert martirkent tesz eleget ferje kivansagainak, ferjet meg azert isteniti, mert az "ura" fizet.

A problema itt csak az, hogy egyuttelesnel, egyutt konnyitjuk az eleetunket, penzbol kozosen elunk-elvezzunk, nem hogy a ferj keresi meg, meg hogy "hajlando" kifizetni a hazi segitseget. Mint irtam, ez a mult szazad elejerol valo gondolkodas, habar elorehaladtam nok mar nem igy eltek, hanem egyenjogusagban.

2011. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
Kerdezo, nem azzal van a baj, hogy kielegited a ferjed igenyeit, hanem azzal, hogy elvarja, termeszetesnek veszi, sot megkoveteli es ez nem jo, mert ha gyereketek lesz, nem fogsz tudni mindent ugyanigy fenntartani. Teged szeressen, ne pedig csak a tetteidet, kulsodet. Akkor is szeretnie kellene, ha eppen nem vagy toppon, ami teljesen normalis, mert ember vagy. Nyilvan 20-30 ev mulva mashogy fogsz kinezni, ami egy termeszetes folyamat resze. Ha nem "kondicionalod", hogy elfogadja ezeket a dolgokat most meg idejeben, el fog hagyni fiatalabbert, olyanert, amilyen te voltal fiatalon, mert neki a latszat fenntartasa lesz fontos. Ne a kulsodet szeresse, hanem teged, ami a kulso es a belso egyutt. A te szemelyiseged ebben a kapcsolatban pedig nem is bontakozik ki jelen helyzetben, ami hatalmas problema hosszutavon. Hidd el, en is hazas vagyok es fontos, hogy legyen sajat akaratod, szemelyiseged foleg a jovore nezve (kozos terveknel, gyerekvallalasnal) nagyon fontos.
2011. ápr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
16:20: egyenjogusag? Olyan sosem lesz sehol a vilagon, mert a no no, a ferfi meg ferfi. A nonek nem kell ferfiva valnia. Pl. ha elkuldom a ferjem a boltba, hogy vegyen x dolgot, tuti, hogy nem azt veszi meg, ami kell. Mi ertelme? Inkabb elmegyek en es megveszem. Ha megkerem, hogy takaritson fel, nem ugy takarit, hogy az megfeleljen, igy megcsinalom en, a fozesrol nem is beszelve. Ertem, amit Napi Etus irt, mert tenyleg jobb egyszer jol elvegezni a munkat, mint a rosszul elvegzettet javitgatni. Az ember igy sok bosszusagot megsporol. Persze van hazias ferfi is, aki ugyanugy meg tudja csinalni a dolgokat, de nem mind olyan. Es mielott azt irod, hogy a magyar tarsadalom milyen, leirom, hogy a ferjem nem is magyar, megis ilyen, mert ferfi es ez mind nem szamit, mert o meg olyanban jo, amit en nem tudok (pl. annyi fizetest haza hozni, amennyit o, mivel no vagyok meg nem dolgoznek gyerek mellett 12 orakat naponta). Ez van, ilyen a noi let. Nem kell ezt tulreagalni.
2011. ápr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
Szerintem fel kéne világosítani a férjedet, hogy te is dolgozol ahogy ő, neked is kijár a pihenés ahogy neki. Legyenek olyan napok amikor pl ő főz neked, vagy közösen főztök. Ő is vegye ki részét ugyanúgy az otthoni teendőkből mint te. Nekem is úgy tűnik, hogy neked ebben a házasságban nincs saját, önálló akaratod, az van amit a férjed mond, nem mersz ellentmondani, ő meg ezt észrevette is kihasználja. Ha nem akarod direktbe felhozni a dolgokat haladj apránként, ahogy írtam közös főzés, takarítás. Utána el lehet sütni azt is, hogy később érsz haza és legyen szíves ő főzzön. A te barátaiddal mi a helyzet? Neked nincs csak a férjednek? hívd át a barátnőidet, szervezzetek közös programot ahova a férjed nem megy. Még most cselekedj, mert ha már gyerek lesz nagyon meg fogod báni, hogy hagytad magad!
2011. ápr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

"Szeretem nagyon és a legjobbat akarom neki."


Nagyon helyes! Most már csak egy lépés annak a felismerése, hogy nem mindig az a legjobb valakinek, ha rögtön megkap mindent, amit csak kíván.


Azt hiszem (de lehet, hogy tévedek) egy filmben láttam, amikor két angyal vitatkozik. Az egyik azzal érvel, hogy Ő pontosan azt adta az Úrnak, amit az kívánt Tőle, szó szerint, tehát ennél senki sem lehet hűségesebb az Úrhoz. A másik azzal válaszolt, hogy de lehet, bár Ő nagy kockázatot vállalt azzal, hogy esetleg magára veszi az Úr haragját, ám megpróbálta NEM azt adni neki, amit kívánt, hanem azt, amire valóban szüksége van, és ez nagyon nehéz olyasvalakinél, aki tökéletes. A filmben az Úr is vette a lapot és megbocsátott a második angyalnak. (Talán a Légió volt a film?)


Tehát szeresd továbbra is! És szeresd minél jobban, okosabban Őt! :)

2011. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!