Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek van olyan családtagja,...

Akinek van olyan családtagja, akinek egyedül kellett meghalnia, pedig mellette szerettetek volna lenni, nem emészt titeket? Hogy lehet ezen túllenni?

Figyelt kérdés
Elmesélhetitek nálatok hogy volt.

júl. 5. 10:53
1 2
 1/14 babyboom567 ***** válasza:
37%
Több ezer ember halt meg covidban egyedül,akiket senki nem látogathatott meg,mert zárlat volt.
júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Két évig ápoltam az ágyhoz kötött demens mamámat. Tüdőembólia vitte el, egy pillanat alatt elkapta a légszomj és a jellemző levegőkapkodás. Hívtam a mentőt, anyám benarkózva mellettem visított, hogy hol vannak már (kb egy perce se beszéltem velük). Bevitték, de ott az osztályon azt mondták, hogy nem maradhatok mellette, plusz anyám is beért utánunk a kórházba és hisztériás jelenetet rendezett, úgyhogy vinnem kellett haza.

Reggel hatkor hívott az ügyeletes orvosnő, hogy meghalt a mamám, akarok-e boncolást, de amúgy tüdőembólia vitte el, amit mondtam is a telefonba a mentőknek. Mondtam, hogy nem, illetve hamvasztatni fogom, tehát ennek megfelelően készítsék majd elő. Tájékoztatott, hogy mit kell majd vinni, mik lesznek a költségek stb.

Őszintén szólva én már tudtam abban a pillanatban, hogy elhomályosodott a tekintete és elkezdte kapkodni a levegőt, hogy vége van. Jó ideje nem tudta màr, hogy ki kicsoda, rám azt hitte anyám vagyok. Teher volt, mert mellette suliba kellett volna járnom, dolgoztam, plusz anyámat szedtem össze különböző helyekről bemindenezve. Egy élmény volt, maradjunk annyiban…

Könnyű volt feldolgozni, mert neki ez már megváltás volt. Eredetileg azt akartam, hogy otthonba rakjuk és szakápolók lássák el, de anyám akkor nem költhette volna a nyugdíját.

júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Sajnálom 2 es, hogy ennyi mindent kellett a válladon cipelj, es anyád sem mentálisan beszámítható!

Nagyon egyedül van így az ember!

Amint az 1 es is mondja, sokan haltak meg izolálva, ágyhozkötve, kényszerkezelve a halálba es megsem tüntetett senki emiatt, fel se fogták mi folyik!

Hullazsákokban végezték sokan krematóriumban, bizonyítékok eltüntetve (morfium, midazolam túladagolas miatti fulladás)

júl. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Biztos jó helyen van már.
júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
3, van ismerős aki végigélte azt a korszakot, sokuknak szinte megváltás volt már az a túladagolás, mert semmit nem tudtak már tenni. Hány olyan volt, aki addig várt, amíg már szinte jártányi ereje sem volt és felzabálta a betegség mindenét. De nem hitt akkor sem abban, hogy a covid nyírja ki. Brutális volt, nem véletlenül mondott fel annyi eü szakember akkoriban.
júl. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Nem a covid nyírta ki, hanem a felsorolt gyógyszerek
júl. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Senior Séf ***** válasza:
87%
A halálos ágyán mindenki egyedül van, akármilyen tömeg veszi is körül. Adott esetben csak még jobban nyomasztja, hogy "lám, mindenki tele van élettel, csak nekem kell mennem..."
júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
6, olvasd el újra. Menthetetlen állapotban mentek már be, amikor semmit nem tehettek értük, mert a tüdejük légzőfelületének legnagyobb része már alkalmatlan volt, vagy ráhúzódott a szívükre a betegség, esetleg többszervi elégtelenség állt be. Ezek a betegek kaptak még egy esélyt a gyógyszerekkel, hátha csökkenthető a szenvedés. Sokuknak viszont megváltás volt az, hogy megkapták ezeket és elaludtak.
júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem megváltás ez gyilkosság

Remelem majd megtanulod a bőrödön a különbseget!

júl. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, volt az a szintje a mamámnak, amikor jött az embólia és csak kapkodta a levegőt, elopálosodott a szeme és csak szenvedett. Ahelyett, hogy kaphatott volna egy nagy dózisú gyógyszert, amitől elalszik, csak vérhigítót meg oxigént adtak neki, megnyújtva a szenvedését 10 órával. Szerinted megérdemel egy ember 10 óra plusz szenvedést? Szerinted megérdemelte bármelyik beteg a plusz nap szenvedéseket a levegőért, szívdobbanásért küzdve, folyadékkal a tüdejükben, hasüregükben? Vagy inkább azt érdemelték meg, hogy véget vetve a szenvedésnek elalhassanak?

Tudod nagyon okos vagy kívülállóként, nagyon szépen próbálod a másiknak azt kívánni, amit senki nem érdemel. Gondoltál már arra, hogy nem csak te vagy a világon a kis véleményeddel?

júl. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!