Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik kollégám miért...

Az egyik kollégám miért hagyja hogy olyan életképtelen legyen a fia mint a felesége?

Figyelt kérdés
A felesége soha nem dolgozott mindig is csak eltartott volt, a fia meg már 21 éves de esze ágában sincs munkát keresni, szegény ember meg 52 óra túlórával keres 600 ezer Ft-ot, túlóra nélkül meg olyan 400-500 ezer körül. Miért hagyja hogy ezt megtegyék vele, amikor ő mondta hogy már tisztára ideges a fia miatt?

júl. 5. 10:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerencsére ez nem a te dolgod. Hogy miért hagyja azt csak ő tudja
júl. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

A kollégád is életképtelen.

Az hittem, hogy ennyi munkával legalább milliókat keres.

De ez elég kevés pénz 3 embernek!

júl. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem hagyná, ha tudná mit kellene csinálnia. Valószínűleg konfliktuskerülő. Van aki képes leélni így egy egész életet. Van aki meg besokall és talál megoldást. Egy biztos más nem fogja megoldani helyette.
júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Először a feleségét kellett volna lapátra tennie mielőtt szült volna,de ez az ő dolga.
júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Miért nem kérdezed meg tőle?

Te Józsi, ott a fiatal, életerős fiad, miért nem zavarod el dolgozni?

júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Megnősültem mert jött a gyerek,majd 3-év múlva a második. Na eddig még ok,de a feleségem két hét alatt elverte a fizetését saját magára! Utána nekem durrogott adjak pénzt mert nem tud venni semmit! Jó akkor nem veszel,én vettem mindent fizettem a rezsit! Otthagytam válóper,persze a gyerekek velem voltak még ennivalóra sem tellett neki! Azóta is velem vannak a gyerekek,ha eljön nem hoz nekik semmit miből hozzon? A szülei nyakán élősködik! Mond meg a haverodnak sürgősen lépjen le,vagy idő előtt kipurcan a sok stressztől,meg az állandó hajtástól!!!
júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Egyrészt, nem rád tartozik. Másrészt egy házaspárnak együtt kell dönteniük. Ha úgy döntöttek, az asszony háztartásbeli lesz, (mert gondolom ha, sose dolgozott akkor az volt.) az teljesen szokványos, normális dolog. Le lehet nézni a háztartásbeli nőket, de ők is dolgoznak valamilyen szinten, gondolom ennyi fizuból nem takarítónő volt meg dada meg étterem. Az ura meg ha nem így akarja, akkor nyekkenyen meg, ne lapuljon és beszélje meg az asszonnyal, hogy felnőtt a gyermek, a házimunkákat osszák be maguk között és mindenki végezzen valami pénzkereső munkát. A gyereke meg nem tudhatjuk mit csinál, tanul e valamit vagy keres e munkát csak nem kap vagy stb. De ha nem a legszorgalmasabb is. Az a gyereke, támogassa ha vállalta. Ott se legyen gyáva üljön le vele beszélgetni, ha nem boldogul vele akkor legyen szülő és nevelje. Állítsa döntések elé stb. Azért az gondolom majd jó lesz ha öreg korukba visszatámogatja a szülőket meg rájuk néz, hogy élnek e. A fiatalokat lehet szidni de ezeket a szülők nevelik, őket kellene véleményezni. Bár igazából őket sem mert semmi közöd hozzájuk. Az hogy panaszkodott esetleg neked, az csak az ő szemszöge, neked így sincs jogod másra ilyen jelzőket aggatni. Ebbe a sztoriba a férfi a legnagyobb hibás amúgy is. Álljon bele a házasságába meg nevelje a gyerekét megfelelően. Gondolom könnyebb másnak rinyálni.
júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%
dumálsz
júl. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok nő. Másrészt én nem ítéltem látatlanba, azt a kérdező meg esetleg te tetted. Én egy anonim történetre válaszoltam, ahol pont a véleményét kérdezik másoknak. Alapból a családról nem pletykálgatunk másnak mint egy “hülye pics@” a műkörmösnél, hogy a gondjainkon csámcsogjanak idegenek. Harmadszor meg, ismerek nem egy ilyen panaszkodós fickót, aki családverő szociopata, de azt hinnéd nyuszika otthon, mert elsírja neked, hogy jaj de rossz a családja és neki milyen k.rva nehéz családfőként.
júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
10-es nem sírja el magát hogy neki milyen nehéz hanem már régóta ismerem őt meg a családját többször voltam már náluk és innen tudom hogy a felesége soha nem dolgozott, a fiáról meg én szoktam kérdezni hogy dolgozik e már, a kollégám amúgy nagyon nyugodt természetű soha nem láttam még hogy bárkivel szemben is felemelte volna a hangját meg mindenkivel nagyon rendes.
júl. 5. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!