Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságban, párkapcsolatban...

Házasságban, párkapcsolatban mennyire beszélitek meg a munkahelyi életeteket a párotokkal?

Figyelt kérdés

Nekem nincs kapcsolatom, de a, szüleim olyan házasságban éltek, hogy, folyton "haza vitték a, munkát".


Ti mit gondoltok róla, mennyire egészséges, jó ez?


júl. 5. 01:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem végig az a téma otthon, akkor nem gáz. De amúgy simán belefér, amikor az ember elmeséli a napját, hogy mi volt aznap a melóban, főleg ha volt valami érdekes/említésreméltó.
júl. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%
Semennyire. Nem beszélünk munkáról otthon, csak ha valami nagyon lényeges dolog történik.
júl. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

A haza vinni a munkát mást jelent. Azt, hogy a párodon puffogod ki a munkahelyi stresszt.

Ez nem ugyanaz, mint megbeszélni, hogy mi volt, mi bánt.

Normális kapcsolatban beszélnek egymásnak a munkájukról. Az a fura, ha nem, hisz többet vagyunk a munkahelyen, mint otthon.

Az a nem egészéges, ha felb...nak a mhelyen és hazaérve leüvöktöd az egész családot, holott nem ők tehetnek róla.

júl. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Minden emberi kapcsolat alapja a kommunikáció. Ha valamelyik félnek arra van igénye, hogy a munkahelyi gondokat/sikereket megossza a másikkal és az igényét kielégítik, akkor sikeres a kommunikáció.
júl. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Mi mindig mindent megbeszéltünk. Természetes, hogy beszélni kell a munkáról is, hiszen az is része az életünknek, és nagyban befolyásolja azt. Ha olyan problémák vannak, amik miatt váltani kell, vagy ne adj isten, munka nélkül maradhatunk, arról a társunknak tudnia kell. A kellemetlenségeket is könnyebb elviselni, ha megosztjuk a házastársunkkal.

N

júl. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig van másik téma is teljesen természetes, hogy megbeszéljük. Egy kapcsolatban alapnak kéne lennie, hogy megkérdezzük a másikat milyen volt a napja, nyilván nem mondja azt, hogy semmi sem történt miközben lenne mesélni valója. A lényeg, hogy tudjon mesélni anélkül, hogy az esetleges feszültséget is vinné magával.

Plusz érv: ha adódik valamilyen nehézség lehet, hogy az ember párja egy más nézőpont miatt tud hasznos tanácsot adni.

júl. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a "hazaviszem a munkát" kifejezés az, amikor szó szerint otthonról dolgozok.


Mi nagyjából minden nap beszélünk róla. Férjem elmeséli, hogy aznap milyen autókon mit csinált, melyik mekkora szívás volt. Én meg elmesélem, hogy ma épp bevallásokat adtam le, vagy számoltam, vagy épp ültem egész nap unatkozva.

De kb 10-15 perc max ez a téma

júl. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy itthon vagyok 8 honapos terhesen, es ugyanott dolgoztam elotte, mint a ferjem, igy kivancsi vagyok, hogy telnek a napjai odabent. Hogy erzi magat, mennyi munkaja volt aznap, eppen kit rugtak ki (sajnos szigoritasok vannak), volt e valami vicces megszolalas, mi ujsag a munkatarsakkal stb.
júl. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap mikor hazaérünk elmeséljük egymásnak, ha volt valami érdekes.
júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Metionin ***** válasza:
25%
Nem igazán, csak ha volt valami érdekes vagy különösen bosszantó.
júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!