Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig normális egy házasságba...

Meddig normális egy házasságban a túlzott önállóság?

Figyelt kérdés
Már megismerkedésünkkor is ilyen volt, nem csak házasságunk alatt, hogy egy hónapban egyszer hazautazik egy hosszú hétvégére (szabadságot is kivesz néha) a szüleihez, kétszáz km-re laknak tőlünk. És van, hogy egyedül hagy itthon. A barátaival is gyakran eljár. Mindig időben hazaér. De csak azt csinálja meg itthon, vagy úgy cselekszik ahogyan neki jó. Ha én elakarok menni a strandra, vagy akárhova neki nincsen kedve, akkor én menjek egyedül, - strandra egyedül?! - ezt ki is jelenti és rossz kedve lesz, mert önmagának is ezzel lelkiismeretfurdalást okoz, hogy nem jön el velem, és ezzel az egész délutánunk le van lőve. Tudja, hogy a barátnőim a világ több pontjára szóródtak szét és egyelőre nem találtam újakat. Például választhatná most azt is, hogy igaz, hogy 3 és fél óra az út egyirányba a szüleihez, de mehetett volna szombat délután vagy reggel is, hogy az estét még velem töltse ma, mert tudja, hogy utálok egyedül lenni este... De nem, ő így tervezte el magának, ő így akarja, akkor ő így tesz. Én vagyok túlságosan függő, vagy ő túlságosan magának való?

2012. máj. 4. 09:58
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elolvastátok és várom a véleményeket, válaszokat!
2012. máj. 4. 09:59
 2/34 anonim ***** válasza:
84%
Én megkérdezném tőle, hogy most a barátaival vagy a szüleivel él vagy veled. Az ilyen szabadság szerető ember, minek nősül meg? Én legalább is megkérdezném. Most állj sarkadra, amíg nincs gyerek, mert aztán ülhetsz egyedül otthon a gyerekkel. Szóval nem normális ez az állapot.
2012. máj. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
86%

Sokféleképpen lehet élni az életet. Úgy látszik Ti nem gondolkodtok egyformán a házasságról, az együttélésről.

Számomra az amit leírsz, /mivel én ezt nem tűrném/ felháborító.

Ez persze nem jelenti azt, hogy nem jó ez az életforma, lehet hogy vannak olyan nők akik pont ilyen férfira vágynak, hogy nekik is meglegyen a szabadságuk házasságon belül.


Próbálj meg a férjeddel kompromisszumot kötni. Ha nem megy, és neked ez nem felel meg, akkor keress inkább olyan párt magadnak akinek fontos a veled tölthető idő, és szívesen tervez veled közös programokat.

Amíg nincs gyereketek léphetsz, mert az biztos hogy nem fog megváltozni. Ha meg nem akarsz lépni, akkor fogadd el, hogy neki így jó, és hagyd hogy tegye amit akar.

2012. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
erre azt fogja mondani, hogy jót tesz a kapcsolatunknak, ha pár napig egy hónapban távol vagyunk, a barátai meg gyerekkori barátok, nem várhatom el tőle, hogy ne találkozzon velük. Bezzeg akkor rám szól, ha hetente látogatom Édesanyámat, aki egyedül él a másik kerületben...
2012. máj. 4. 10:09
 5/34 A kérdező kommentje:
én nem tudok egy napot sem elképzelni a szeretett embereim közelsége nélkül. Vannak ilyen emberek még rajtam kívül, vagy nekem van valami bajom? Én egyszerűen nem érzem jól magam, ha nincs mellettem a párom.
2012. máj. 4. 10:11
 6/34 anonim ***** válasza:
46%

miért nem mész vele a szüleihez és a barátaihoz?


én ezt nem viselném el.Nekem sincsenek itt egyenlőre barátaim,új hely,de párom nem tenné meg hogy egyedül hagy,tudja hogy begubóznék.

2012. máj. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
hív, de nem erőlteti, hogy vele menjek, meg amúgy se akarok mindig csupa férfi társaságban zavarni. A szüleihez meg gáz minden egyes alkalommal lemenni. Elvégre a fiúkat várják haza nem az utánfutót...
2012. máj. 4. 10:15
 8/34 A kérdező kommentje:
most kitaláltam, hogy elmegyek rokonokhoz, hogy ne legyek egyedül, tudjátok mit mondott? Ne, maradj itthon! Hidd el jót tesz az egyedüllét! Ne akarja megmondani, hogy nekem mi a jó... ha ő azt teszi amihez füllik a foga
2012. máj. 4. 10:17
 9/34 A kérdező kommentje:
ja persze, olyankor én is hazaszoktam menni Anyukámhoz, de most más eset van, nem tudok hozzá hazamenni, és annyira nem telik tőle, hogy szombaton utazzon, ne péntek este, mert "stresszes az utazás"
2012. máj. 4. 10:18
 10/34 A kérdező kommentje:
és túl akar lenni rajta már ma
2012. máj. 4. 10:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!