Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig normális egy házasságba...

Meddig normális egy házasságban a túlzott önállóság?

Figyelt kérdés
Már megismerkedésünkkor is ilyen volt, nem csak házasságunk alatt, hogy egy hónapban egyszer hazautazik egy hosszú hétvégére (szabadságot is kivesz néha) a szüleihez, kétszáz km-re laknak tőlünk. És van, hogy egyedül hagy itthon. A barátaival is gyakran eljár. Mindig időben hazaér. De csak azt csinálja meg itthon, vagy úgy cselekszik ahogyan neki jó. Ha én elakarok menni a strandra, vagy akárhova neki nincsen kedve, akkor én menjek egyedül, - strandra egyedül?! - ezt ki is jelenti és rossz kedve lesz, mert önmagának is ezzel lelkiismeretfurdalást okoz, hogy nem jön el velem, és ezzel az egész délutánunk le van lőve. Tudja, hogy a barátnőim a világ több pontjára szóródtak szét és egyelőre nem találtam újakat. Például választhatná most azt is, hogy igaz, hogy 3 és fél óra az út egyirányba a szüleihez, de mehetett volna szombat délután vagy reggel is, hogy az estét még velem töltse ma, mert tudja, hogy utálok egyedül lenni este... De nem, ő így tervezte el magának, ő így akarja, akkor ő így tesz. Én vagyok túlságosan függő, vagy ő túlságosan magának való?

2012. máj. 4. 09:58
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
81%

Ha neki mindent szabad s neked nem akkor legközelebb mikor elnyomni próbálja a te eltávozásod, programjaid akkor üss vissza az ő fegyverével. Hozd fel ellene a saját szavaival, kifogásaival s addig utánozd amíg bele nem nyugszik. Először lehet vagy fél órán át fog vitatkozni, hogy az nem úgy van, most nem érvényes a régebi ő indoklása stb.

pl: Jól érezted magad legutóbb a barátaiddal? Merre jártatok? Szívesen vagy velük? Én ma veled szeretnék lenni legjobban, gyere velem a strandra. Gondolom ha te mehettél a barátaiddal nekem is ugyanolyan jogom van veled menni, hisz azért vagy a párom, mert együtt olyan jó. Akkor értem megtehetnéd kivételesen.

vagy: Ha te elmész én is megyek anyuékhoz. Hogy nem engeded? Pedig ma megyek, mivel olyan fárasztó az utazás ilyen melegben, igazad volt múltkjor, hát letudom minnél elöbb. Féltesz? Hát gyere velem.

2012. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
31%
Ilyen és kész el kell fogadni,szerintem igaza van,nem jó állandóan egymáson lógni ,az ember ezt megunja fullad nem kap levegőt.Jó dolog egyedül lenni ,nem vagytok sziámi ikrek hogy folyton együtt kelljen mindent csinálni.Azt se értem hogy nem lehet strandra egyedül menni?Más a víz olyankor vagy nem süt a nap és dragabb a lángos?Társfüggőség ezt így nevezik,szerintem gyógyítható.
2012. máj. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
nagyon kedvesek és segítőkészek vagytok, köszönöm!
2012. máj. 4. 10:55
 24/34 A kérdező kommentje:
szerintem meg nem normális hogy egy férj elengedi a feleségét egyedül egy strandra.
2012. máj. 4. 10:57
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

hát de bakker. te magad mondtad meg mi a hiba. ő hív, te meg nem akarsz menni. akkor ő se menjen meglátogatni a szüleit??? mikor te meg hetente mész anyukádhoz meg most mondod hogy nem bírod a szeretett emberek közelsége nélkül.

miért gondolod hogy csak zavarnál náluk? nem minden család egyforma. az én apukám olyan, hogy nálunk mindig mindenki csak zavart, nem szivesen látott senkit, ezért ugy voltam nevelve hogy én se zavarjak sehol és bennem is mindig bennemvan ez az érzés hogy biztos csak zavarok. holott egy csomó ember szeret vendéget fogadni, meg szereti ha van kivel beszélgetni és tökre nem is zavarok, csak nehéz megszokni és tényleg ez bennem is megvan hogy akárhogy hívnak, csak sokadjára nehezen megyek el mert mivan ha csak udvariasságból mondják. szerintem menj vele, segits náluk esetleg hogy tuti ne legyen az az érzésed hogy zavarsz.

2012. máj. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
bocs az offért, de a szüleimnek példás a házassága, de mindkettőnek van saját hobbija, míg apukám pecázik, anyukám strandra megy. Anyukám nagyon szeret úszni, és sose volt baja vele h egyedül kell menni. Szóval emiatt erős túlzás h nem normális az a pasi aki elengedi a párját egyedül
2012. máj. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egészben ott van a kulcs,a mit az első mondatodban írsz: Már a megismerkedésünkkor is ilyen volt. Hát akkor nem vettél zsákbamacskát. Ha előre tudtad, hogy neki ilyen számodra nehezen tolerálható szokásai vannak, ugyan minek mentél hozzá? Előre kell gondolkozni, nem utána sírni-ríni.


Most már viszont, hogy megvan a baj, tessék leülni egy nyugodalmas pillanatban a férjeddel és megbeszélni vele, hogy kinek milyen igényei vannak az együtt- és különléttel kapcsolatban és megpróbálni kialakítani egy kompromisszumos megoldást. És nem a neten kell sírdogálni. Kommunikáció a varázsszó!

2012. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
utolsó, Neked is köszi! :-)
2012. máj. 4. 11:12
 29/34 anonim ***** válasza:
Ja és: Miért ne lenne normális, ha egy férj elengedi egyedül a strandra a feleségét?
2012. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Nekem is el szokott utazni a férjem,hosszú hétvégékre is(pici gyerekkel maradok itthon),és igen jót tesz a kapcsolatunknak...a szüleihez meg én is megyek, mivel a felesége vagyok,már én is a család részének érzem magam,nem utánfutónak,anyósomék ugyanolyan szeretettel várnak mindkettőnket(már 3unkat,gyerekkel)

Szerintem te vagy túlságosan ragaszkodó,én is ilyen voltam,aztán egyszer kétszer,h elutazott a férjem,ájöttem,hogy ez baromi jó dolog,mert szerintem hosszú távon az nem tartható,h két ember csak egymás s..gébe bújik...Próbálj meg nyitott lenni,fedezd fel,hogy milyen jó néha az egyedüllét..Egyedül vásárolgatni,nézelődni,futni,sétálni,olvasni...Hidd el,h olyan dolgokat fogsz felfedezni magadban,amikre nem is gondoltál..

2012. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!