Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig normális egy házasságba...

Meddig normális egy házasságban a túlzott önállóság?

Figyelt kérdés
Már megismerkedésünkkor is ilyen volt, nem csak házasságunk alatt, hogy egy hónapban egyszer hazautazik egy hosszú hétvégére (szabadságot is kivesz néha) a szüleihez, kétszáz km-re laknak tőlünk. És van, hogy egyedül hagy itthon. A barátaival is gyakran eljár. Mindig időben hazaér. De csak azt csinálja meg itthon, vagy úgy cselekszik ahogyan neki jó. Ha én elakarok menni a strandra, vagy akárhova neki nincsen kedve, akkor én menjek egyedül, - strandra egyedül?! - ezt ki is jelenti és rossz kedve lesz, mert önmagának is ezzel lelkiismeretfurdalást okoz, hogy nem jön el velem, és ezzel az egész délutánunk le van lőve. Tudja, hogy a barátnőim a világ több pontjára szóródtak szét és egyelőre nem találtam újakat. Például választhatná most azt is, hogy igaz, hogy 3 és fél óra az út egyirányba a szüleihez, de mehetett volna szombat délután vagy reggel is, hogy az estét még velem töltse ma, mert tudja, hogy utálok egyedül lenni este... De nem, ő így tervezte el magának, ő így akarja, akkor ő így tesz. Én vagyok túlságosan függő, vagy ő túlságosan magának való?

2012. máj. 4. 09:58
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Embertípus kérdése. Én is ilyen vagyok, de szerencsére a férjem is. Néha van, hogy magányra vágyunk, akkor valamelyikünk elvonul, elutazik - de probléma sincs belőle, mert értjük a motivációt a másiknál. Ez nem jelenti azt, hogy kevésbé szeretnénk egymást, egyszerűen ilyen típusúak vagyunk.

A barátokkal is hol együttesen találkozunk, hol külön.

Neki pl van egy társasága, akiket annyira nem csípek, hogy egy egész estét eltöltsek velük. Ha velük megy, akkor én nem csatlakozom, viszont jól el tudom magam foglalni addig is.


Azt egyénileg kell eldöntened, hogy mennyire tudod tolerálni, hogy ő ilyen.

2012. máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
hát szenvedek tőle ilyenkor, de nem tudok mit tenni. Biztosan bennem van a hiba, és talán idővel változom, bár akkor már változtam volna?!
2012. máj. 4. 10:21
 13/34 A kérdező kommentje:
ja és az is normális dolog, hogy kijelenti: abból a tányérból én ettem azt nekem kell elmosogatnom, és ott hagyja a mosogatóban az én tányéromat.
2012. máj. 4. 10:26
 14/34 anonim ***** válasza:
44%
De most komolyan, miért nem utaztok "le" együtt? Igazán fel lehetne fogni kirándulásnak is.
2012. máj. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
mert legutóbb 1 hónapja voltam lent. nem akarok megint lemenni.
2012. máj. 4. 10:29
 16/34 anonim ***** válasza:
75%
Pedig menned kéne, de kirándulás jelleggel, kikapcsolódni.
2012. máj. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
58%

Nekem egyre furcsább, amiket írsz.

Már az is zavarna, ami az alapszituáció, amit a kérdésedben kiírtál.

De hogy te maradj otthon, amíg ő elmegy valahova, te ne látogasd meg anyukádat, amikor akarod, a te tányérodat te mosd el...Nekem úgy tűnik, ő egy uralkodó, elnyomó típus, az legyen, amit ő akar, a többi le van sz*va, már elnézést. A házasságkötés alatt durvult el ennyire a helyzet? (biztonságban érzi már magát)

Én elgondolkodnék és komolyan beszélnék vele.

2012. máj. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnek a szülei?


Én irtam előző oldalon hogy én is begubóznék.

Mi 2 hetente együtt megyünk párom szüleihez,ott is alszunk,de még nem gondoltam h nem kellene mennem,mert "csak utánfutó" vagyok.A párja vagyok,egymáshoz tartozom,miért gubbasztanék otthon ha mehetek vele is?

Ahogy a brátaihoz is megyek,lassacskán nekem is barátok,jófejek,igaz hogy pasik,de legtöbbször barátnőt,feleséget is hoznak magukkal,ismerkedem össze velük.

2012. máj. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
9%
Nekem ez nagyon fura, mi mindent együtt csinálunk, a munkahelyen kívül nem nagyon voltunk külön, max. osztálytalálkozón. Úgy látom, nem illetek össze igazán.
2012. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
75%

#11 vagyok.


Nekem az furcsa, hogy miért nem mersz/akarsz a szüleivel találkozni. A szülőlátogatás (mindkét oldalról, az enyémek is 200 km-re laknak) többnyire együtt történik, mivel mindkettőnket családtagnak tekintenek. Ilyen esetben csak akkor nem megy a másikunk, ha beteg vagy valami halaszthatatlan dolga van.

Én kétszer hagytam ki az ő szüleit mostanában - egyszer pár nappal műtét után voltam és egész nap aludtam, illetve segítség nélkül kevés dolgot tudtam megcsinálni, másodszor pedig akkor, amikor begyulladt egy fogam és indulás előtt 1 órával húzták ki. Akkor annyira megviselt a több napig tartó fájdalom, illetve a beavatkozás, hogy inkább otthon maradtam.


A szüleink mindkettőnkre kíváncsiak, ha mondjuk épp a saját gyerekükkel akarnak kicsit foglalkozni, akkor maximum leülünk távolabb és hagyjuk a másikat beszélgetni velük. De fordítva is működik, néha a férjem elmegy apámmal ide-oda és akkor ők töltenek együtt egy kis időt, valamint segítenek egymásnak olyanban, amiben én nem tudnék (pl fizikai erőt igénylő "férfimunka").


Az önállósági kérdést, illetve azt, hogy téged leszabályoz, külön kezelném.

Egyrészt hív téged is, ha megy, az már rajtad múlik, hogy nemet mondasz.

Az uralkodhatnék már más tészta, azt már inkább látom problémának.

2012. máj. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!