Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a férjemnek inkább...

Úgy érzem, a férjemnek inkább az egyik státuszszimbóluma vagyok a barátai előtt, mint felesége, túlreagálnám?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk házasok, nagyon szerettük egymást mindig, meg tiszteltük, csak már úgy érzem, az utóbbi időben akármit csinálok, az nem elég neki. Annyit kell tudni róla/rólunk, hogy a férjem gazdag családból származik, az apjának jól menő cége van, az anyja is olyan, mint valami bárónő. Az én apám egyetemi tanár, anyám pszichológus, a nagyszüleim is tanárok, szóval egy átlagos, hétköznapi családban nevelkedtem, sosem volt meg nálunk ez a felsőbbrendűség érzet. Az egyetemen ismerkedtünk meg, mindketten üzletire jártunk, csak Ő felettem 2 évvel. Jó nevelést kapott, intelligens, helyes, szóval azonnal beleszerettem. 3 év után összeházasodtunk, közösen vettünk egy házat és szépen éldegélünk már 2 éve. Illetve szépen éldegélnék én, ha nem érezném úgy, hogy minden téren tökéletesnek kell lennem a barátai, meg az ismerősei miatt. Dolgozom egy cégnél, miután hazaértem, mindennap főznöm kell változatosan, persze reform ételeket, mert szénhidrátot, meg csirkén kívül más húst nem eszik, aztán megvárni, míg hazaér, közben kivasalni az ingét, elrendezni a papírjait, utána pedig elmenni vele futni, vagy egyedül konditerembe, mert ha nem megyek, rám szól.

Kezdetektől szívesen megcsinálok neki akármit, ha azt kéri, hogy főzzek valami extra bonyolult dolgot, akkor addig kínlódom, míg meg nem lesz, azonban ez egészen addig nem volt probléma, míg azt nem mondta, hogy ezt meg KELL tennem. Meg KELL tennem, hogy minden hétvégén idehoz vagy 20 barátot, akikre főzni kell, figyelni, meg KELL tennem, hogy minden reggel azzal kezdjem a napot, hogy elmenjek futni, aztán még este külön vele is, meg KELL tennem, hogy addig várok, amíg Ő haza nem ér, ha előbb elmegyek valahova, akkor keres egész délután, hogy hol vagyok. Mások előtt olyan, mintha "felvágna" velem, hogy én milyen jól tudok főzni, meg amellett, hogy itthon mindent megteszek érte, még jó karrierem is van, ráadásul milyen szép vagyok, nincs rajtam felesleg, van ízlésem. Akármikor jönnek hozzánk, ezt kell folyton hallgatnom, természetesen nem azzal van bajom, hogy büszke rám, hanem azzal, hogy ha már egy kicsit is másképp csinálom a dolgokat, akkor furán néz, ilyen csalódottan vagy nem tudom, például nem kedvelem az egyik barátja barátnőjét, mert lekezelő, és elvárja tőlem, hogy kedves legyek, mosolyogjak, mutassam meg neki, hogy sokkal jobb vagyok nála. Mintha versenyeznem kéne másokkal, azért hogy Ő nyertes legyen a barátai szemében.

Ezek a dolgok nem elviselhetetlenek, természetesen nagyon szeretem és tisztelem Őt, csak nekem sincsenek mindig jó napjaim, nem tudok folyton a topon lenni, van, amikor legszívesebben pizsamában mászkálnék egész nap a házban. Megbeszéltem már ezt Vele, azt mondta, hogy nem gondolja úgy, hogy felvágna velem, csak szereti, hogy minden téren tökéletesen helytállok. Szerintetek túlreagálom ezt az egészet? Történt már veletek hasonló, éreztetek már így?


2011. ápr. 27. 14:34
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, max a második oldal hozzászólásodig...


Tudod, ott a baj hogy neki akarsz megfelelni, és nem pedig saját magadnak. Nem szabad, mert ez alá-fölé rendeltséget fog okozni (ha még nem okozott)


Kérdezhetek valamit?

Van hobbid, vannak barátnőid? Néha azért van olyan amit te szeretnél, vagy csak a rabszolgája vagy???? Vag yarra is csak a száját húzogatja???

2011. ápr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. ha elkuldom a ferjem a boltba, hogy vegyen x dolgot, tuti, hogy nem azt veszi meg, ami kell."


Ne haragudj, de hogy ha leírod egy papírra, hogy ebből a márkából kell ennyi és ennyi, és nem képes megvenni, akkor lehet, hogy mentálisan retardált.

2011. ápr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

Ha kielégíthetem a szükségleteit.Ez durva,hogy csak ennyire tartod magad.

Te nem a felesége vagy hanem az eszköze,csak ne lepődj meg ha közli hogy na most azonnal le kell vele feküdnőd,hogy elmesélhesse a kedves barátainak milyen jó a szexuális segédeszköze.PFFF.De az ilyen pasik mindig megtalálják a buta lábtörlő jellmű nőket maguk mellé.

2011. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
16:49: nem errol van szo. Csak nekem is van olyan, hogy eszembe jut vasarlas kozben, hogy ez vagy az kellene, igy sokkal jobb, ha en megyek. Illetve sok olyan dolog van, aminel ott kell lenni, hogy lasd, mi az es abbol o mindig olyat venne, ami nem olyan jo vagy nekem nem tetszik (nem vagyok valogatos).
2011. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek vagytok? Gondolom huszonévesek. Szerintem szeresd a férjedet, tarts ki mellette, de ne hagyd, hogy csicskáztasson. Ha lesz közös babátok, akkor meg el fogja várni, hogy gyereket nevelj, dolgozz, háztartást vezess és még modell alkatod is legyen? Vagy terhesen elvárja majd, hogy 20 fős baráti társaságot láss el, aztán pedig menj el futni, nehogy felszedj pár dekát? Gondolkodj el ezeken. Ő akar amúgy gyereket, vagy nem olyan típus?
2011. ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
Én 25 vagyok, Ő 27. Ő szeretne már gyereket és én is, de még várnék egy kicsit, úgy terveztük, hogy jövő év elején kezdenénk el próbálkozni.
2011. ápr. 27. 17:28
 47/51 anonim ***** válasza:
Amíg ez a helyzet nem tisztázódott, nehogy gyereket vállalj!
2011. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
Hmm... mi a párommal pl. alig várjuk a következő közös szabadnapunkat, már előre látom, közös főzés, borozgatás kettesben, aztán délután összebújva döglünk az ágyon egy jó film mellett, ami alatt talán még el is alszunk és tojunk a világra, és az sem érdekel majd, ha a páromon fordítva van a póló és rajtam van a boxere vagy kócos a hajunk, mert mi így is tökéletesek vagyunk egymásnak :D Aztán együtt kimosunk, teregetünk, egy óra alatt összerakjuk a lakást, kis szabadprogram és este meg kézen fogva elsétálunk kocsmázni és beszélgetni a barátainkkal. Ha belegondolok, meg is őrülnék, ha nekem ehelyett egy 20 fős bandát kellene vendégül látnom, akiket ráadásul nem is annyira kedvelek és ismerek. Egész életében meg kell felelnie az embernek, legalább otthon legyen mindenki önmaga és ne a folytonos gürizéssel töltse a szabadidejét. Persze, a házi munkát el kell végezni, de együtt sokkal gyorsabb és persze az egészség érdekében néha diétázni meg sportolni is kell. Nah, de te sem vagy örökmozgó, valamikor neked is ki kell kapcsolnod! Egy életed van, szerintem ne rabszolgasággal töltsd.
2011. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

17:01


Érdekes meglátás. Hát, nem tudom, számomra úgy jött le, hogy a férjedre nem "mersz" rábízni dolgokat, mondván "nem tud bevásárolni", meg "inkább ne segítsen a házimunkában", mert az nem lesz olyan jó, mint ahogy te csináltad volna. (Kissé sarkítottam, de szerintem érted.) Ezért inkább megcsinálod helyette. Na igen, vannak ilyen férfiak, és örülök hogy az én párom nem ilyen. De nekem még mindig olyan íze van ennek a dolognak, mintha a pasi valami "hülye" lenne, akire még ezt sem lehet rábízni.

Kérdező: ok, ki akarod elégíteni a szükségleteit. Ez rendben is volna, de mi lesz a te szükségleteiddel? Ő is kielégíti a tieidet? Cseléd vagy vagy feleség?

Az egyenjogúságot meg inkább egyenrangúságra cserélném, és ennek a létjogosultságát nem lehet elvitatni.

2011. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Bocsi de akire egy bevásárlást nem mersz rábízni arra rábíznál egy gyereket,ennek a tudatában szülj neki,de valószinű a gyerek is a te dolgod lesz ,és neki is versenyeznie kell majd.
2011. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!