Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a férjemnek inkább...

Úgy érzem, a férjemnek inkább az egyik státuszszimbóluma vagyok a barátai előtt, mint felesége, túlreagálnám?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk házasok, nagyon szerettük egymást mindig, meg tiszteltük, csak már úgy érzem, az utóbbi időben akármit csinálok, az nem elég neki. Annyit kell tudni róla/rólunk, hogy a férjem gazdag családból származik, az apjának jól menő cége van, az anyja is olyan, mint valami bárónő. Az én apám egyetemi tanár, anyám pszichológus, a nagyszüleim is tanárok, szóval egy átlagos, hétköznapi családban nevelkedtem, sosem volt meg nálunk ez a felsőbbrendűség érzet. Az egyetemen ismerkedtünk meg, mindketten üzletire jártunk, csak Ő felettem 2 évvel. Jó nevelést kapott, intelligens, helyes, szóval azonnal beleszerettem. 3 év után összeházasodtunk, közösen vettünk egy házat és szépen éldegélünk már 2 éve. Illetve szépen éldegélnék én, ha nem érezném úgy, hogy minden téren tökéletesnek kell lennem a barátai, meg az ismerősei miatt. Dolgozom egy cégnél, miután hazaértem, mindennap főznöm kell változatosan, persze reform ételeket, mert szénhidrátot, meg csirkén kívül más húst nem eszik, aztán megvárni, míg hazaér, közben kivasalni az ingét, elrendezni a papírjait, utána pedig elmenni vele futni, vagy egyedül konditerembe, mert ha nem megyek, rám szól.

Kezdetektől szívesen megcsinálok neki akármit, ha azt kéri, hogy főzzek valami extra bonyolult dolgot, akkor addig kínlódom, míg meg nem lesz, azonban ez egészen addig nem volt probléma, míg azt nem mondta, hogy ezt meg KELL tennem. Meg KELL tennem, hogy minden hétvégén idehoz vagy 20 barátot, akikre főzni kell, figyelni, meg KELL tennem, hogy minden reggel azzal kezdjem a napot, hogy elmenjek futni, aztán még este külön vele is, meg KELL tennem, hogy addig várok, amíg Ő haza nem ér, ha előbb elmegyek valahova, akkor keres egész délután, hogy hol vagyok. Mások előtt olyan, mintha "felvágna" velem, hogy én milyen jól tudok főzni, meg amellett, hogy itthon mindent megteszek érte, még jó karrierem is van, ráadásul milyen szép vagyok, nincs rajtam felesleg, van ízlésem. Akármikor jönnek hozzánk, ezt kell folyton hallgatnom, természetesen nem azzal van bajom, hogy büszke rám, hanem azzal, hogy ha már egy kicsit is másképp csinálom a dolgokat, akkor furán néz, ilyen csalódottan vagy nem tudom, például nem kedvelem az egyik barátja barátnőjét, mert lekezelő, és elvárja tőlem, hogy kedves legyek, mosolyogjak, mutassam meg neki, hogy sokkal jobb vagyok nála. Mintha versenyeznem kéne másokkal, azért hogy Ő nyertes legyen a barátai szemében.

Ezek a dolgok nem elviselhetetlenek, természetesen nagyon szeretem és tisztelem Őt, csak nekem sincsenek mindig jó napjaim, nem tudok folyton a topon lenni, van, amikor legszívesebben pizsamában mászkálnék egész nap a házban. Megbeszéltem már ezt Vele, azt mondta, hogy nem gondolja úgy, hogy felvágna velem, csak szereti, hogy minden téren tökéletesen helytállok. Szerintetek túlreagálom ezt az egészet? Történt már veletek hasonló, éreztetek már így?


2011. ápr. 27. 14:34
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
91%

Pfff... erre szólni se nagyon lehet mit.

Ezt szokta meg, te megy hagyod magad irányítani.


Addig tegyetek rendet, amíg nincs gyerek, mert akkor az első hónapokban kisebb gondod is nagyobb lesz, mint a futás, természetes, ha nem tökéletes az alakod, később a gyerek se fogja ezt "tolerálni", egy két éves képes felfordítani az egész lakást tíz perc alatt. Akkor se az lesz a legfontosabb, hogy órákat gályázz, meg főzőcskézz.

A házasság nem lehet ilyen alá-fölérendeltségi viszony, ez inkább iszony, már bocs. :S

Egyenrangúak és egyenjogúak vagytok, normális esetben.

Itt erről szó sincs, a legtávolabb álltok tőle.


Szerencsére nem agresszív, egész jól kijöttök, de ez csak a szerencse, és semmi több.


Tényleg jól gondold meg, és kérdezz is rá nála, hogy ezeket hogy gondolja a jövőben, ha közös gyereket is akar?

Akartok egyáltalán?


Egyébként nem kizárt, hogy fel fogsz lázadni idővel, és ott fogod hagyni, hogy végre szabad lehess.

2011. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 napietus ***** válasza:
11%

az elején én is úgy éreztem, hogy túl sok helyen kell helytállnom. csak nálunk rosszabb volt, mert a férjem nem mondta ki ezeket a dolgokat, csak láttam rajta, hogy valami nem tetszik, és nekem kellett rájönni, mi az :) hidd el, hogy ez a rosszabb. annyiból könnyebb volt, hogy nálunk otthon is ez volt, minden nap finom vacsi, hétvégente vendégség, vadász szezonban nemritkán 20-25 fő. szóval elvileg természetesnek kellett volna lennie, hogy a férjemmel ugyanez megy tovább. DE: én otthon apu pici lánya voltam, "kislányom, Te csak tanulj" stílusú neveléssel. ha valamit segítettem, megdícsértek, de sosem követelték meg a szüleim. szóval 1-2 évig nehéz volt, amíg belejöttem, az első ilyen nagyobb vendégség levezényléséhez 3 fős segítségre volt szükségem :) ma már ketten megcsináljuk nevetgélve, lazán egy asszonnyal.


szóval belejössz, ne aggódj! természetessé válnak majd ezek a dolgok Neked is, mint a levegővétel, vagy az esti fogmosás :)


29/N

2011. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
92%

Hm. Pont ezt akartam javasolni.


1, Beszélj vele erről.

2, Tarts olyan "szünnapokat", amikor egész nap pizsamában mászkálsz a házban.


Te meg lelőtted mindkettő poént. ;)


Igen, van ilyen. Lehet, ő észre sem veszi, vagy ez olyan minta a családjában, amit Ő természetesnek tart. Neked kell szólni érte, kiállni magadért, küzdeni ha kell. Más nem fogja megtenni helyetted. Van szavad, beleszólásod. Használd! Később csak hozzászokik, és nem fogja érteni, miért mész el tőle? Ha most meghúzod a határaidat, akkor Ő is könnyebben fogja azokat tiszteletben tartani. Vagy elválnak az útjaitok még idejében, mielőtt sokkal nehezebb lenne. Nem érzem a soraidból azt, hogy túlreagálnád. Teljesen jogos és adekvát reakció egy ilyen helyzetben.

2011. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
86%
Nézd, ha az anyukád pszichológus, kérdezd meg a véleményét. A férjedben valami marha nagy bizonyítási kényszer van a külvilág felé, és nem kis hatalomvágy Veled szemben. Te viszont mindenáron megpróbálsz megfelelni az általa támasztott elvárásoknak, pedig nem érzed így jól magad-ami teljesen jogos.
2011. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
86%

A volt férjem velem is ezt csinálta, aztán közben meg kiderült, agyba-főbe csal. A főnöke meg a kollégái előtt meg villogott velem.

No comment...

2011. ápr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 napietus ***** válasza:
30%
ja, még annyi, hogy szólja, ha már tleg nagyon sok! valamit vegyen le a válladról. én is egy ideig csináltam azt, hogy volt, hogy éjjel kettőkor végeztem a házimunkával, aztán egyszer megjegyezte, hogy fáradtnak tűnsz, szívem. hát, mondom, mert az is vagyok...azóta jár egy asszony vasalni meg nagytakarításnál, hetente egyszer segíteni (ugyanaz, aki a vendégségeknél is segít nekem). Te ne várd meg, hogy ő vegye észre rajtad, lehet sosem fogja! beszéled a nyelvet, szólj!
2011. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
71%
Ha tud pártatlan lenni, kérd meg az édesanyádat, hogy pszichológusként adjon jó módszereket arra, hogy Te milyen viselkedéssel vívd ki a szabad akarat keresztülvitelének jogát. Mielőbb állj ki magadért, mert ha hagyod, hogy a férjed így manipuláljon és kihasználjon, akkor később még a házasságotok is rámehet. Akkor fuss, ha te is akarsz és van kedved is. Ha nincs: merj nemet mondani. A felvágós fosfejeket sem vagy köteles eltűrni és hívd fel a figyelmét a kedves uradnak, hogy nagyon, de nagyon nem érzed jól magad ebben az örök megfelelni kellés szerepében. Próbáljon tégedet elfogadni olyannak, amilyen vagy. Ha ebben ő nem tud visszavenni, akkor viszont sajnos nem sok jövőt jósolok nektek. Mert hacsak nem akarsz a csicskája lenni, előbb-utóbb nagy veszekedések lesznek.
2011. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
75%
állj ki végre magadért, és legyen egyéniséged! Ebbe bele fogsz rokkanni...
2011. ápr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
81%

Én is most tisztáznám a dolgokat. Pl. Este hazamégy, nem főzöl, csak melegítesz valami maradékot, vagy útközben veszel valami készételt és azt teszed az asztalra. Máskor más valami házimunkát nem csinálnék meg. Ha szépen, kulturált módon teszi szóvá, akkor lehet neki mondani, hogy segítsen be, mert egyedül nem bírod. A munkahelyeden te is ugyanúgy ledolgoztad a magad 8 óráját mint ő, akkor az otthoni meló is legyen közös.


De mi van, ha nem szépen teszi szóvá, hanem esetleg kiderül, hogy olyankor (amikor nem úgy történik valami, ahogyan azt ő elképzelte) elkezd durva lenni? Mert valóban, ha lesz 1-2 baba, akkor már egymagadnak biztosan nem lesz könnyű a megnövekedett munkát ellátni.


Most kell kideríteni, kipróbálni, hogyan reagál olyan esetben!!!!

2011. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
71%

ha nem akarsz így élni minek csinálod??? nehogy már ő mondja meg milyennek kell lenned! állj ki magadért!! komolyan mit vársz tőlünk? ezt neked kell megoldani! legyél végre felnőtt,mert úgy viselkedsz mint egy kisgyerek,aki folyton meg akar felelni apukának. és a férjed ezt szépen kihasználja. sz.ard le h szerinte kivel kellene kedvesnek lenned,h h kéne főznöd meg ilyenek.


nőj fel!

2011. ápr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!