Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyámnak,...

Hogy mondjam meg anyámnak, hogy szakot szeretnék váltani?

Figyelt kérdés

Osztatlan tanári vagyok, másodéven. Igazából ezt az elképzelésemet támogatja, jó ötletnek tartja, támogat. Viszont két év után rá kellett jönnöm, hogy az nem jól választottam szakpárt, az egyik szakommal küszködöm, nem megy, kettesnél jobb jegyem az azt érintő tárgyaimon sose volt, van amit ismételni kellett, de úgy se lett meg, és az igazat megvallva nem is szeretem egyáltalán, kb utálom az egészet. Szeretnék váltani, ugyanúgy tanárin belül maradnék, csak az egyik szakomat cserélném. Ha ezen a szakpáron maradok, valószínűleg nem is tudnék végezni, vagy csúszok. Arról nem tud anyám, hogy ilyen gondjaim vannak, a veszekedés elkerülése érdekében nem említettem neki a bukásokat.

Anyám nem támogatja, hogy csússzak, amikor elkezdtem az egyetemet, akkor ha jól emlékszem azt mondta, hogy a váltást sem.

Az van, hogy amire váltanék, az sehol nem indult levelezőn, szóval szükségem lenne a családom támogatására, mert ha a mostani órarendjeimből indulok ki, annyit nem fogok tudni diákmunkázni, hogy el is tartsam magam.


júl. 5. 13:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Vagy az a B opcióm, hogy átmegyek majd BA-ra abból a szakomból, amivel nincs gondom, megcsinálom a mestert, aztán a rövid ciklusú tanárképzést. De semmiképpen sem látom, hogy végig tudom csinálni azt, amin most vagyok.
júl. 5. 13:47
 2/17 anonim válasza:
88%
" anya! Ne haragudj, de szeretnék szakot váltani! "
júl. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Ha ennyire nem szereted, tudom hogy nehéz de muszáj lesz őszintének lenned a szüleiddel. Ha füllentesz vagy elhallgatsz dolgokat, nem fog tudni egyenesbe jönni minden és jó megoldás sem lesz rá.
júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

#2 Szerintem itt nem az a nagyobb kérdés, hogy hogy mondja meg, hanem az, hogy hogy ne veszítse el az anyja támogatását.



Kérdező!

Hogy ha nem tudod megoldani, hogy eltartsd magad nappali mellet, akkor tényleg sokkal nehezebb ez a kérdés.

Gondolom az átjelentkezési határidőről lecsúsztál már, szóval kell valami terv jövő tanévre. Használod tovább az állami félévid/fizeted a tandíjat és tanulod tovább azokat a tárgyakat, amiket el tudsz fogadtatni, esetleg passziválsz? Mi a terv? Ha van valami konkrét, akkor könnyebben el tudod érni, hogy anyád támogasson. A lényeg, hogy úgy állj elé, hogy van egy jól megoldott, megvalósítható terved.


Ha meg minden kötél szakad, akkor marad az alapszak, majd mester, meg rövid ciklusú tanári, mert azt még végig is tudod tolni levelezőn.

júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#3 Őszintén azért nem szeretem, mert hiába erőlködöm, nem megy. Ráadásul dühítő, hogy soha a büdös életben nem fogom használni azt az ismeretanyagot tanítás során, amivel szívok, és zavar, hogy olyasmi miatt nem lesz meg, amit amúgy nem használnék, ha eljutnék oda, hogy tanítsam a tárgyat. (Amúgy magát a tárgyat tök szívesen tanítanám, középsuli végéig soha gondom nem volt vele, pedig emelt szinten tanultam, egyetemen meg kapálózok a kettesért...)
júl. 5. 14:10
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Mit tanulsz?
júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Tudod, hogy milyen szakpárra váltanál? Egyébként a B opció se rossz. Szerintem semmiképp se tanulj olyat, amitől ennyire szenvedsz. Mindenképp beszélj anyukáddal, mondd el neki őszintén, hogy érzel, ez a legjobb, amit tehetsz.
júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#2 Na igen, rátapintottál arra, hogy mi is a nagyobb baj. Jó lenne, ha anyám támogatná a döntésem, de erősen tartok tőle, hogy nem fogja.


Terveim vannak több esetre is, de az lenne a legjobb nekem, ha átmehetnék más osztatlan tanárképzésre (csak az egyik szakomat cserélném le), csak az meg nem menne szülői segítség nélkül. Igazából az a lehetséges tervemnek az alapja, akár támogat, akár nem, hogy passziváltatok, addig dolgozom, közben újra jelentkezem, ha támogatja az elképzelésem, akkor osztatlan tanári nappalin, ha nem, akkor alapszak, valószínűleg levelező, és mind a két esetben elfogadtatom a tárgyaimat, amiket ugye el tudok.

júl. 5. 14:47
 9/17 A kérdező kommentje:

#6 A kérdésben leírtam, osztatlan tanárin vagyok. A konkrét szakpárt nem nevezném meg, nem akarom, hogy az ismerőseim felismerjenek.


#7 Persze, tudom, hogy mire váltanék, csak a felismerhetőség végett nem konkretizálok.

júl. 5. 14:49
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
B opcióval csak egyszakos tanár lennél a végén? Az eredeti képzési időd is növekedne ezzel, azaz később végeznél? 1 helyett 3x kellene diplomáznod, annak minden nyűgével együtt?
júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!