Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyámnak,...

Hogy mondjam meg anyámnak, hogy szakot szeretnék váltani?

Figyelt kérdés

Osztatlan tanári vagyok, másodéven. Igazából ezt az elképzelésemet támogatja, jó ötletnek tartja, támogat. Viszont két év után rá kellett jönnöm, hogy az nem jól választottam szakpárt, az egyik szakommal küszködöm, nem megy, kettesnél jobb jegyem az azt érintő tárgyaimon sose volt, van amit ismételni kellett, de úgy se lett meg, és az igazat megvallva nem is szeretem egyáltalán, kb utálom az egészet. Szeretnék váltani, ugyanúgy tanárin belül maradnék, csak az egyik szakomat cserélném. Ha ezen a szakpáron maradok, valószínűleg nem is tudnék végezni, vagy csúszok. Arról nem tud anyám, hogy ilyen gondjaim vannak, a veszekedés elkerülése érdekében nem említettem neki a bukásokat.

Anyám nem támogatja, hogy csússzak, amikor elkezdtem az egyetemet, akkor ha jól emlékszem azt mondta, hogy a váltást sem.

Az van, hogy amire váltanék, az sehol nem indult levelezőn, szóval szükségem lenne a családom támogatására, mert ha a mostani órarendjeimből indulok ki, annyit nem fogok tudni diákmunkázni, hogy el is tartsam magam.


júl. 5. 13:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
30%
Attól függ. Ha most reálon vagy és humánra mennél, nem támogatnám. Ha már humánon vagy úgyis tök mindegy.
júl. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
#10 Ha a B tervemnél kötök ki, és nem tudom elfogadtatni a tárgyaim, vagy esetleg nem tudom úgy elfogadtatni, hogy az rövidítsen a képzési időmet, akkor az alapszak+mester+rövidciklusú tanári együtt az hosszabb, mintha osztatlan tanárin lennék. És ja, egyszakos is lennék utána. Csak annyival lennék beljebb, hogy az az opció létezik levelezőn, tehát tudnék mellette dolgozni úgy, hogy boldoguljak szülői segítség nélkül. De ha osztatlan tanárira váltok, akkor is később végeznék, mintha a most elkezdettet fejezném be csúszás nélkül. (Amire esélyem sincs)
júl. 5. 17:04
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#11 Szerintem nem az volt a kérdés, hogy az itteni random emberek milyen esetben lennének támogatóak, hanem az, hogy hogy mondja meg a saját szüleinek, hogy azoknak lehetőség szerint ne bukja a támogatását.


Mondjuk azért azt meghallgatnám, kedves 11-es, hogy szerinted mivel jobb az, ha valaki a reál szakon maradna, amit utál, és el se tudna végezni, egy esetleges humán szaknál? A kérdező azt írta, hogy azt, amit cserélni akar, abból gyakorlatilag bukdácsol. Ha folyamatosan 1-es, 2-es jegyei vannak, ráadásul már az elején az egyik szakjából, esélyes, hogy végig se tudja csinálni, akkor nem látom, hogy miért lenne jó ottmaradnia, függetlenül attól, hogy konkrétan milyen szakos.

júl. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
29%

Kiírtad az oldalon máshova is a kérdést, szakpárral együtt.

Ülj le anyuddal és mond el neki, hogy mik az elképzeléseid. Neki se érdeke, hogy kiégj ebben és olyasmivel foglalkozz, aminek nincs értelme, ami nem tesz boldoggá, stb.

júl. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Carragher_x ***** válasza:
52%

Mi köze anyádnak ahhoz, hogy te felnőttként milyen területen akarsz dolgozni? Anyádnak tanulsz vagy magadnak? Anyád élete ez vagy a tiéd? Anyád fog dolgozni a diplomáddal vagy te?


Ha ezekre válaszolsz, akkor végtelenül egyszerű a megoldás: "Anya, szakot váltok."

júl. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%

1. anyádnak ehhez semmi köze, a te életed, neked kell x szakmában dolgozni 30-40 éven át

2. leülteted, közlöd vele: szakot váltok ezért és ezért - nem engedélyt kérsz, hanem a tényeket mondod, világosan

3. hacsak nem tesznek át ez miatt fizetősre, nincs milyen támogatásról beszélni

júl. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
30%

Másodév, szóval legalább 20 ha nem 21 vagy - attól függ, hány évesen érettségiztél.


Tehát felnőtt nő, viselkedj is úgy.

júl. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!