Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt most hogyan lehet megoldani?

Ezt most hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy jó a kategória, amibe írok, de erre már kezd rámenni a családunk is. Több mint 1 éve, napról-napra élünk, tele vagyunk adóssággal, pedig semmi luxus nincs, se kábeltv, se internet, se telefon, se autó, fizetünk egy lakáshitelt. Van egy 2 éves kisfiunk. A lakáshitel mellé kaptunk egy hitelkártyát, amit teljesen lemerítettünk, a bank most követelőzik és a villanyunkat is kikapcsolják a jövő héten. Tudom, hogy nem lett volna szabad, de addig tudtunk fizetni mindent, amíg azon a kártyán volt pénz, de már több mint egy éve nincs és decemberig tudtam is törleszteni, de csak a kamatot fizettem 1 évig, amit elköltöttünk, azt nem is. A férjemnek alig van munkája, ő is mindent megtesz, én is folyamatosan állásinterjúkra járok, nincs semmi, ahova felvettek ott átvertek. A munkahelyem csődbe ment, amíg én gyeden voltam, oda sem tudok menni. Már mindent megpróbáltam, eladtam dolgokat, elmentem állásért könyörögni, de senki nem tud segíteni. Teljesen el vagyok keseredve, állandóan veszekszünk. :( Most mégis mit tegyek? Honnan szedek össze 8 nap alatt 400ezer forintot? Miért ver a sors így minket???
2011. ápr. 7. 11:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Már látom a válaszod, bocsánat.
2011. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
76%
Semmilyen áthidaló munkát nem tudtok találni? Legyen az takarítás, raktáros meló, pénztáros, mekis munka... Onnan is lehet keresni jobbat, de legalább valami minimális bevételetek lenne belőle.
2011. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
76%
Vigyázz másik 3 gyerekre és kérj érte pénzt! Havonta 10-15 ezer/fő. Ha már otthon vagy illetve kell lenned, lehet hogy más anya inkább szívesen visszamenne dolgozni, csakhogy nincs kire bízza a gyerekét illetve még nem adhatja bölcsibe és vagy nem tudja (helyhiány miatt). Szerintem nekik is megérne 10-15 ezret havonta. Persze ha úgy működnél mint egy bölcsi: tehát reggel lepasszolják hozzád és meló után délután mennék érte... Végül is fűteni már nem nagyon kell, max a kajával lesznek gondok, de mondhatod azt hogy vigyenek olyan kaját amit a gyerek napközben meg tud enni... több gyereket ne nagyon vállalj és ne nagyon híreszteld a dolgot mert az ÁNTSZ a NAV-val rád szállhat!
2011. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Igen, erre a gyerekvigyázós dologra én is gondoltam, kerestem is ilyen hirdetéseket, de akkor lehet, hogy feladok én egyet, mert semmit nem találtam.

A fiamnak amúgy vesetágulata van és vesereflux, anyukámtól örökölte, de nem műtik még meg sokáig, csak folyamatos kontroll+antibiotikumos kezelés. Minden munkát nézek, nem csak a szakmámban, de eddig nem jött be semmi. Mellékesen megpróbáltam néhány kreatív dolgot készíteni és azt eladni, folyton megy a teszveszen is, de nem nagyon megy.

Valaki említette a hitelkártyát, azért fizettük csak a kamatot, mert az utalás a kártyámra mindig később jött, így felszámolták a sok késedelmit is. Abból rezsit fizettünk és az APEH felé az illetékadó törlesztőjét. Mostmár van a fűtésre támogatásunk, akkor nem volt és nem tudtam télen 40ezret összeszedni csak erre. Bár most a felére se.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, egyébként nem vagyok egy panaszkodós típus, de most kellett ez, hogy ide leírjam, már nem tudtam magamban tartani. Azokat is értem, akik kicsit "ingerültebben, leb@szósan" írtak, de most erre pont nincs szükségem.

2011. ápr. 7. 12:54
 25/29 anonim ***** válasza:
76%
Ki kellene adni a lakást, ha tudtok valakihez költözni átmenetileg, amíg munkád nem lesz. Családok átmeneti szállása? Hátha van még hely.A külföld sem h.lyeség, szakmafüggő, mennyire érdemes próbálkozni. A bunkókkal ne törődj,sok itt a gyerek, akik még azt hiszik, övék a világ. Gondolom, nekik inkább a tanár nénire kellene most figyelniük :D
2011. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
76%

"Kedves" 12:34-es.

Inkább te menj oda, ahova engem küldesz, ha tanácsot nem tudsz adni, csak kioktatod a kérdezőt!

Érdekes, mi kimentünk külföldre, és a 20 évre felvett hitelünket 3(!)év után visszafizettük!


Kérdező!Ne törődj a bunkó kommentekkel, a baj már megvan, visszacsinálni nem lehet, hanem tessék minden szalmaszálba belekapaszkodni, és minden munkát elvállalni!

2011. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
76%
amúgy milyen képzettséged van?
2011. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Vendéglátó-ipari
2011. ápr. 7. 16:27
 29/29 anonim ***** válasza:
76%

akkor gondolom ez középfokú....


Esetleg a nyelvekkel hogy állsz? Angol vagy német, alap vagy közép? Esetleg oktathatnál óvódásokat vagy kisiskolásokat...

2011. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!