Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt most hogyan lehet megoldani?

Ezt most hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy jó a kategória, amibe írok, de erre már kezd rámenni a családunk is. Több mint 1 éve, napról-napra élünk, tele vagyunk adóssággal, pedig semmi luxus nincs, se kábeltv, se internet, se telefon, se autó, fizetünk egy lakáshitelt. Van egy 2 éves kisfiunk. A lakáshitel mellé kaptunk egy hitelkártyát, amit teljesen lemerítettünk, a bank most követelőzik és a villanyunkat is kikapcsolják a jövő héten. Tudom, hogy nem lett volna szabad, de addig tudtunk fizetni mindent, amíg azon a kártyán volt pénz, de már több mint egy éve nincs és decemberig tudtam is törleszteni, de csak a kamatot fizettem 1 évig, amit elköltöttünk, azt nem is. A férjemnek alig van munkája, ő is mindent megtesz, én is folyamatosan állásinterjúkra járok, nincs semmi, ahova felvettek ott átvertek. A munkahelyem csődbe ment, amíg én gyeden voltam, oda sem tudok menni. Már mindent megpróbáltam, eladtam dolgokat, elmentem állásért könyörögni, de senki nem tud segíteni. Teljesen el vagyok keseredve, állandóan veszekszünk. :( Most mégis mit tegyek? Honnan szedek össze 8 nap alatt 400ezer forintot? Miért ver a sors így minket???
2011. ápr. 7. 11:28
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy ostobaság volt, de akkoriban eszembe sem jutott, hogy ilyen helyzetbe kerülünk. Igen jól kerestem, sőt, és a férjemnek is volt munkája bőven. Véletlen gyerek volt, nem is gondoltunk a jövőre, pedig nem vagyunk annyira fiatalok, nem volt félretett pénzünk. Nyilván egész máshogy csinálnám a dolgokat, ha vissza lehetne tekerni az időt.
2011. ápr. 7. 12:16
 12/29 anonim ***** válasza:
76%
ismerek olyat akinek a duplájára nőtt a törlesztése (drága devizahitel),és most honnan netezel?szüleidnél vagy?nlzegesd a munkákat a neten,menj el munkaügyi központba,azzal többre mész ,mint az itteni válaszolgatással...
2011. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
A szüleimnél vagyok, és képzeld állásokat nézek, meg telefonálgatok. Nem az a típus vagyok aki nem akar dolgozni, vagy csak lustálkodik... most vagyok 28 és 16 éves korom óta teljes munkaidőben dolgozom, ez a több mint 2 év kiesés, amiben vagyok, inkább megvisel. Úgy tudom, a munkaügyi központ nem nagyon segít azoknak akik gyesen vannak, vagy igen? Még munkanélkülire se tudok menni, mert gyesen vagyok, sőt még jódarabig azon leszek, a fiam 10 éves koráig.
2011. ápr. 7. 12:30
 14/29 anonim ***** válasza:
74%
És miért leszel addig gyesen?
2011. ápr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Mekkora lakásotok van? Nem lehetne eladni és kisebbet venni érte?

Ez csak egy gondolat...

2011. ápr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Diarmand válasza:
82%

Hogyan? Hogyan, hogyan és hogyan?

Remélem nem harminc alatt vagytok még a férjeddel együtt...

Nem írtad, hogy mióta nincs tv-tek, meg a többit, de tegyük fel, hogy se tv se autó se internet és tényleg semmi, SEMMI a nagybetűs rezsi+kaja+megélhetés trión kívül. Akkor hogyan halmoztatok fel akkora adósságot, amiből képtelenek vagytok kimászni? Ráadásul úgy, hogy _egy éve_ napról napra éltek?

Nem véletlenül van az az íratlan szabály, hogy gyereket csak betonbiztos anyagi háttérrel szabad vállalni. Valahol nagyon elrontottátok (és szerintem nem írtál le mindent.) Nem értem. Semmi luxus, férjed melózott, te meg GYEDen voltál.

A leírtak alapján a következő lehet a helyzet. Van a lakáshitel. Kaptatok mellé egy hitelkártyát ami nem lett volna kötelező használni, de ti mégis megtettétek. Ergo, már önmagában a lakáshitelt sem bírtátok fizetni? -> "Tudom, hogy nem lett volna szabad, de addig tudtunk fizetni mindent, amíg azon a kártyán volt pénz" Vagy hogy van ez? A hitelkártya esetében csak akkor van késedelmi kamat, ha törlesztési határidőig nem fizetik vissza a teljes összeget... lehetne még írni a hitelkártya máködési mechanizmusáról, de ha egy évig csak a kamatot fizetted, akkor nem értem. Hitelkártyánál havi törlesztés is van, amit gondolom nem fizettél így lett a kamat áhh....


Szerintem egész egyszerűen figyelmetlenek és felelőtlenek voltatok. És ennek ez az ára.


Valaki javasolta, hogy menjetek külföldre. Nos, én meg neki javasolnám a melegebb éghajlatot az ótvaros hülyeségeivel együtt.

2011. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Mert tartós beteg, így jár 10 éves koráig, és az emelt családi.

50nm a lakás, de néztem és nem nagyon lehet jó árban eladni, nagyon alacsonyan vannak a lakásárak, de nyilván nem lesz más megoldás, mert előbb utóbb akkor a bank veszi majd el, azt meg nem várjuk meg.

2011. ápr. 7. 12:35
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges forgatókönyv, hogy ne vesszen el a lakás:

Munkát kell keresni, máshonnan nem lesz pénz! Ne add fel a keresést és vállald el, ha lehetőség kínálkozik, még akkor is, ha esetleg nem álmaid munkája lesz!

Ha már lesz munkád és visszafizetitek a közüzemi tartozást akkor lehet tovább lépni:

Kérjetek segítséget, költözzetek rokonokhoz (após&anyós, apa&anya, vagy testvérek), ha lehet, és adjátok ki a lakást, akkor lesz egy kis plusz és egyenesbe tudtok jönni! Kitartás

2011. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Külföldre ne menjetek a bizonytalanba, ez igaz.

Miért kell otthon maradnod fiad 10 éves koráig?

Mi a baj?

2011. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
76%

szerintem egy lakáseladás csak rövidtávon oldja meg a dolgokat. Ebben az esetben meg kéne kockáztatni, bár szerintem csak a bank jár jól...

Eléggé patt helyzet. Az is hiba volt, hogy a hitelkártya kimerítéséig vártatok, azelőtt kellett volna iziben gondolkodni...

Amúgy sok kitartást és minden jót kívánok nektek!

2011. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!