Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt most hogyan lehet megoldani?

Ezt most hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy jó a kategória, amibe írok, de erre már kezd rámenni a családunk is. Több mint 1 éve, napról-napra élünk, tele vagyunk adóssággal, pedig semmi luxus nincs, se kábeltv, se internet, se telefon, se autó, fizetünk egy lakáshitelt. Van egy 2 éves kisfiunk. A lakáshitel mellé kaptunk egy hitelkártyát, amit teljesen lemerítettünk, a bank most követelőzik és a villanyunkat is kikapcsolják a jövő héten. Tudom, hogy nem lett volna szabad, de addig tudtunk fizetni mindent, amíg azon a kártyán volt pénz, de már több mint egy éve nincs és decemberig tudtam is törleszteni, de csak a kamatot fizettem 1 évig, amit elköltöttünk, azt nem is. A férjemnek alig van munkája, ő is mindent megtesz, én is folyamatosan állásinterjúkra járok, nincs semmi, ahova felvettek ott átvertek. A munkahelyem csődbe ment, amíg én gyeden voltam, oda sem tudok menni. Már mindent megpróbáltam, eladtam dolgokat, elmentem állásért könyörögni, de senki nem tud segíteni. Teljesen el vagyok keseredve, állandóan veszekszünk. :( Most mégis mit tegyek? Honnan szedek össze 8 nap alatt 400ezer forintot? Miért ver a sors így minket???
2011. ápr. 7. 11:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
55%
Le leszek pontozva, de addig kell nyújtózni, amíg a takaró ér...adjátok el a lakást.
2011. ápr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Huhhha,hát az biztos hogy elég nagy gáz van nálatok (is). Első kérdésem hogy nincs szülő,nagyszülő aki tudna segíteni (akár anyagiak,akár lakhatásban)?
2011. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

És mi az a 400ezer?A villany?

Sz@r helyzet, és nem akarlak elkeseríteni, de hacsak nem nyersz a lottón, akkor ebből nem is igen tudtok kimászni.Gondolom, a lakás nem is ér már annyit, mint amennyi most a tartozásod a bank felé.Ördögi kör.Munkát kell találnod minden féle képpen, ha nincs más, menjetek ki külföldre.

2011. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Ez addig ok is, hogy eladjuk, de akkor hol fogunk lakni? Nincs hova mennünk és egy albérletet se tudnánk fizetni, akkor ugyanitt lennénk. Meg vagyunk lőve...
2011. ápr. 7. 11:52
 5/29 A kérdező kommentje:
350ezer a hitelkártya és még kb 50 közüzemi, azoknak akik fenyegetőznek.
2011. ápr. 7. 11:53
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

A lakást eladjátok, gondolom milliókat ér. Abból kifizetitek a 400 ezret, olcsó albérletet kerestek, és munkát munkát munkát (amíg nincs, a lakás árából tudtok élni)..nem tudom mennyi a lakáshiteletek, de többeknél úgy megugrottak a részletek, hogy nem sokkal lehet több az albérlet havi költsége.


Jobbat úgysem tudsz.

2011. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs megoldás. Tegyük fel találtok munkát, kettőtök keresetével is hosszú (tíz)évek mire rendbe jöttök anyagilag. valóban el kell adni a lakasát és rokonhoz költözni. :(
2011. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%
A lakás a banké, akkor hogy lesz abból neki pénze???Sehogy.Ha eladja, akkor fedél sem lesz a fejük felett, és még marad is egy csomó adóság...
2011. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Néztem, amit a banknak kéne fizetnünk az meghaladja az összeget, amennyiért a lakást vettük, szóval, ha eladjuk, kb ott leszünk nullán. Emellett van egy másik hitel, anyósom nevén, amit most ő fizet, így kaptunk tőle 6milliót és felvettünk még rá 5 és felet. 40-40 a kettő. Csak azért tartok ettől az eladástól nagyon, mert így elúszik teljesen anyósom pénze, amit így is ő törleszt helyettünk.
2011. ápr. 7. 11:58
 10/29 anonim ***** válasza:
73%

Már ne haragudj, de hitelre vettetek fel hitelt?Hogy lehet ilyen ostobaságot csinálni?

Ebből a kátyúból a büdös életben nem fogtok kikeveredni.

Nem is tudom, mit lehetne tanácsolni, hiszen erre nincsen olyan megoldás, ami mindenkinek jó lenne.

2011. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!