Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed azokról a...

Mi a véleményed azokról a szülőkről akik albérletbe szülik első gyermeküket?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 20:24
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
63%
Engem anyu albérletbe szült, sőt, a húgomat is. Aztán kidolgozta a belét, és most 23 éves koromra nekem saját lakásom van, ami teljesen az enyém. Amiért meg megkapom, hogy a seggem alá lett rakva...
2011. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
84%
Neked szerencséd van. Másnak nem. Nem kell leszólni a másik embert, és elfelejteni, hogy honnan jöttél; ennyi.
2011. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
51%
En 19 evesen kaptam egy lakast anyutol. jo volt kezdesnek.
2011. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
84%
Kedves Kérdező! Te még nem írtad le, mit gondolsz. Nos?
2011. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
79%
Engem Anyu kórházba szült, bele az orvos kezibe. :D
2011. márc. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
88%
Nem ítélkezem senki felett, és igaz, hogy a végtelenségig nem lehet várni, így is 30 évesen szülik a gyerekeket. Mi lenne ha még tovább várnának??
2011. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
47%

ma 20:56


Persze, meg van ahol szemétből épített viskóba szülnek gyereket, és patkányhúson élnek (India egyes részein, nem vicc). Attól hogy létezik olyan, még nem feltétlenül követendő példa. A gyereknek tény hogy anyagi biztonság, és ÉLETTÉR kell. Ha valaki biztos állás, jó kereset mellett szül egy megfelelő méretű albérletbe gyereket: hát tegye. Ha valaki minimálbér mellé szül 1 szobás lyukba gyereket, az egyszerűen önző, és felelőtlen. Lehet nyugodtan lepontozni.

Mindenki a környezetéből indul ki szerintem. Amit én láttam ezzel kapcsolatban, az nem olyan szívmelengető, mint ahogy itt egyesek lefestik. Egyik albérletből mentek a másikba, folyamatos anyagi bizonytalanságban, a gyereknek (aki mostmár felnőtt nő, és úgy mesélte el az emlékeit) soha nem volt egy biztos otthona, ami iszonyatosan frusztráló volt számára. Egyik suliból a másikba, egyik városból a másikba.

Gyerekkel pedig tényleg nem egyszerű albérletet találni, ingatlanos ismerős is megmondta, két kikötés szokott lenni álltalában: ne legyenek khm, "kissebségiek", és ne legyen kisgyerek. És nem hiába, hanem azért, mert az ilyeneket képtelenség kirakni, ha esetleg el akarnád mondjuk adni a SAJÁT lakásodat, vagy mondjuk nem fizetnék rendesen a bérleti díjat. Én se adnám ki a lakásomat kisegyerekesnek. Jöhet a második kör lepontozás:)

2011. márc. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

Amíg biztosítani tudják a fejük fölött a fedelet, van mit enniük, és szeretik egymást, addig gond egy szál sem.

Akik azt írják felelőtlenség, azok biztos jó anyagi helyzetben vannak, de sokan sokan nincsenek így, de ettől nem kellene lemondaniuk a jövőjükről, hogy gyerekük lehessen. Ha otthontalan, az már gáz. Ha 15 éves és még nem hallott védekezési módszerekről és terhes lesz vagy ha hallott, de akkor is direkt lesz terhes, az már a gond. De ez nem az !

Szóval értelmes szerető szülők lehetnek, akik tudnak legalább albérletet biztosítani maguknak !

2011. márc. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi ebben a probléma. Kicsit úgy érzem sokaknak jól esik megszólni másokat.

Mi építkezés előtt állunk. Több megtakarításunk van, ami különböző időpontokban jár le, ezért az építkezést csak pár éven belül tudjuk elkezdeni. Vehetnénk fel hitelt, de akkor inkább kivárjuk amíg bejönnek a pénzeink. Viszont a babával eszünkbe sem volt emiatt várni. Bérelünk egy házat, és bizony ide született a kisfiunk. Mi ezzel a probléma?

Amúgy azért is megszóltak már minket, hogy miért nem maradtunk addig a szüleim házában. Hely volt bőven, az tény, viszont volt surlódás is az együttélés miatt. Mi azt mondtuk, nekünk megéri kifizetni az albérletet a nyugalom és a jó kapcsolat megtartása érdekében. És működik a dolog, mindenkinek jó így.

2011. márc. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
84%

Mindig azt gondoltam, hogy kell állás, saját lakás stb és csak utána lehet szülni, a saját anyukám is ezt tanította.

Mivel azonban majdnem elárvereztek és a férjem is meghalt, így azt gondolom, az élet kiszámíthatatlan.

35 éves korig nem árt gyereket vállalni, ha van lakás, ha nincs.

Az élet hozhatja úgy mint nekem, 5 hónapos volt a lányom, amikor a férjem meghalt. A hitelt életbiztosításból levettem a házról.

Ha várunk még, akkor gyerek sem lenne, meg most már férj sincs.

Sokáig nem értettem hogy miért szülnek albérletbe, de a saját nehézségeim után azt mondom nem jó túl sokat várni, ki tudja, hogy mit hoz az élet, és nem mindig jót.

2011. márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!