Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed azokról a...

Mi a véleményed azokról a szülőkről akik albérletbe szülik első gyermeküket?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 20:24
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
92%
Ha mindenki arra vár, hogy lakása legyen a mai világban, akkor nem fog senki szülni, és nem lesz lehet soha gyereke!
2011. márc. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy magyar mánia, a "saját lakás" a nyugati világ fele bérlakásban él és köszöni jól van.
2011. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
76%
azért gondolják, mert mindig könnyebb ítélkezni, nem értem miért nem szülhetnek albérletbe, ha mindenki arra várna, hogy saját lakása legyen lehet, nem lennének már magyarok..mindenkinek szíve joga mikor, hova ,miért szül gyereket
2011. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
70%

Miért lenne felelőtlenség? Ha egy fiatal párnak nincsenek gazdag szüli,vagy nagyon magas jövedelme,akkor reménye sincs önálló lakáshoz jutni,még nyugdíjas korára sem. Magyarországon ma ők vannak többen!

A gyerekvállalásnak nem a lakás a legfontosabb feltétele!

2011. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
71%

Nehéz kérdés ez... Mert vajon jobb-e az, ha egy pár hitelből vett lakást, és a törlesztőrészletre a gatyájuk/bugyijuk is rámegy? És kihalna az ország, ha csak a lakással rendelkezők szülnének...


Miközben meg én se vállalnám be, mert bizonytalan helyzet nagyon; a főbérlő bármikor kidobhat... S mehetünk házalni pici gyerekkel, kiságyastul, babakocsistul...

2011. márc. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
77%
Mi lenne? Kevés embernek adatik meg a mai világba hogy lakása legyen, ha arra várnánk hogy legyen, valószínűleg már kihaltunk volna. 20-80% szerintem az albisok javára, sajna teszem hozzá.
2011. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
77%
Az öcsém albérletben lakik a barátnőjével, dolgoznak, mégsem kapnak annyi hitelt, hogy házat tudjanak venni.Tehát most 25 éves, akkor várjon még annyit hátha kap hitelt talán 5 év múlva, meg még várjon 15 évet, hogy legyen családja?Hány éves is lesz?45?És az élettársa?ugyan ennyi!akkor mikor is szüljön gyereket majd?50 évesen?????
2011. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
89%

No igen, majd szülhetnék 40 évesen, mire összejön a lakás, mert nagyon felelősségteljes lennék...

Már van kettő, albérletben, sőt, amikor az első született, akkor még anyukámnál laktunk.

Nem a legjobb, az biztos, de legalább fiatal anyuka vagyok, ha mennek oviba és visszamegyek én is dolgozni, már lehet komolyabban félrerakni, de abból sem lesz ház, vagy lakás. Majd kölcsönnel, ha már lesz mihez felvenni azt. Egyelőre ez van. Sehonnan nem várható semmi, szülőktől támogatást nem tudunk kapni. Ennek ellenére boldognak érezzük magunkat. A gyerekek még nem tudják, hogy nekünk "rosszabb", mint sokaknak, de igyekszem úgy nevelni őket, hogy ne higgyék, hogy a pénz az boldogság.

2011. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

20.33!

Abban igazad van, hogy a bérleti díj kb. annyi, mint a hiteltörlesztő, de ahhoz, hogy azt a hitelt megkapd, a vételi ár 30-50 (változó, nem tudom pontosan) százalékát le kell tenned önerőként. Tehát egy 10 milliós panellakásért 3-5 millát fel kell mutatnod, vagy rávenni valamelyik szülődet, hogy a bank az ő házát is megterhelhesse jelzáloggal.

Az első lehetőséggel kevés fiatal tud élni, a második meg több szempontból problémás.

2011. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
80%
Engem majdnem elárvereztek, hatalmas kínok között fizettem vissza végül az egész összeget!!! Így azóta már azt gondolom, hogy én és sokan mások a "saját" lakásukkal vagyunk felelőtlenek és a hitelmentes bérletbe szülő nők a megfontoltak!
2011. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!