Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed azokról a...

Mi a véleményed azokról a szülőkről akik albérletbe szülik első gyermeküket?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 20:24
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim válasza:
81%
Nekem az a véleményem, hogy sajnos a magyarok röghöz kötöttek, ragaszkodnak a "tulajdonukhoz". Ami a legtöbb embernek mi is? A 25 évig tartó hitel. Én azt sokkal nagyobb felelőtlenségnek tartom a mai világban. A mostani hitel helyzetben egy átlag albérlet kevesebbe kerül, mint a lakáshitel. Ráadásul ha az albérletet nem tudja fizetni az ember, akkor még mindig esetleg tud lejebb adni az igényeiből és olcsóbbat keresni. Lakáshitelnél mi van? Jobb esetben baromi nagy ráfizetéssel el tudja adni és kezdheti nulláról, vagy elárverezik a feje felől. Hát szerintem ez a felelőtlenség.
2011. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
50%

Semmi gond nincs ezzel ha van elég pénzük!


Valszeg én sosem fogok saját házat venni, amíg lesznek albérletek, és eleget keresek, mert minek ölném a pénzemet egy ingatlanba ami az értékéből úgy veszít ahogy a politikai széljárás változik, meg egyébként is költeni kell rá meg renoválni adózni utána, meg aggódni mikor milyen adóval terhelik.


Ha pénz van, nincs gond.

2011. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
71%
hej, pont az, h nehéz gyerekkel bérlőt kirakni. nagyon durva helyzet kell ahhoz. én nem örököltem a nagyszülőktől lakást, mert szüleim is csak úgy tudtak anno házat venni, hogy a nagyszülőkét eladták. Elmentünk szakemberhez a férjemmel, és az kiszámolta, hogy nekünk TILOS hitelt felvenni. Havi 100 ezret tudunk félrerakni, jelenleg albiban élünk. ha lenne gyerek, és hitelre vennénk egy házat, akkor a gyerekre elmenne a mostani albi bérleti díj minimum, és pont annyink lenne, hogy egy alap önerővel (25%) felvett hitel részleteit fizetni tudnánk. ha valamiért emelkedne a törlesztő részlet, akkor bedőlne a hitelünk. PEDIG HAVI 100 EZER PLUSSZUNK VAN JELENLEG!
2011. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
78%

20:41 folyt


Akkor ne is vállaljak gyereket csak azér, mert nem havi 200 ezret tudunk félrerakni és nem örököltünk a nagyszülőktől? vagy ne szüljek egyáltalán? mire anyáméktól házat öröklök (istenadja, hogy ez minél később következzék be), addigra már 40 felett leszek remélem (33N), és akkor már azért nem merném bevállalni.


A mai emberek többsége nem örököl lakást és nem keres úgy, hogy havi 200 ezret félrerakjon, mi a havi 100 ezrünkkel már jók vagyunk.


Tehát a gyerek a felső tízezer luxusa lett szerintetek?

2011. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
36%

Ha valaki nem keres annyit hogy egy ház hitelt kifizessen, akkor hogy akar gyereket? És most nem 100e-es házhitelre gondolok, beszéljünk mondjuk egy 40e-esről... Albi is kerül majdnem annyiba, vagy még többe is nem???

Ha meg nem keres annyit, hogy egyáltalán hitelt kaphasson mondjuk egy 4-5 milliós házra, akkor szintén megkérdőjelezném, hogy jó-e ha gyereket szeretnének...

Itt igazából nem is az albérleten van a hangsúly, hanem a pénzen... ha valakinek pont annyi pénze van hogy kifizesse az albérletet meg ellássa magát, az ne akarjon gyereket.

2011. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
34%
Egyébként meg ha ennyire sajátház függő valaki akkor vegyen egy telket vidéken párszázezerért, aztán dobjon rá egy faházat vagy valami könnyűszerkezetes viskót és max 2-3 millióból ott a saját, és ezt össze lehet hozni a mai gyalázatos fizetések mellett is 4-5 év alatt önerőből.
2011. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
70%

nem hiszem, hogy többségük olyan nagy boldogan szüli albiba a gyereket. szerintem ha tehetné menne saját lakásba.


nos, nem nézem le, hanem inkább sajnálom őket egy kicsit, h bizonytalan az életük.


a másik meg az, hogy nehéz őket kitenni az albérletből, de sokan nem is szívesen vesznek fel bérlőnek kisgyerekeseket.


én pl képtelen lennék albérletbe szülni...

2011. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
49%

ma 20:46


Tévedsz mert vidéken vannak már 20- 40 ért albik rezsivel feketén de városokban is akad feketén 60 ért rezsivel együtt.

2011. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
64%
én például nem szeretnék saját lakást, mivel ha albérletben lakom, akkor oda megyek dolgozni, ahol a munka van és nem vagyok röghöz kötve. aki albérletben szül az nem felelőtlen szerintem.
2011. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
89%

ma 20:47


Egyáltalán nem bizonytalan, ha van 200-300 ezer megtakarítás külön erre a célra biztosítéknak, mert abból bármikor odébb lehet állni bárhova.

2011. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!