Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos és sürgős. Az albérlőm...

Fontos és sürgős. Az albérlőm nem hajlandó kiköltözni, emiatt mindent elveszíthetek. Megteheti?

Figyelt kérdés

Eladtuk a lakást még decemberben és annak-rendje módja szerint felmondtunk az albérlőknek három hónapja. Ennyi idejük volt új helyet találni. Március elsején át kell adnom a kulcsot az új tulajdonosnak, de a bérlő -aki még tegnap is esküdözött, hogy ma jönnek a költöztetők és elmennek- ma reggel közölte, hogy nem hajlandó kiköltözni. Télvíz idején védettséget élveznek, nem lehet őket kitenni az utcára...

Ha holnap nem lesz üres a lakás és a tulajdonos, aki már kifizette (és amely pénzből én visszafizettem a banki hitelt, tehát már nincs meg a teljes összeg) nem fogja átvenni tőlem és visszaköveteli a pénzt, mit csinálok?????


Hogy lehet azonnal DE TÉNYLEG MÉG A MAI NAPON kitenni ezeket a szemétládákat a lakásból? Keressek valahol verőembereket? Vagy mit tudok csinálni? A rendőr és a jog tényleg mellettük áll.


Három hónapnyi időt kaptak és esküdtek, hogy mára kiköltöznek....hogy lehetek én ilyen ökör....


Pedig papír is van a felmondásról és a kiköltözési határidőről, de állítólag, mivel birtokon belül vannak, nem lehet erőszakkal kitenni.


Ez létezik?

Segítsetek légyszíves...


2011. febr. 28. 12:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
88%
hát akkor meg rájuk kell törni az ajtót, hát mit képzelnek magukról? Kuksolnak bent, mint valami patkányok, hátha megússzák.
2011. febr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
93%

a jogász le akar huzni.

sos ma jelentsétek be az egyik családtagot oda és az hivja ki a zsarukat hogy kizárták.

a rendörséget be kell engedniük kérnek lakcimkártyát is aki be van jelentve az marad!!! ezt is megcsináltuk már

2011. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
90%
jah és hivhatsz lakatost az bármilyen zárat le tud cserélni vagy rátörni az ajtót valakivel. irtam nekünk volt olyan hogy lecserélte a zárat az egyik albérlö. lakatost hivtunk a rendör mellett. és beadtuk azt hogy ugy költöztek vissza miután már ki lett üritve a lakás
2011. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
86%

Majdnem hogy ebben a cipőben vagyunk mi is,csak az nem lakás,hanem üzlet.Sajnos a törvény ezeket a szemeteket védi,és kiüritési pert kell inditani,hogy kitudd onnan rakni.

Ahogy olvasom nálad sürgös lenne a kilakoltatás.Én a helyedben,az új tulajdonossal,és még egy páran pl.tanukkal lecserélném a zárat.Az új tulajdonossal ő semmilyen szerződést nem kötött,az új tulajdonos nem is ismeri.Szerintem az új tulajnak jogában áll betörni a saját lakásának az ajtaját,ha azt észlelei,hogy idegenek tartozkodnak bent.Hivják ki a rendörséget,egész nyugodtan az albérlők,az új tulajdonos nekik semmit sem adott ki.Kikell őket penderiteni onnan,ha kell erőszakkal.Ne várjatok kiüritési engedélyekre,mert az hónapokat vehet igénybe,vagy még többet is.

2011. febr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 A kérdező kommentje:

Igen legszívesebben ezt tenném (azaz megkérnék megtermett legényeket erre), de félek a következményektől. 2 hónapos kisbabám van, egyetlen napra sem akarok börtönbe kerülni...


Ezért is nem tudtam kellően odafigyelni arra, hogy mi készül, mással voltam elfoglalva és csak most eszméltem.


Az új tulajdonosok megtehetik (és igazuk is lenne), hogy nem írják alá az átvételit holnap és ezzel meghiúsul az adás-vétel...ezután visszakövetelhetik a vételárat rajtam, akár kamatostul is (pedig épp csak a fele maradt meg a hitelelőtörlesztés után)...

2011. febr. 28. 12:49
 36/62 A kérdező kommentje:

12:47

Ehhez pléhpofa kell, ami nekem sajnos nincs. Nem tudnám úgy előadni a rendőrnek, hogy ne legyen nyilvánvaló, hogy hazudok

2011. febr. 28. 12:50
 37/62 A kérdező kommentje:

12:44

Nekem ez az állandó lakcímem (ideiglenesen a nagyszülőknél vagyunk). Jó ötletnek tűnik. köszönöm

2011. febr. 28. 12:52
 38/62 anonim ***** válasza:
86%
Menjetek be a lakásba akkor, amikor nincsenek otthon, és pakoljátok ki a cuccaikat bárhova, aztán zárcsere. Ha már egyszer kikerültek, nem lesz semmi jogalapjuk arra, hogy visszamenjenek.
2011. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
88%

39%-os 12:31-nek: de, mi is adunk ki lakást, Bp.-en és bizony, egy telefonomba került, hogy kijöjjenek a rendőrök, amikor az albérlő lecserélte a zárat, nem engedett be minket és a bérleti díjat sem fizette meg időben. Két termetes egyenruhás jött ki fél órán belül és filmbe illő módon bedörömböltek az ajtón, hogy "rendőrség, azonnal nyissák ki!" :=). A majmok kinyitották, a rendőrökkel bementünk, igazoltatták őket, jegyzőkönyvbe vették, hogy mi történt és - miután ott helyben megkérdeztek minket, hogy mit szeretnénk -felszólították őket, hogy másnapra hagyják el a lakást. Így is lett. Igaz, a rezsit és az elmaradt bérleti díjat bebuktuk, de legalább a tetvek távoztak. Mellesleg, az igazoltatásnál derült ki, hogy meghamisították a lakcím bejelentő lapot (ebből azóta okirathamisításért büntetőeljárás is indult ellenük). Ja, és az egyikük a Duna tv-nél elég szép pozícióban dolgozik :=).


Szóval, kedves Kérdező, nyugodtan megpróbálkozhatsz a rendőrséggel, hátha nálatok is segítőkészek. A legtöbb ember megijed a "karhatalomtól" és elbizonytalanodik a jogait illetően, nem hiszem, hogy a te bérlőid is vissza mernének szájalni a rendőröknek. Sok sikert!

2011. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
90%
Figyu, ha kipakoltatod a cuccaikat az utcára, zárcsere, és ők netán rendőrt hívnak, akkor mi van? Semmi. A rendőr nem fogja visszahurcolni a szekrénysort a te (pontosabban az új tulaj!!) lakásába. Ha meg beperelnek, azt bukják, mivel jogszerűen felmondtad a szerződést.
2011. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!