Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek, ha 14 hónapja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha 14 hónapja válópert kezdeményezett "feleségemmel" mai napig egy fedél alatt élek, és ő nem hajlandó sem kiköltözni, sem a rezsi és a fenntartási költségekhez hozzájárulni?

Figyelt kérdés
Az ingatlan saját tulajdonom, amiben neki kb. 25%-os tulajdonrésze van. Ő is rendelkezik saját különvagyonú, berendezett ingatlannal. A nem fizetés mellett szándékosan pocsékolja az összes energiát, azaz a pénztárcámat. „Feleségem” őket maga előtt tartva röhög a képembe, s a válás folyamatát a könnyű élet miatt hátráltatja. Milyen jogi lehetőségem van arra, hogy a bíróság az ő különvagyonát határozza meg számára, mint kizárólagos lakáshasználatot? Talán a válás folyamata is felgyorsulhatna, mert így neki is érdeke lenne hogy mielőbb pénzéhez jusson. A közművek elzárását a velünk együtt élő két gyermek miatt nem tehetem meg.
2010. szept. 1. 20:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A költségek fele őt terheli.
2010. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg köteles lenne fizetni kérdezd meg az ügyvéded hogy utalag vissza lehet e vele ezt fizetetni.

Amúgy mond le a tv-t, internetet, telefot nem szép de ezzek nem létfontoságú dolgok. Amúgy mindenkép mond el az ügyvédednek hogy van saját lakása ő majd kisütt valamit.

2010. szept. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Hát, én sem hagynám annyiban. Fizesse csak ki a felét, mindenképp ügyvéd. Borzalmas az ilyen élősködés.
2010. szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgy emlékszem, egy ismerősöm hasonló helyzetben volt, és keresetet kell benyújtani a közös költségek nem fizetése miatt, bizonyos ideig visszamenőleg is kifizettetjető ez vele.

Beszéld meg ügyvéddel, és amúgy ingyenes jogi tanácsadás is van megyeszékhelyeken.

2010. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az rendben, hogy visszamenőlegesen kipréselem belőle a ráeső részt. Én arra keresem a választ hogy milyen jogi úton lehetne őt a saját különvagyonú ingatlanába bírósági határozattal átrakatni. A pofátlan betartásai rengeteg feszültséget gerjesztenek. Az, hogy egy nagyobb méretű családi házban rendszeresen 6-7-8 helyiségben égeti egyedül a villanyt a TV és egyebek mellett, ha szóváteszem, a nemfizetés miatt mondjuk a gázt példát statuálva lezárom, akkor repülnek a tányérok, berendezési tárgyak. Hál' Istennek ezekről vannak videóim. Azt mondják a türelem rózsát terem, de én még csak a tüskéivel találkoztam ... Az első ügyvédem már felmondta a szolgálatot, most újabb van, okoskodunk, de talán több szem többet lát alapon valakinek lesz egy jó ötlete.
2010. szept. 2. 09:02
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nélunk nagyon hasonló a helyzet. A közös lakás 30%-ban az övé, 70%-ban az enyém. Kifizetném, de nem fogadja el az ajánlatomat, irreálisan magas összeget követel. Ő kifizetni engem nem akar. A pazarlása eszméletlen szintekre rúg, nyitva hagyja a melegvízcsapot, bedugva hagyja a vasalót, bekapcsolva hagyja az összes tévét, villanyt, naponta kétszer mos, a villanytűzhely állandóan megy, stb. 50.000 forintos villanyszámlát csinál havonta. Ha viszont nem fizetem ki, lekapcsolják a villanyt és akkor leáll a gázfűtés is és elfagyhat a lakás, amiből óriási károm lenne, de ezt ő nagyon jól tudja, ezért meri megtenni. Amúgy pedig eszméletlenül rendetlen. A válóper persze húzódik, mert semmiben nem hajlandó megegyezni és össze-vissza hazudozik.

Ha van ötlet, hogy az ilyen pazarlásnak milyen módon lehet véget vetni, annak én is örülnék.

2010. szept. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Részvétem, én is ajánlottam neki 8 milliót, de neki 12 kell, mert igényeit csak ennyivel tudja kielégíteni, a trehányság, alváskor szándékos zajkeltés, stb. itt is mindennapos, s hogy fokozom, APEH feljelentés, eldugott diktafonos provokálás, különféle zaklatások, s kétszer küldte rám a rendőrséget könnyű testi sértés címén, a második 72 órás eltiltás címén … őt hülyének nézve, és tőlem elnézést kérve mentek el, majd magánvádas feljelentést tett, így a gyereket is becitáltatták a rendőrségre kihallgatásra (szörnyű), most a bíróságon folytatjuk ősztől külön ebben is. Szerencsére vannak videóim és néhány általa leírt fenyegető levél, miként fog kicsinálni, így állok elébe az újabb cirkusznak, és utólagosan kiderült, hogy az egyik esetben eltörte egy kürtöskalácssütő-fával a kulcscsontomat és leszakadt egy ínszalagom is. De hát szerinte én bántom … csak minden bizonyíték ellene szól … az új pasija telefonon rendszeresen hívogatott egy-egy nagy éjszakai hempergés után, azaz zaklatott, kérkedett sms-ben, hogy : „Én vagyok aki kifesti a spááájzot!” … jöhet a tapsvihar, szóval van gondom épp elég …

Most ősszel megpróbálom a bíróság által kikényszeríteni az ő különvagyonú ingatlanát kijelöltetni számára, mint kizárólagos lakhelyet.

2010. szept. 2. 11:11
 8/17 anonim ***** válasza:

Írtam privit. Érdemes lenne beszélnünk.

Az alváskor szándékos zajkeltés, diktafonos provokálás, zaklatások, rendszeres rendőrségi kihívások, feltört e-mail fiókok, távoltartás, feljelentések, stb. már nálam is megvoltak.

Hangfelvételeim nekem is vannak, ezekkel bizonyítani tudom, hogy hazudott. Szerencsére amikor utoljára felpofozott, én hívtam ki a rendőrséget, mert a gyerekek előtt tette, és az kiskorú veszélyeztetése, de előtte rendszeresen azzal jelentett fel, hogy bántom, pedig soha nem vertem meg, pedig megérdemelné. Vett 5000 forintért látlelet, stb. Azóta van ez az egész, mióta nem bírtam anyagilag a túlköltekezését. Ídőközben kiderült az is, hogy másfél éve csalt is.

De az egyik barátom is hasonló cipőben járt, úgy látszik egyre több az ilyen nő. Csak az a gond, hogy ennek a betegségnek az a tünete, hogy a saját tetteit másra vetíti ki, és ezt el is hiszi, így aztán hitelesen tudja eljátszani a megvert nő szerepét. Félelmetes.

Nagyon sajnállak, mert tudom milyen egy ilyen nő mellett élni.

2010. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha ekkora probléma vele élned, miért nem mész el albérletbe TE, egyedül nagyon olcsón találhatsz magadnak lakrészt, nem kell idegbeteggé válnod míg a válás folyamata tart. Hagyd magára pár hónapig a számláival együtt!!! Akkor is ha sajnálod a nehezen megszerzett és berendezett lakásodat ha nem! Miért hagyod magad kiszolgáltatott helyzetben?
2010. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát ez elképesztő!! Hogy milyen mocskos emberek vannak!!

Én kifizetném, aztán gyorsan lecserélném a zárat.Tényleg? Miért nem cseréled le a zárat?

Fizettesd is ki vele az egészet visszamenőleg! Micsoda pi...a az ilyen? Mit képzel magáról?Csak egyszer kerüljön az utcára, utána sírva menne hozzád.

2010. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!