Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » ELmagyaráznátok, hogy működnek...

ELmagyaráznátok, hogy működnek a számlák intézése? Esetleg panelházban az ügyintézés mint víz, gáz, fűtés, tv? MIlyen az a rezsi és közösköltség?

Figyelt kérdés

Hogy nézik a fogyasztást s kb mennyi az alap, vagy milyen időközönként küldik a számlát vagy mit nézel s hogy értelmezed a vilanyleolvasást, ilyenek? nem értek hozzájuk, anyu meg mindig mindent elintéz egy hessintéssel, de szeretnék világosan látni, hogy ha egyszer elköltözök, ne tök hülyén áljak ott a csekkekel amiken lehet több pénzt kérnek mint kéne stb.

Azért ide írom mert itt sok segítő válasz szokott lenni.

Teljesen butának érzem magam ezekben a mindennapi problémákban amiket ajnos nem tanítanak a suliban pedig jó lenne. vagy még a bankszámla nyitás, kezelés, hitelek, brutto/netto ezek amik hasznosak de nemértek hozzájuk.

köszi


2011. jan. 29. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
erre énis kíváncsi vagyok.. :DD
2011. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Én panelházban lakom. Nálunk van egy közösköltség, ami magába foglalja a fütés átalányát (nem fizetek többet télen), a közös költséget, és a vizet, ami nekem 2köbméter hideg és meleg.


A kuka havonta jön, a gáz kéthavonta.

A villanyt havonta olvasom, és mindig felírom, akárcsak a vizet(azt is havonta), mivel félévente van ellenörzés, és jó látni, h nem lépem-e túl (ha ügyes voltam, kapok még vissza pénzt, ha nem akkor én fizetek még rá :) )


Nálam csak ez van :)

2011. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Egy panelházban a rezsi a következőkből áll össze:

Közösköltség: ezt havonta kell fizetni, és a társasház közgyülése határozza meg az összegét (m2 arányában)

Villany: szintén havonta fizetendő, általában átalány dijat számitanak fel, ennek a számláját küldik havonta, majd 1 évben egyszer leolvassák az órát, és végszámlában megküldik a különbözetet. Ha többet fizették azt visszafizetik.

Gáz: ha van gázóra akkor annak fogyasztása alapján, de szintén éves elszámolással mint az áramot. Ha nincs óra akkor havonta azonos összeget (1000-2000 Ft)

Viz-csatornadij: Ha van mellékvizóra akkor annak a fogyasztása alapján kell két havonta fizetni. Egyik hónapban leolvassák, másikban jön a számla. Ha nincs mellékmérő, akkor ezt a közösköltségben állapitják meg. Ennyivel magasabb lesz a közösköltség.

Vannak még kábeltévé, internet számlák. Ezeket is havonta kell fizetni, küldik a csekket.

Hirtelen ennyi jutott eszembe

2011. jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Előző vagyok: Kifelejtettem a fütést. Ez két módon lehetséges vagy közvetlenül a szolgáltató számlázza havonta, vagy mint az előző irta a közösköltséggel együtt kell fizetni.

Előzőnél furcsa, hogy a szemétdijat azt szinte mindig a közösköltségből fizeti a társasház.

2011. jan. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Bruttó az áfával emelet rész a Nettó ami neked megmarad.


Panelházban a költségek

Közös költéség. benne van a szemétdíj a lépcsőház takarítás, a lépcsőház világítás, ha lift van akkor az is.

Ez sok mindentől függ de kb 4000-10000 között van.


Villanydíj. Van a lakásnak egy külön órája és a fogyasztás után fizetsz mindent. Minél többet fogyasztasz annál többet fizetsz. átlag kb 5000-10000 között van.


Vízdíj. ugyan az mint a villanynál van a lakásban vízóra és fogyasztás után fizetsz ebben benne van a csatornadíj is.


Tv internet. Egyedi kérés csomagtól függően.


Fűtés. Van alapdíj amit télen nyáron fizetsz. Fűtés szezonban erre jön rá a fűtés, ha van mérőóra akkor egy kcisit tudsz spórolni vele. A meleg víz felfűtési díja is ebben van benne.


Kb ennyi...

2011. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Én vagyok a második hozzászóló!


Nem tudom, nekünk nincs a közösköltségben villany. Meg a kuka is külön van, ami a gázzal együtt jön. Nekem csak a víz és a fütés van benne :)

2011. jan. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm:)még felmerült pár kérdés ehez:

mennyi víz szokott fogyni nálatok?

kb mennyi az alapdíja a fűtésnek amit télen-nyáron fizetsz?

a szemetet akinél nincs benne a közösben az hogy néz ki az elinézése?

2011. jan. 29. 21:48
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Általában 4 m3 vizet fogyasztok.Számlázás 2 havonta van.

2.A fűtés sajnos nálunk nem megoldható átalányban,így alap összeget nem tudok mondani.Télen mindig több,nyáron pedig kevesebb,értelem szerűen.Most szereltek fel idén fűtésmérőórát,így kicsit reálisabb lesz,hogy pontosan mennyit is fogyasztok.

3.A szemét szállítási díj is csekken jön nekem, 2 havonta.


A közösköltséget a lakás négyzetmétere alapján állapítják meg.Nekem nincs benne semmi más,csak a lépcsőháztakarítás,a lépcsőház villanya, a lift karbantartás és a közös képviselő tiszteletdíjának egy része.

Minden más: víz,villany,fűtés,szemét,internet külön érkezik, csekk formájában. :/


A banki kérdésedre a válasz: Bemész a bankba,a legtöbb helyen sorszámot kell kérni egy "gépből".Itt megvannak a kategóriák,hogy milyen ügyben jöttél,ahhoz tartozó gombot kell megnyomni és kiadja a sorszámodat.Aztán odamész az ablakhoz és mindent elmond neked részletesen az ügyintéző.Irataid mindig legyenek nálad.

Postán ugyanez a helyzet,ott is így kell csinálni és ott is mindent elmondanak.


Nem ártana a középiskolában,legalább egy félévig tanítani ezeket a dolgokat.A lexikális tudással sincs bajom,de az életben való eligazodás sem könnyű.Ezt is meg kell tanulni és szomorú,hogy úgy adnak érettségit,hogy valaki ezekkel a dolgokkal nincs tisztában.Nem a gyerek hibája!!!!

2011. jan. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!