Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek, ha 14 hónapja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha 14 hónapja válópert kezdeményezett "feleségemmel" mai napig egy fedél alatt élek, és ő nem hajlandó sem kiköltözni, sem a rezsi és a fenntartási költségekhez hozzájárulni?

Figyelt kérdés
Az ingatlan saját tulajdonom, amiben neki kb. 25%-os tulajdonrésze van. Ő is rendelkezik saját különvagyonú, berendezett ingatlannal. A nem fizetés mellett szándékosan pocsékolja az összes energiát, azaz a pénztárcámat. „Feleségem” őket maga előtt tartva röhög a képembe, s a válás folyamatát a könnyű élet miatt hátráltatja. Milyen jogi lehetőségem van arra, hogy a bíróság az ő különvagyonát határozza meg számára, mint kizárólagos lakáshasználatot? Talán a válás folyamata is felgyorsulhatna, mert így neki is érdeke lenne hogy mielőbb pénzéhez jusson. A közművek elzárását a velünk együtt élő két gyermek miatt nem tehetem meg.
2010. szept. 1. 20:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
Ezt megérdemelné, de sajnos törvényesen nem lehet, mert még ő faragna rá. De látom van sorstársam bőven. A mai nők már csak ilyenek. Nagyon rossz irányban változott a világ, ez a túlzott feminizmus, meg egyenlősdi oda vezetett, hogy többet megengedhetnek maguknak, mint a férfiak, és ehhez még a jog is asszisztál nekik.
2010. szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nanana... csak halkan jegyzem meg, ne általánosítsunk, és ne szítsunk felesleges vitát, amik ezen az oldalon bekövetkezni szoktak.

Nem nemtől, inkább jellemtől függ, hogy ki milyen.

Az ismerősöm, akiről írtam az első oldalon, pont egy nő, aki a férjével van így.

(Egyébként sajnos évtizedek óta, és mivel szívesen segítenék neki, ha tudok, megkérem a kérdés íróját, ha sikerül megoldani, ennél a kérdésnél jelezze, és meg fogom keresni ezügyben, ha megosztaná velem, milyen jogi módon sikerült "kiköltöztetni".)

Előre is köszönöm a Kérdező jelentkezését, és az érintetteknek legmegfelelőbb megoldást kívánom!

szept.1/ 21.05

(egy nő)

2010. szept. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
El kéne költöznöd ha a lakás a sajátod és neki is van nem kap lakáshasználati jogot a te lakásodba még a gyerekere hivatkozva sem. A gyerekeknek és neked is jobb ha nem éltek háborus övezetben, és a nejed is gyorsabban költözik ha egyedül kell fenntartani a házat.
2010. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Tébben írták, hogy költözz ki - szerintem ennek lehetséges következményeit előtte beszéld meg az ügyvédeddel. Mert anyagilag jónak tűnik rövid távon, ám valami olyasmiről is hallottam (igaz, albérlők kapcsán), hogyha valaki 5 évig átengedi az ingatlant másnak, akkor ezzel több jogot kap a másik(?), vagy ezután nem lehet csak úgy kitenni(?)... Nem tudom pontosan, csak "rémlik" valami, hogy légy óvatos, ennek jérj előtte utána!

szept.1./ 21.05

2010. szept. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

*többen... járj...

bocs az elírásokért!

2010. szept. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

No, látom nem vagyok egyedül ezzel gordiuszi csomóval.

Kezdeném a hölggyel, igaza van, mert jellemtől függ az ilyen viselkedésmód, tehát nem teljesen a nemiség kérdése. A válás óta meglévő barátnőmnél (nem miatta válunk, ő csak okozata a válásnak és nem oka) a férj volt az élősködő, a más vagyonát is magának akaró. Bár-bár, talán a nők a hatóságok felé helyzetet jobban ki bírják használni (és élnek is vele!), mert ki gondolna arra, hogy egy ártatlan kinézetű „gyenge” nő agresszív állattá tud változni, Nekem sem hittek barátaim, még nem kezdtem el videózni.

Kiköltözés, albérlet? Nem jó megoldás, mert kisvállalkozásom az ingatlanon (családi ház) van, tehát minden nap haza kellene járnom. Ennek okán sem tehetem meg, hogy nem fizetem ki a közműveket, mert akkor a vállalkozás is leáll. No meg a két gyerekkel is mi lesz? Telefon, internet, tv? Mindenkinek mobilja van, a többivel a gyerekeket is sújtanám. Szóval naccsága pajzsként szépen maga előtt tolja a két gyereket.

Tavasszal kavart két rendőrségi ügyet, a második 72 órás eltiltásnak indult. Mindkettő kísérlete elbukott, de a rendőrség kénytelen volt mindkét gyereket becitálni meghallgatásra (szörnyű, hogy saját gyerekeinket sem kímélve törtet egy önös cél felé). Aztán kénytelen volt magánindítványos feljelentést tenni, amit a hatóság átpasszolt a bíróságnak. Az első után már volt egy békítő tárgyalásunk, de én a feljelentett (a verekedős állat) kértem, az ügy folytatását, amin ő kiakadt, látta vesztét, és az ügyvédjével gyorsan megkreálták a második feljelentést (72 órás eltiltás). Persze már az ügyvédje (nő) is feljelentett, ha meghalna, stb. akkor én vagyok az első számú felelős!!! Szerencsére vannak videóim, amikor a berendezési tárgyaink UFO-vá válnak, saját nekem írt levelei amin beígéri, hogy kicsinál, és a feljelentései is sántítanak. Aztán nyár elején kért a bíróságtól egy soron kívüli lakásmegosztást, amiben az én eltávolításom is szerepelt mint lehetőség. A válaszom után azonnal elutasították.

Aztán a válást úgy kezdte, hogy még jóval előtte szépen ellopkodott egy csomó házasság előtti magánokiratomat, banki kölcsönös és egyéb szerződéseimet, melyekkel könnyen tudtam volna igazolni különvagyonom folyamatait. Ezeket a tolvajlásokat a válás beadása után vettem észre, hisz ki nézegeti a 25 évvel ezelőtti dossziéit?

Aztán volt Apeh-os feljelentés, mi hiba nélkül lezajlott, szóban fenyegetett, hogy akkor majd jön a vagyonosodási vizsgálat, meg a fekete munka.

Fadoronggal, parfissal támadt rám, aztán a kiskorú lányunk előtt egy 20 cm-es pengéjű késsel rohant rám, mert kérdőre vontam és elzártam a gázt. Csak a gyerek miatt nem hívtam ki a rendőrséget.

A két gyereket állandóan ellenem hangolta, de most nyáron fordult a kocka, mert lebukott egy-két alkalommal, a barátnőmet megtalálta iwiw-en, neki írogatott ocsmány leveleket, aztán most összeállt egy pesti, családos roma pasival. Többen mondják, hogy talán lakásmaffia is lehet a háttérben. A pasija rendszeresen éjjel, bármikor telefonon zaklatott, nem vettem fel, aztán jöttek kérkedő sms-ek. „Én vagyok, aki kifesti a spááájzot!” volt az indítás … Aztán megtaláltam rá a hathatós megoldást, azóta csend van a telefonban.

Na még egy érdekesség, a válás beadása után hívták fel a figyelmemet, hogy naccsága másfél évvel az általa kezdeményezett válás előtt, már társkereső oldalon nyalatta a lelkivilágát.

Szóval ilyen békésen éldegélünk mi, s emiatt keresem a megoldást, mert az, hogy ha nem jó velem, akkor menjen, de ne használjon, mint pénztárcát.

Mindenki éljen a különvagyonában, a közös vagyont, pedig ha mi nem tudunk megegyezni, akkor mondja ki a bíróság! Amúgy tavasszal 8 milliót ajánlottam neki, de ez kevés, szerinte 12 életem szabadságának a megváltása!

2010. szept. 5. 13:48
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi történt veletek azóta????
2015. jan. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!