Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos és sürgős. Az albérlőm...

Fontos és sürgős. Az albérlőm nem hajlandó kiköltözni, emiatt mindent elveszíthetek. Megteheti?

Figyelt kérdés

Eladtuk a lakást még decemberben és annak-rendje módja szerint felmondtunk az albérlőknek három hónapja. Ennyi idejük volt új helyet találni. Március elsején át kell adnom a kulcsot az új tulajdonosnak, de a bérlő -aki még tegnap is esküdözött, hogy ma jönnek a költöztetők és elmennek- ma reggel közölte, hogy nem hajlandó kiköltözni. Télvíz idején védettséget élveznek, nem lehet őket kitenni az utcára...

Ha holnap nem lesz üres a lakás és a tulajdonos, aki már kifizette (és amely pénzből én visszafizettem a banki hitelt, tehát már nincs meg a teljes összeg) nem fogja átvenni tőlem és visszaköveteli a pénzt, mit csinálok?????


Hogy lehet azonnal DE TÉNYLEG MÉG A MAI NAPON kitenni ezeket a szemétládákat a lakásból? Keressek valahol verőembereket? Vagy mit tudok csinálni? A rendőr és a jog tényleg mellettük áll.


Három hónapnyi időt kaptak és esküdtek, hogy mára kiköltöznek....hogy lehetek én ilyen ökör....


Pedig papír is van a felmondásról és a kiköltözési határidőről, de állítólag, mivel birtokon belül vannak, nem lehet erőszakkal kitenni.


Ez létezik?

Segítsetek légyszíves...


2011. febr. 28. 12:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
61%
be voltak jelentve a lakásba? Mármint te lejelentetted az apehnál h vannak albérlőid? Ha nem akkor mond azt h nem voltál itthon hónapokig és vkik beköltöztek a házadba
2011. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem mivel ti helyesen jártatok el, szóval mindent betartottatok, erről papír is van. A jog mellettetek áll.
2011. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
79%

hiába áll melletet jog,akkr se tudja holnapra kirakni őket

Verőembereket fogadj

2011. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
80%

De ha jogiútra terelődnek a dolgok, akkor a főbérlő mellett fog állni. Az albérlők ügyét valószínűleg úgy oldják meg hogy azokat elköltöztetik (szálló bármi jöhet)nem feltétlenül kerülnek az utcára. Arról nem is bezsélve, hogy a főbérlő arról hogy ma tartózkodhat ott utoljára IDŐBEN értesítette, tehát volt ideje új albérletet keresni.


Mindenesetre én szépen elmennék hozzá megmondanám neki hogy ha holnap reggel 8ig még mindig ott lesz rendőröket hívsz, mivel (gondolom lejárt a szerződés ezzel) jogtalanul lakik a lakásba..akár betörő is lehetne, így ugyanis köztetek nincs semmiféle szerződéses viszony!!

2011. febr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem simán rendőrt is hívhatsz h. tegyék ki a szűrét, ők megtehetik.Amúgy fel is jelentheted őket,mert magánlaksértést követtek el, sőt az új tulaj is tehet feljelentést h. ő nem kötött velük szerződést, mivel az ő tulajdona, simán bírósághoz fordulhat.Verőember nem megoldás,mert te húzhatod a rövidebbet.Esetleg beszélj egy ügyvéddel, h. ilyenkor mi a teendő.
2011. febr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom kulcsod van a lakáshoz, megkéred pár barátodat, és kiteszitek a lakásból a cuccaikat, utána meg zárat cseréltek. Nem tehetnek semmit, nem élveznek semmiféle védettséget.
2011. febr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg mellettük áll a rendőrség, amikor papírod, mindened van a kiköltözési határidőről????

...Nagyon szemetek, még ha az lenne, hogy próbálkoztak, és nem kaptak új albérletet, és sajnálnák, stb. De a leírásból az jön le, hogy pofátlanok.

Nem tudjátok megfogni a cuccaikat és kidobni őket?

2011. febr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
82%

sajnos a og tényleg mellettük áll. én igy oldottam meg: kihivod a rendőrt,megmondod hogy magánlaksértés mert a volt albérlöd aki Fontos!!! hogy már kiköltözött titokban visszaköltözött a lakásodba a te tudtod nélkül és te már el is adtad az ingatlant és elkell takarodni az embernek.

(nálunk lecserélte a zárat, de ha nálatok nem akkor az is járható út hogy fogod és lecseréled te a zárat.nem tud ellene mit tenni tulaj vagy, a cuccait kiteszed a lépcsöházba.

de ha bevan jelentkezve ideiglenesre vagy állandóra nagy gáz van. egy életre tanuld meg hogy egy albérlöt sose jelents be. drukkolok neked

2011. febr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
76%

Ha minden le volt papírozva a bérlőkkel, szerintem sem áll melletük a jog. Rendőröket nekik nyugodtan.

A vevő tudott róla, hogy bérlők laknak?

2011. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
88%

a családban is volt hasonló.mi összefogtunk odamentünk és 3 óra alatt kipakoltuk a lakást(le mindent a ház elé).

úgy kezdtük,hogy zárcsere és kitettük mind a 2-t.rendőrt hívtak de mivel nem az ő lakásuk volt,így mellettünk állt a jog.

zárcsere után nem tudtak nagyon mit csinálni.Ha a szerződéseben nem kötelezted magad arra,hogy keresel nekik másik albérletet,vagy lakhatást biztosítasz X ideig,akkor nem tudnak mit tenni,ha odamész és kirakod őket,hisz lejárt a határidő.

bocsi az offért,de nem baranyai vagy?(itt van egy pár akik mindig hasonlókat játszanak el mindenhol...)

2011. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!